Обробка дверних укосів може проводитися як під прямим, так і під будь-яким іншим кутом, вона може бути зовнішньої і зовнішньої. Зовнішня виготовляється з вологостійких і морозостійких матеріалів.

Для штукатурки зовнішнього укосу варто застосовувати спеціальні розчини, призначені саме для такого виду обробки. В даний час на будівельному ринку дуже великий вибір матеріалів для таких робіт.

Вибір матеріалів

Как заштукатурить откосы дверейПідготовка штукатурки

Как заштукатурить откосы дверейПринцип штукатурки укосів Матеріалом для обробки можуть послужити як дерево і пвх, так і спеціальні штукатурні суміші. Укоси, зроблені з дерева, будуть екологічно чистими, на відміну від пластикових.

Для дверних прорізів частіше використовуються дерев’яні укоси, а для обробки віконних більш підходящим варіантом будуть пластикові матеріали. Одними з найбільш довговічних і екологічно чистих укосів є штукатурні. З-за відсутності стиків і окантовок вироби стають найбільш привабливими. Цей тип обробки найбільш доцільно виконувати в новобудовах одночасно зі штукатуркою стін, так як така робота досить брудна і витратна за часом. При заміні вікон найбільш підходящим варіантом стане установка пластикових панелей ПВХ. Робота з такими матеріалами набагато чистіше, а по часу займе не більше дня.

Процес обробки

Как заштукатурить откосы дверейСхема штукатурення

Как заштукатурить откосы дверейВирівнювання дверних укосів Перед тим як заштукатурити укоси дверей необхідно переконатися в надійності установки. Після чого можна приступати до підготовки суміші. Розчин для таких робіт варто готувати з розрахунку один до трьох (лопата цементу і три піску).

Штукатурка укосів — це класика. Бувають ситуації, в яких без оздоблення таким способом просто не обійтися. До таких ситуацій, мабуть, можна віднести обробку практично всіх арочних вікон, адже для таких поверхонь виготовити укоси з інших матеріалів майже неможливо. Безпосереднім плюсом штукатурки можна вважати те, що вона дає можливість обробити будь-яку форму. До того ж вона стійка до зовнішніх механічних впливів, екологічна і проста в ремонті або оновлення. Крім усього іншого розчин заповнить собою всі щілини, що дозволить надати цілісність конструкції і забезпечить додаткову ізоляцію. Перед початком обробки дверних прорізів треба встановити коробку, заштукатурити стіни, потім вже приступати безпосередньо до відкосів.

Как заштукатурить откосы дверейНапрямні для штукатурки

Как заштукатурить откосы дверейСхема робіт У більшості ситуацій роботи робляться з допомогою шаблону. Виготовити потрібний шаблон можна з будь-якого міцного листового матеріалу. Але нерідко бувають випадки, коли двері взагалі не встановлюються, а укоси дверного отвору все одно штукатуряться. Як же бути в такому випадку? Для початку з обох сторін слід встановити металеві штукатурні кутові профілі, які надалі слугуватимуть додатковим захистом кута від зовнішніх негативних впливів, а простір, що утворився між профілями заповнюють розчином (надлишки слід відразу видалити). Після того як все висохне, можна приступати до фінішної обробки укосу.

Перед тим як приступити до фарбування або обклеювання тонкими шпалерами поверхню попередньо шпаклюється.

Арочні відкоси

Как заштукатурить откосы дверейШтукатурка арочного отвору

Как заштукатурить откосы дверейШтукатурка арки

Бічні частини арки оштукатурюються аналогічно дверних укосів без встановлених дверей, тобто з допомогою кутових профілів, встановлених з обох сторін отвору. Додаткової уваги потребує лише верхня заокруглена частина. Для цього слід на готових укосах нанести розмітку розташування країв арки. Вигин арки слід посилити дротом або тонкої арматурою. Для подальших робіт знадобиться пара шаблонів, їх можна вирізати з фанери або якого-небудь іншого міцного листового матеріалу. Вирізаються шаблони з завданням необхідного радіуса заокруглення та з допомогою дюбелів кріпляться до стіни. Після чого утворилася порожнеча заповнюється монтажною піною. По верху такої конструкції накидається штукатурний розчин. За допомогою спеціального напівкруглого напівтертка виводиться радіус арки по шаблонах. Після того як арка повністю висохне, шаблони видаляються і можна приступати до фарбування або обклеювання арки.

Перед фарбуванням шпаклюються всі поверхні.

Процес оштукатурювання дверних прорізів не являє собою нічого складного. Але для того щоб укоси виходили рівні і красиві необхідно запастися терпінням і завзятістю. Також для вирівнювання використовується гіпсокартон. Використання такого матеріалу не вимагає особливих умінь. Гіпсокартон легко встановлюється без особливих зусиль. Єдина відмінність таких укосів — це якість і термін служби.

Відео

 

Як заштукатурити укоси дверей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code