Деякі дизайнери вважають вибір кольору дверей першочерговим завданням планування ремонту. На думку дизайнерів, вибір кольору дверей є своєрідним орієнтиром у виборі інших елементів приміщення: підлоги, плінтуса, стін і так далі.

Отже, як вибрати колір міжкімнатних дверей правильно, і які поради щодо вибору дають експерти.

Головна порада: Не орієнтуйтеся на якісь суворі стандарти. Їх немає.

Дизайнери кажуть, що не існує строгих правил. Дотримуйтеся вашого смаку і фантазії.

Наприклад, багато хто думають, що колір дверей і підлоги має бути однаковим, або вони обов’язково повинні поєднуватися з меблями. На ділі вона може бути нейтрального відтінку — білого, сірого, кремового або просто скляною. Вона не може поєднуватися ні з чим, але при цьому не повинна вступати в дисонанс з інтер’єром кімнат. При цьому існують певні критерії, за якими вибирають колір дверей для майбутнього інтер’єру.

Вибір кольору за стилем інтер’єру

Якщо ви вибрали для інтер’єру класичний стиль, етно, сільський або японський стиль, нейтральний колір дверей чудово підійде.

Для хай-тек, арт-деко, лофта потрібні холодні тони. У мінімалізмі можна використовувати темні відтінки. Для еклектики підійдуть як холодні так і теплі тони. В стилі кітч двері можуть бути самих неймовірних кольорів і відтінків.

Для сучасного міського стилю, з багатьма етнічними напрямками, з кантрі, стилем модерн добре поєднуються теплі тони.

Поєднання з плінтусами і наличниками

Є два способи застосувати ці рішення. У першому варіанті вибираються двері нейтральних світлих відтінків — білі, світло-сірі, кремові, з бука, сосни або вибіленої з деревини. Такими ж повинні бути широкі підлогові плінтуси і лиштви. Це рішення дозволить створити гармонійну цілісну картину в інтер’єрі.

Другий варіант — це контрастність. Двері можуть бути світлими, а наличники і плінтуси — в колір меблів або підлозі.

Купуємо двері в тон стін

Якщо в приміщенні стіни одного кольору, то це рішення буде ідеальним. Тобто в цьому випадку двері краще вибрати в тон стін, а не підлоги і меблів, які до того ж можуть бути різного відтінку. Але і тут можна додати особливі нотки. Наприклад, вибрати колір двері в тон стінових панелей. До них же підібрати і наличники, плінтуси, а відтінок стін зробити близьким до панелей.

Комбінуємо з підлоговим покриттям

Так як колір підлоги багато в чому визначає колорит приміщення, підібрати двері такого ж кольору буде самим простим рішенням. Але якщо в кімнатах різні підлогові покриття? У такому випадку потрібно знайти відтінок, який об’єднує підлоги в будинку.

Об’єднати простір допоможуть плінтуси і лиштви. Наприклад, у приміщеннях загального користування на підлозі темний ламінат, а на кухні синя плитка. На кухні буде добре виглядати фарбовані двері в тон плитці, а наличники і плінтуси біля стін — в тон ламінату. Або зробити навпаки: двері вибрати в тон ламінату, покладеному в інших кімнатах, а підтримати колір підлоги в кухні відповідними плінтусами і наличниками.

Підбираємо двері в колір меблів

Орієнтуватися меблі варто тоді, коли в кімнатах різне підлогове покриття. Якщо ваша меблі кольору венге, двері відтінку меблів буде виграшно виглядати. Можна зробити двері на один-два тони світліше.

Якщо в різних приміщеннях різна меблі, слід виділити загальний тон або поставити двері переважаючого кольору. Наприклад, якщо у вас домінує темна меблі, то можна вибрати відповідні двері. Якщо ж у будинку більше світлої меблів, то і двері краще зробити нейтральними світлими.

Орієнтуємося на вікна

Якщо ви знаходитесь в скруті, то орієнтиром можуть послужити віконні рами. Це буде безпрограшним рішенням. Воно особливо виручає тоді, коли кожна кімната декорована в індивідуальному стилі.

Слід пам’ятати, що якість стоїть на першому місці. Матеріал, з якого виготовлені двері, їх покриття і фурнітура повинні бути міцними та функціональними, здатними витримувати щоденну експлуатацію.

Ознайомитися з видами міжкімнатних дверей і їх фото можна подивитися тут:

  • Алмати;
  • Астана;
  • Караганда;
  • Петропавловськ;
  • Тараз.

Дизайнери компанії Artis Interiors Олексій і Світлана Королеви:

«Двері — це один з важливих елементів інтер’єру. Її можна вільно вибрати і полюбити. Можна легко знайти свою двері, яка сподобається вам і стилем, і за кольором, і за фактурою. І тільки після її вибору, виходячи з її дизайну, класичного або модернового, можна спокійно продовжувати працювати над іншим кольором і стильовим рішенням інтер’єру.

До дверей спокійно підбирається підлогове покриття, яке має вже всілякий вибір колірних рішень. До підлоги підбираєте плінтус, під підлогу або під готівку, і пішло-поїхало. По суті навіть колір меблів вже буде залежати від дверей. А все тому, що дверей багато не буває, і, коли ви виберіть вподобану модель, все інше збирається як пазл.

Якщо ви вирішили поставити двері в готовий ремонт, то тут трошки складніше. Готовий інтер’єр напханий кольорами і фактурами. Професіонали не люблять перевантажувати інтер’єр присутністю деревини різного кольору. Якщо в квартирі є домінуючий колір дерева, то краще прив’язатися до нього. Можна світліше або темніше, але бажано в одному тоні.

Контрастні рішення теж ніхто не відміняв, але бажано відповідати температурі кольору теплому або холодному відтінкам. Візьміть шматочок ламінату, прикладіть його до дверей в магазині і уважно подивіться на поєднання кольорів. Якщо воно вам подобається — сміливо беріть. Ефект «гнізда» дозволить вам насолоджуватися вибором довгі роки.

Якщо під тон дерева вибір не виходить, беріть двері просто пофарбовану в білий, чорний або сірий кольори. Вони ахроматичны і відмінно буде поєднуватися з усіма іншими квітами у вашому домі.

Особисто нам подобається контрастне рішення. На світлій стіні темна двері, й на темній стіні — світла. Це завжди виглядає виграшно. І пам’ятайте, 70% міжкімнатних дверей в світі — білі».

Інформаційна служба plot.kz

Як вибрати колір міжкімнатних дверей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code