Індукційні плити користуються великим попитом за кордоном, проте український ринок все ще ставиться до них з побоюванням. Чи виправдано це?

плюси і мінуси шндукційних плит

ПЛЮСИ

Не нагрівається, але працює

На відміну від будь-якого іншого типу плит, крім газової, де поверхня нагрівається і передає тепло посуді, в індукційній технології нагрівається тільки посуд — це відбувається за рахунок електромагнітного поля. На індукційну плиту можна спиратися руками, класти лопатки і ложки, а збіглі рідини не прикиплять намертво до поверхні.

Тут є застереження: плиту під собою може нагріти гарячий посуд. Тому саму конфорку, на якій тільки що кипіла каструля, краще не чіпати, хоча серйозний опік від такої температури все одно не отримати, так і охолоне поверхня вкрай швидко. Чистити її можна майже відразу після вимкнення. До речі, про чищення: індукційні плити лідирують по простоті прибирання.
Економить енергію і час

У індукційних плит дуже високий ККД: близько 90% всього тепла, що виділяється гріє безпосередньо їжу. Така концентрація дозволяє економити час: сковорідка нагрівається швидше, ніж на електричній плиті, отже страва готується швидше. Якщо плита працює більш короткий проміжок часу, значить і енергії витрачається менше.
Автоматика та безпека

Ще один плюс індукційних плит: конфорки працюють тільки тоді, коли на них є посуд. Прибрали сковорідку — індукція перестала працювати. При цьому конфорка не почне нагрівати предмет менше певного діаметру, навіть якщо він володіє феромагнітними властивостями (докладніше про них буде нижче): якщо ви випадково покладете вилку на активну конфорку, вона залишиться холодною. Тому навіть включена плита не зашкодить дітям і домашнім тваринам.

Автоматика дозволяє також вибирати різні програми готування і точно налаштувати потрібну температуру нагрівання. Якщо вам потрібен дуже швидкий і сильний нагрів, який використовується, щоб закип’ятити воду або приготувати страву, у багатьох моделях є функція Power Booster: обрана конфорка притягне потужність інших, для своїх потреб.

МІНУСИ

Вимоги до посуду

Не будь-який посуд буде нагріватися від магнітного поля. Дно відповідних сковорідок, каструль та інших ємностей повинно володіти феромагнітними властивостями. Однак на практиці це виключає всього три популярних матеріалу: скло, кераміка (саме основа, а не покриття) і алюміній. При цьому в алюмінієвих сковородах часто роблять шар сталі або міді, якого достатньо для сумісності.

Дізнатися, чи підходить посуд, можна з допомогою магніту: піднесіть його до дна. Притягається — проблем не буде. Посуд для індукційних плит можна купити в будь-якому магазині, максимум вам доведеться відмовитися від пари старих каструльок на користь нових. Або, як варіант, купити спеціальні знімні насадки на дно посуду, які забезпечать сумісність.
Плита гуде

Робота індукційної плити небеззвучна: вона рівномірно гуде або навіть дзижчить — це звук працюючих індукційних котушок при взаємодії з посудом. Когось це може дратувати, тому пункт потрапив у розділ «мінусів», але взагалі будь-яке готування — заняття досить голосне, і гудіння дуже швидко потоне в звуках смаження або бризчанням з крана води. У нових моделях шуму стає все менше, а спеціалізований посуд допомагає звести його до мінімуму: коштує вона дорожче звичайної, але виробники обіцяють практично повну відсутність дзижчання окрім покращеної теплопровідності і ідеально рівну поверхню дна.
Прикрі непорозуміння

Вони не обов’язково виникнуть з усіма моделями, але краще звернути на це увагу при виборі. Перше: деякі моделі автоматично відключають конфорки через три години, це потрібно враховувати при тривалому варінні на повільному вогні холодцю, варення або бульйону. Друге: не під будь-якою індукційної панеллю можна розмістити духовку (а також холодильник, мікрохвильову піч або будь-яку іншу металеву техніку). Отримайте консультацію з цього питання або додайте духовку у високу шафу.
Ціна питання

Все що відносно недавно зявляється на ринку коштує дорожче, але на фоні і так вирослих цін, ціна індукційої плити не так відлякує. Звичайно, ціна залежить і від функціональності, тому можна просто відмовитися від зайвих для вас наворотів на користь індукційної технології.

Якщо ви все ще сумніваєтеся, то на ринку багато змішаних моделей, в яких індукційними будуть одна або дві конфорки з чотирьох. Як раз можна спробувати і звикнути.

Індукційна плита: плюси і мінуси

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code