дні перед получкою чиста Водиця заміняла собою міцніші напої.
— А ось пива у мене немає! — сказала Мае, коли чоловік сів за стіл.— Я подумала, краще приберегти гроші… Але якщо хочеш, Альзіра збігає і принесе пляшку.
Мае дивився на неї, весь просіяв. Як? У неї навіть і гроші є?
— Ні, не треба,— відповів він.— Я випив кухоль. ХваТит.
І Мае взявся за їжу; він неквапливо поглинав ложку ЕА ложкою юшку з розім’ятого картоплі, цибулі, щавлю і хліба, до країв налиту в глиняну миску, що служила йому тарілкою. Мати, як і раніше, з Эстеллой на руках, допомагала Альзире, стежила: за тим, щоб у батька все було під рукою, підсунула ближче до нього масло і холодець, поставила на плиту кави, щоб було гаряче.
А тим часом біля вогню почалося купання; ванній служила бочка, розпиляна навпіл. Катрін налила в неї гарячої води і перша приготувалася митися; вона зняла з себе блазня, куртку, штани, спокійно роздяглася аж до рубашкиг— з восьмирічного віку вона звикла до сімейних обмиванням і не бачила в них нічого соромітного. Вона тільки повернулася до решти спиною і почала люто намилюватися зеленим милом. Ніхто! не дивився на неї: навіть Ленору і Анрі вже не цікавило, як вона влаштована. Чисто вимившісь, вона, зовсім гола, піднялася по сходах, залишивши свою мокру ру-голову і решту одягу купкою на підлозі. А внизу тим часом розгорілася сварка: Жанлен жваво забрався в дсД хань під тим приводом, що Захарій ще не скінчив обидві-1 дати, але старший брат витягав молодшого і кричав, що тепер його черга митися. Він і так завжди поступається місцем Катрін, і вона полощеться першою, — вистачить! А устуЛ пать соплякам хлопчакам він не має наміру. Коли Шап- льон скупається, вода до того чорна, що її можна нали

Книга Жерміналь стор.100

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code