подібний колоні мурах, загубилася на голій неосяжної рівнині. Віковічна чорна бруд висохла, над дорогою підіймалося тепер хмара чорного пилу, схожою на грозову хмару.
Кабаки, що розташувалися по обидва боки дороги, були битком набиті, їх господарі поставили довгі столи до самого шосе, а там подвійним рядом вишикувалися під відкритим небом рознощики, лоточники, лоточники, разложившие свої немудрящі товари — косинки і зеркалядтаі дівчат, ножі і кашкети для хлопців, не рахуючи солодощів — карамелі, льодяників і пряників; на площі перед церквою стріляли з лука. Навпроти майстерень грали в кулі. Біля контори копалень, в тому місці, де від шосе відходила Жуазельская дорога, на пустирі, обгородженому дошками, тіснилися любителі півнячих боїв. Билися два великих рудих півня, озброєних залізними шпорами;. вони вже засціли вищипати і розкровінити один одному груди. Далі, в крамниці Мегра, грали на більярді; виграли отримували штани або фартух. Гул і гамір змінювалися довгими хвилинами тиші: мовчки, без жодного крику, натовп пила і поглинала їжу; наживаючи нетравлення шлунка, люди знищували у величезній кількості пиво і смажену на салі картоплю; палючу спеку посилювався від жару розпечених переносних плит, на яких під відкритим небом кипіло в котлах сало для піджарки.
Шаваль подарував Катрін зеркальце за дев’ятнадцять су і косинку за три франка. На кожному повороті вони зустрічалися з Муком і Безсмертним, які теж прийшли на свято і ходили поряд з ярмарку, насилу пересуваючи негнучкі ноги. Інша зустріч привела їх в обурення — вони помітили, що Жанлен підмовляє Вебера і Лідію вкрасти пляшки з ялівцевим горілкою З імпровізованої розпивочної, влаштованої на краю пустиря. Катрін встигла дати ляпаса братові, але Лідія втекла, прихопивши з собою пляшку. Ось погані хлопці! Не минути їм каторги!
Коли підійшли до розпивочної «Шибайголова», Шавалю заманулося повести туди свою кохану подивитися На стан зябликів, про який афіші сповіщали ще за Тиждень. На заклик відгукнулося чоловік п’ятнадцять — робочі гвоздильного заводу в Маршьене; кожен приніс по дюжині клітин; на паркані у дворі кабачка були развеша-

Книга Жерміналь стор.139

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code