існує закону, що забороняє робітникам: кидати рабо-ту. Поль Негрелъ для заспокоєння: Сесіль запевняє її, що скоро прибудуть жандарми,— вже чекають.
Нарешті пані Енбо підкликала лакея і наказала:
— Іполит, ми скоро перейдемо в вітальню, так ступайте відкрийте там вікна. Провітріть гарненько кімнату.

III

Минуло два тижні, а на третю, в понеділок, відомості про явку на роботу, послані в дирекцію, свідчили, що число робочих, спустилися в шахти, стало ще? менше. Нашрасвимі виявилися розрахунки, що до ТО утр робота відновиться: завзятість правління, бажала піти на поступки, запекла робітників. Страйкували не тільки злодії, Кревкер, світу ж Мадлен; у Віктуар і в фетрі-Кантель навряд чи четверта частина всієї кількості .вуглекопів-спустилася в шахти, страйк захопив навіть Сен-Тома. Вона ставала загальною.
У Злодієві стояла гнітюча тиша. Кругом було безлюдно, безмовно, мертве, як на всіх великих підприємствах, де робота зупинилася. На тлі сірого грудневого неба уздовж високих мостів выриеомывались три-чотири забуті вагонетки, застиглі в безгласном зневірі нікому не. потрібних речей. Внизу між тонкими кшлами мало-помалу худали запаси видобутого вугілля, оголюючи чорну землю; заготовлені штабеля кріпильною лісу гнилі йод проливними дощами; на мутжій воді каналу біля пристані немов заснула недовантажена баржа; на пустельному териконі, де і під дощем диміли сірчисті сланці, сумно здіймала до неба свої рукоятки кинута тачка.  Найбільше віяло запустінням, від будівель — від сортувальної, наглухо закрила свої ставні, від копра, в якому вже не віддавався гуркіт вагонеток, котилися в приймальній, від машинного відділення з застиглими двигунами, від гігантської труби, надто широкою для вузьких цівок диму. Підйомну машину пускав в хід лише вранці. Конюхи доставляли корм коням, під землею працювали тільки штейгери: замінюючи вуглекопів, вони стежили за тим, щоб откаточные шляху не постраждали від обвалів, неминучих, коли перестають підтримувати кріплення у виробках; у з дев’яти годин ранку повідомлення

Книга Жерміналь стор.201

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code