— Полюбовников, кажуть, у неї багато… По-перше, інженер…
— Цей замориш-то? Та куди йому? Він у неї під ковдрою загубиться!
— Ну і що ж? Може, їй такі за смаком?
— Не вірю я, знаєш, важливим бариням. Вони від усього пос вернуть — гордість свою показують: мені, мовляв, все тут гидко… Ти тільки подивися, як вона задом крутить, на нас і дивитися не хоче, зневажає нашого брата. Куди це годиться?
Відвідувачі віддалялися все тим же неквапливим кроком, спокійно розмовляючи між собою, і тут назустріч їм виїхала на дорогу коляска і зупинилася біля церкви. З коляски вийшов Пан років сорока восьми, в облягаючому чорному редінготі, дуже смаглявий, з владним виразом красивого суворого обличчя.
— Чоловік! — пробурмотіла дружина Левака, знизивши голос, як ніби Пан Енбо міг її почути: відразу позначився спадковий страх, який живили до директора копалень деіяти тисяч робітників.
— А все-таки йому, чорномазому, дружина роги настав-
гавкає!
Тепер у селищі все вискочили на вулицю. У жінок розгорілася цікавість, співрозмовниці зграйками підходили один до одного, зливаючись в одну гуде натовп; а сопливі карапузи топталися на тротуарі, розкривши роти від| подиву. На хвилину над кущами живоплоту школи навіть здалося бліде обличчя вчителя. Робітник, що скопував грядки, зупинився і, поставивши ногу на лопату, прислухався, широко відкривши очі. Переривчастий гул пересудів, схожий на шум тріскачок, все розростався, немов шерех сухого листя під налетілим вітром в осінньому лісі.
Найбільше зібралося народу перед дверима ліваків.; Підійшли дві жінки, потім десять, потім двадцять. Дружина П’єрона з обережності мовчала, так як тепер навколо виявилося занадто багато вух. Мае, жінка розсудлива, теж обмежувалася роллю бреши»; зрадниці; щоб втихомирити Эстеллу, яка, прокинувшись, розкричалася, вона прямо на вулиці спокойпо выпростала набряклі, важку груди, обвислі і ніби витягнулися від того, що вона постійно служила истом» дикому молока. Коли пан Енбо посадив дам в ноляску па

Книга Жерміналь стор.98

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code