чоловічому одязі, обтягувати збуджуючі і комічно пишні форми, що роздулися до каліцтва.
Але раптом веселі жарти змовкли. Мукетта розповіла Мае, що Флоранса, висока откатчица Флоранса, не прийшла і більше вже ніколи не прийде: вчора її знайшли мертвою на ліжку; одні кажуть — розрив серця, а інші — що опилась ялівцевим горілкою, випила одним духом цілий літр. Мае скаржився: знову не пощастило, Артіль позбулася однієї зі своїх відкатчиць, але ж відразу то її не заміниш. Артіль працювала відрядно: чотири забійника роки він сам, Захарій, Лівак і Шаваль; якщо відкочувати стане тільки Катрін, вироблення буде менше. Раптом він вигукнув::
— Почекайте-но, А та людина, що шукав роботу?
— Якраз повз двері проходив Дансар. Мае розповів йому про те, що трапилося і попросив дозволу найняти відкатника; він упирав на бажання компанії брати на відкатку вугілля чоловіків замість жінок, як на Анзенських копальнях.
Старший штейгер спершу усміхнувся,— намір прибрати жінок з підземних робіт зазвичай викликало обурення вуглекопів: для них важливо було прилаштувати своїх дочок на роботу, а питання моралі і гігієни їх не надто турбували. Повагавшись, штейгер все-таки дав дозвіл, із застереженням, що представить його на затвердження інженера Негреля.,
— Піди-но пошукай цього хлопця: його і слід прохолов,— заявив Захарій.
— Ні, — заперечила Катрін.- Я бачила, він зупинився біля котельні.
— Так Іди привівши його, ледарка! — крикнув Мае.
Дівчина побігла, а в цей час натовп шахтарів
попрямувала в приймальну, поступившись місцем біля печі іншим. Жанлен, не чекаючи батька, пішов за лампою разом з Вебером, товстим, простодушним підлітком, і Лідією, худенькою десятирічною дочкою Пьерона. Мукетта, що піднімалася по темних сходах попереду них, скрикувала, лаяла їх чертенятами і загрожувала надавати їм ляпасів, якщо вони не перестануть її щипати.
Етьєн дійсно був у котельні і розмовляв з кочегаром, що шурував вугілля в топках. Від однієї думки, що доведеться знову вийти на холод, в темноту, його мороз по шкірі подирал. Все ж він вирішив було відправитися далі, як раптом хтось зворушив його за плече.

Жерміналь стор.24

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code