Одним необхідно перед сном полежати у ванні, інші завжди воліють їй швидкий душ. Якщо ви любите і те, і інше, але все-таки стоїте перед необхідністю облаштувати лише одне місце для миття, читайте данний матеріал, в якому ми зібрали всі плюси і мінуси типових душових кабін і стандартних ванних кімнат. Візьміть аркуш паперу, розділіть його навпіл і ставте плюси і мінуси того чи іншого варіанту — цілком можливо, до кінця статті ви вже визначтеся з вибором.

ванна проти душової кабіни: що краще
1. Душова кабіна вимагає більше догляду. Якщо Ви не дотримуєтесь кодексу FLY-lady, і лінуїтеся насухо витирати раковину після того, як помили посуд? Тоді душова кабінка не для вас. Її необхідно кожен раз обполіскувати і протирати насухо або обробити спеціальним засобом, інакше незабаром вона покриється вапняним нальотом, який особливо буде особливо помітний на прозорих дверцятах.

2. В ванні можна відігрітися. Українська зима здатна змусити навіть тих, хто не любить ванну, пару раз в рік забиратися на годинку в гарячу воду. Тому що якщо ти промерз до кісток, це єдиний спосіб по-справжньому зігрітися.

3. В душі ви витрачаєте більше води, а економити її корисно для екології та вашого бюджету. Втім, тут дуже багато буде залежати від звичок. Тим, хто зазвичай стоїть під душем довше двадцяти хвилин, варто набирати ванну, але якщо ви вважаєте, що митися в стоячій воді негігієнічно, то цей фокус не спрацює. Загалом орієнтуйтеся на те, що за 15 хвилин ви витрачаєте в душі стільки води, скільки потрібно, щоб наповнити ванну. Експеримент для тих, хто любить точність: просто заткніть злив у ванні, поки приймаєте душ, і подивіться, скільки набереться води.

4. Стояти під душем у ванній холодно. Так, ми часто замерзаємо і так, в гарячій воді простіше відігрітися, але якщо ви віддаєте перевагу душу, варто задуматися про установку кабінки. Вона затримує тепло, і там досить швидко встановлюється комфортна температура і вологість, у той час як для того, щоб прогріти всю ванну кімнату, треба витратити набагато більше води. Я, наприклад, якраз з тих, хто спочатку зайві 5-10 хвилин стоїть майже під окропом, засмутившись при цьому, що витрачає занадто багато води.

5. У кімнаті з ванною більш волого. Як вже було сказано вище, душова кабінка затримує тепло і вологу, і навіть якщо ви любите влаштовувати там справжню лазню, на стінах і речі зовні осідає значно менше вологи, ніж якщо ви приймаєте душ за шторкою ванни. Підсумок — менше цвілі і інших неприємностей.

6. У ванній зручніше купати дітей. Якщо ви збираєтеся заводити дитину, десять разів подумайте, перш ніж відмовлятися від ванни. Там можна не лише мити малюка, але і купатися разом з ним, і взагалі привчати його не боятися води. Лапи собак з прогулянки теж простіше помити у ванні. Як і власну голову у випадках, коли ви не хочете митися цілком.

7. У ванну може бути складно залізти. В першу чергу мова йде про людей похилого віку, а й молодим людям з хворобами опорно-рухового апарату буває непросто перебратися через бортик в слизьку ванну. Тимчасові травми теж можуть стати перешкодою. До того ж на плоскому і шорсткому піддоні душової кабіни набагато складніше посковзнутися.

8. Душова кабіна економить простір. В загальному випадку вона займає менше місця, ніж ванна, і це може бути важливо власникам дуже маленьких ванних кімнат, в яких не міститься пральна машина. З іншого боку, душова кабіна масивна, і захаращує приміщення, тоді як ванна залишає над собою простір.

9. В ванні можна прати. У кожному будинку є пральна машинка, і тим не менше іноді нам потрібно обережно випрати пуховик або замочити покривало. Уявіть, як ви будете робити це в піддоні душової кабінки.

10. Душова кабіна знижує вартість квартири. Це не аксіома, але якщо ви захочете продати або здати квартиру, то, швидше за все, відсутність ванни відлякає частину потенційних орендарів і покупців. Зрештою, ми просто звикли до традиційного комплекту з ванни і душу над нею, і мало хто погодиться змінити його на неочевидні зручності душової кабіни.

Ванна vs душова кабіна: 10 плюсів і мінусів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code