Як боротися з вогкістю в ванній?

як побороти підвищену вологість в ваннійВода у ванній кімнаті — явище природне і необхідне. Однак надмірна вологість шкодить будь-якому приміщенню: з’являється цвіль, погіршується стан ремонту та меблів. У цій статті є кілька порад, слідуючи яким ви візьмете вогкість у ванній під свій контроль.

Вологостійкі матеріали

Боротьба з підвищеною вологістю повинна починатися ще на етапі ремонту. Вибирайте тільки ті матеріали, які розроблені для «мокрих» приміщень і зон: на стіни біля ванни або душа краще покласти плитку, у більш віддалених зонах можна використовувати вологостійкі фарби, штукатурки та стінові панелі. Стелю можна зробити з металевих рейок зі спеціальним покриттям або також покрити вологостійкими матеріалами. Краще відмовитися від дерева: навіть після ретельної захисної обробки є ризик тріщин, через які все набухне і буде не тільки виглядати погано, але і підтримувати підвищену вологість у ванній.

Перед чистовою обробкою краще зробити шар гідроізоляції. Не варто забувати і про сантехнічну частину, особливо труби: на старих металевих комунікаціях утворюється більше конденсату, ніж на сучасних поліпропіленових аналогах, так і невеликі протікання — прямий шлях до вогкості.

Меблям для ванної теж варто приділити увагу. Краще всього вибирати пластик або нержавійку, підійде і вологостійке МДФ або масив стійких до води порід, але це спірна тема.

Правильний вибір матеріалів не тільки збільшить термін їх служби, але й буде перешкоджати накопиченню вологи в кімнаті.

Антисептики

Здатність протистояти грибкам і бактеріям — ще одна корисна властивість, крім вологостійкості, яким повинні володіти матеріали і предмети для ванної кімнати: наприклад, нержавіюча сталь та пластик непривабливі для зараження самі по собі. Багато фарби і міжплиткові затирання мають антисептичні властивості — вибирайте саме їх. Особливо схильні до зараження зони підлоги, стелі та стін і нутро душової кабіни можна обробляти спеціальним антисептичним складом.

Хороша вентиляція

Вентиляційний отвір у ванній часто залишається без уваги, особливо в старих будинках — воно може бути засмічено або закрито дрібною решіткою. Перевірити, чи працює ваша витяжка, можна з допомогою запаленого сірника або запальнички — полум’я має відгинатися на 45 градусів. Якщо цього не сталося, прочистіть отвір. Ефективніше всього, звичайно, встановити вентилятор і включати його під час або після приймання водних процедур. Потужність відповідного вентилятора буде залежати від розміру приміщення і кількості його регулярних користувачів.

Якщо немає можливості встановити примусову систему циркуляції повітря, корисним буде отвір в пару сантиметрів, залишений між поріжком і дверима. Після прийняття ванни або поки у ванній кімнаті сушиться білизна, залишайте відкритими двері — це може повністю вирішити проблему.

Що ще може допомогти:

  • щільно закрийте всі шви і щілини, куди може заливатися вода (наприклад, обклейте стрічкою периметр ванни);
  • встановіть рушниковисушувач;
  • не залишайте мокрі рушники у ванній, особливо закритою, і не на рушниковисушучувачі;
  • знайдіть інше місце, щоб сушити білизну;
  • відразу протирайте меблі з дерева і його замінників, якщо на неї потрапила вода або утворився конденсат;
  • частіше провітрюйте або тримайте двері відчиненими увесь час;
  • регулярно обробляйте антисептиками поверхні і предмети з «групи ризику»;
  • вчасно починайте боротьбу з цвіллю, якщо вона почала зароджуватися.
Як боротися з підвищенною вологістю в ванній?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code