Перегородки из гипсокартона своими руками: пошаговая инструкцияДавайте визначимося, для чого робиться така перегородка, і чому саме з гіпсокартону? Така конструкція дуже практична, головна перевага якої полягає в тому, що ви можете з легкістю звести стіну без застосування цегли. Її можна виготовити самостійно, досить дотримувати правила і докласти трохи зусиль.

У цій статті ви отримаєте вичерпну інформацію з виготовлення міжкімнатних стін з гіпсокартонних листів для різноманітних приміщень: між кухнею та вітальні, дитячій кімнаті, у вітальні, і навіть у ванній кімнаті. Ви також отримаєте відповідь на питання, чому гіпсокартон так популярний сьогодні і придатний для виготовлення різних перегородок і перекриттів.

Сучасне використання такої конструкції допомагає розмежувати простір на власний розсуд. Уявіть, що в один прекрасний момент ви прокинулися і раптом зрозуміли, що хочете зробити з однієї великої кімнати дві поменше, або вирішили поміняти планування своєї квартири. Щоб зробити міжкімнатну перегородку з гіпсокартону своїми руками, вам не потрібно буде кликати майстрів для кладки цегли, вичищати гору будівельного сміття та переїжджати до улюбленої тещі. Крім усього іншого, це дозволить заощадити гроші і принесе масу задоволення від виконаної роботи.

Переваги такої конструкції стін

Головні переваги:

 • Мінімальний вагу;
 • Рівні поверхні, які не потребують додаткового вирівнювання і повністю готові під фарбування або обклеювання шпалерами;
 • Перегородки з гіпсокартону можна легко виготовити;
 • Відмінна шумоізоляція;
 • Вогнестійкість;
 • Можливість проведення комунікацій (води, електропроводки тощо) в стінках порожнистих;
 • Екологічна та санітарна безпека матеріалу.

Гіпсокартонні перегородки можна використовувати для оформлення міжкімнатних стін, між кухнею і вітальнею, в дитячій кімнаті та вбиральні; широке поширення отримали гіпсокартонні ніші та полиці. Крім того, в житлових будинках нового зразка власникам пропонується самостійно зробити планування житла.

Спантеличені власники таких квартир змушені вдатися до гіпсокартонних стін і перегородок, встановлюючи їх у ванній кімнаті та коридорі, роблячи арки з дверима і без неї.

Підготовчі роботи

Перш ніж розпочати спорудження міжкімнатних перегородок з гіпсокартону, вам необхідно мати в наявності:

 • Направляючий профіль. Підібрати його можна, грунтуючись на товщині конструкції (50 мм – для конструкції товщиною 75 мм, і так далі, різниця товщина конструкції завжди буде на 25 мм більше, ніж товщина профілю). Профілі також бувають двох видів:
 • UW – направляючий тип;
 • CW – тип несучого профілю, що фіксує всю конструкцію, як на стелі, так і на підлозі, надаючи їм жорсткість.
 • Кількість аркушів, відповідне площі передбачуваної перегородки слід помножити на два, так як аркушами профіль буде обшивати з двох сторін. Для встановлення цієї конструкції в ванній кімнаті або на кухні, слід подбати про придбання вологонепроникного матеріалу. Зовні їх відрізнити досить просто: замість звичайного сірого кольору, вони зелені.
 • Олівець для розмітки.
 • Рулетка;
 • Молоток;
 • Ніж для різання гіпсокартону – канцелярський;
 • Перфоратор.
 • Монтажний ніж.
 • Ножиці для різання металу.
 • Звукоізоляційна мінеральна вата;
 • Рівень;
 • Кріпильні засоби – саморізи по металу і з прес-шайбою, шуруповерт.
 • Шпаклівка зачистки швів.
 • Шпателі;
 • Акрилова грунтовка.

Етапи установки

Отже, приступимо. Якщо у вас є помічник, залучіть його до роботи, хоча цілком реально виконати всю роботу самостійно, однак це займе кілька днів. Етапи виготовлення міжкімнатних перегородки з гіпсокартону наступні:

 1. Виконайте розмітку. Для цього вам необхідно представляти готову конструкцію. Накресліть схему з урахуванням всіх параметрів приміщення. За допомогою рівня і будівельної лінійки расчертите стелю і стіни. Запам’ятайте: для ідеально рівною конструкції розмітка повинна наноситись безперервної рівною лінією, що проходить по підлозі, стінах і стелі, і буде периметром перегородки. Ви повинні виключити будь-які, навіть самі мінімальні похибки у вимірюваннях і розмітці, щоб не відволікатися на виправлення креслень в ході роботи.
 2. За отриманою рівній лінії-периметру за допомогою кріпильних матеріалів встановлюємо профіль направляючого типу. Повинна вийти рама, до якої можна кріпити направляючі профілі.

 1. Від висоти стелі відніміть 5 см і відріжте відповідний цій відстані несучий профіль. Встановіть вирівняний його по висоті на зазначене місце. Зафіксуйте його за допомогою саморізів спочатку зверху, потім знизу. Встановіть додатково кілька таких профілів через 60 см один від одного, для більш надійної фіксації листів гіпсокартону. Якщо ви плануєте зробити міжкімнатну перегородку зі звичайною або розсувними дверима, залиште відстань, що відповідає ширині дверей. Закріпіть профіль CW навколо дверного отвору.
 2. Приступаємо до установки листів. Виміряйте відстань від стелі до підлоги і наріжте матеріал на аркуші відповідних розмірів. За допомогою шуруповерта та шурупів прикрутіть лист на одній стороні профілю. Вище дверного отвору стыковывайте гіпсокартонні листи менше ніж на 20 см від бічних сторін. Також встановіть кілька профілів по висоті на рівній відстані.
 3. Після установки матеріалу ви можете зафіксувати будь-яку комунікацію з зворотної сторони одного із аркушів. Після цього порожнину між двома листами обшивки заповнюється мінеральною ватою так, щоб не залишалося порожнеч.
 4. Другий лист, по іншу сторону профілю, встановлюємо так само, як і перший.
 5. Після того, як профіль повністю обшитий, переходимо до процесу шпаклівки, завдяки якому можна приховати дефекти роботи. Для цього загрунтуйте гіпсокартон. Працюючи шпаклівкою, вирівняйте стики і кути.
 6. Перегородка готова.
Покрокова інструкція як своїми руками зробити перегородки з гіпсокартону відео

За бажанням ви можете покрити готову перегородку фарбою або обклеїти її шпалерами на свій розсуд. Трохи творчості і наполегливості – і стіна виготовлена з листів гіпсокартону буде красуватися у вашій оселі.

Перегородки з гіпсокартону своїми руками: покрокова інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code