Завдяки розвитку типового будівництва квартирне питання для багатьох сімей може бути вирішене відносно просто. Усе впирається в фінансову сторону питання. Але часто в користування надходить безлике і позбавлене індивідуальності приміщення, планування якого залишає бажати кращого. Але, якщо змінити основні параметри приміщень квартири найчастіше не представляється можливим або потрібна безліч погоджень з різними інстанціями, то зміна окремих частин квартири, наприклад, перепланування ванної кімнати здійснюється відносно просто.

Нормативні правила проведення робіт

Перед тим як приймати рішення про початок робіт по переплануванню приміщення ванної кімнати важливо знати, що нормативними документами передбачені основні правила, згідно з якими роботи повинні проводитися. Їх дотримання є обов’язковим моментом, в іншому випадку, перепланування визнається незаконною.

Перепланировки ванной комнатыРозширення за рахунок комори

 • Одним з основних правил перепланування так званих «мокрих» приміщень, до числа яких відносяться і туалет, є те, що при проведенні робіт подібного роду нові приміщення не повинні бути розташовані над житловими кімнатами квартир, розташованих нижче поверхом. Для простоти розуміння можна уточнити, що будь-які роботи по розширенню приміщення ванної можуть проводитися тільки за рахунок коридору, комори чи інших нежитлових просторів, які в свою чергу розташовані над приміщеннями того ж типу в квартирах знизу. Приєднання простору житлових кімнат є неприпустимим, так як з точки зору законодавства подібні дії погіршать житлові умови сусідів знизу, що, природно, незаконно. Розширити ванну або санвузол за рахунок приєднання частини приміщення кухні або іншої житлової кімнати допустимо тільки у випадку, коли нижче знаходиться підвал.
 • Якщо приміщення ванної поєднане з санвузлом, то перепланування може передбачати його перенесення. Ці роботи повинні проводитися тільки за рахунок нежитлових приміщень.
 • Перепланировки ванной комнатыОбов’язкова гідроізоляція Ще одним правилом проведення робіт по переплануванню приміщення ванної кімнати є необхідність надійної гідроізоляції підлог. Тобто, якщо роботи припускають розширення простору ванної за рахунок приєднання частини суміжного приміщення, то необхідна додаткова гідроізоляція підлоги. Старе покриття демонтується і укладається нове з обов’язковим гідроізоляцією.
 • Крім іншого повинно бути дотримано обов’язкова умова, при якому рівень підлоги в приміщенні ванної кімнати повинен бути розташований нижче рівня підлоги в житлових приміщеннях. Якщо ж ця умова з якихось причин дотримано бути не може, повинен бути обладнаний розділовий поріг. Як нескладно здогадатися, це умова необхідно дотримуватися, щоб у разі виходу з ладу системи каналізації, вода не відразу протікала в житлові приміщення.
 • Серед правил проведення робіт з перепланування ванної кімнати можна виділити те, що вхід в приміщення ванної та/або туалету, повинен бути виключно з боку нежитлового приміщення.
 • Також слід враховувати, що часто можуть виникати думки про те, щоб приєднати до приміщення ванної та санвузла частини вентиляційної або каналізаційної шахти, які можуть розташовуватися суміжно. Але ці дії будуть незаконними, так як вищевказані площі не належать до площі квартири, а значить і не купуються мешканцем. Крім того, цими діями можна порушити систему вентиляції в цілому.

Перепланировки ванной комнатыВентиляційну шахту необхідно зберегти

Дотримання перелічених правил регламентовано нормативними документами і носить обов’язковий характер. Також варто додати, що крім формальної сторони питання, при проведенні робіт необхідно знати і ряд прикладних правил, дотримання яких не менш важливо.

Прикладні правила

Перед тим як приступати до проведення робіт з перепланування приміщення ванної кімнати корисно додатково ознайомитися з низкою правил, що носять скоріше рекомендаційний характер, але дотримання яких здатне значно полегшити виконання поставленого завдання.

Перепланировки ванной комнатыЗнесення перегородки у ванній

 • Як правило, думки про перепланування приміщення виникають при його недостатньої площі. Причому не важливо, чи йдеться про новобудові або ж це ванна кімната в хрущовці. Розширення приміщення можливе за рахунок демонтажу перегородки між ванною і туалетом. Таким чином, можна отримати не надто багато додаткового вільного простору, але, тим не менше, розширення буде відчутно і дозволить більш раціонально скористатися ним.
 • Іншим варіантом перепланування може бути, навпаки, поділ ванної кімнати і санвузла. Тут одним з основних моментів є вибір матеріалу для виготовлення перегородки. Традиційний цегла не дуже вдалий вибір, так як він має порівняно низьку стійкість до впливу вологи. Набагато краще будуть вологостійкі піноблоки. В якості оздоблювального матеріалу можна застосовувати водостійкий гіпсокартон.
 • При переплануванні також можна демонтувати ванну і встановити замість неї душову кабіну. Це дозволить отримати досить багато додаткового вільного простору, який можна використовувати, наприклад, для установки пральної машини.
 • Часто, при проведенні робіт, може бути необхідний демонтаж старих труб. При установці нових слід звертати увагу на матеріал їх виготовлення. На зміну металу варто вибрати поліпропілен або сучасний металопластик. Такі труби простіше монтуються, а також володіють кращими експлуатаційними характеристиками в порівнянні з металевими. При цьому варто пам’ятати, що до всіх кранів і сполучних елементів повинен бути вільний доступ.
 • Ще одним досить важливим моментом є обладнання якісної і повноцінної вентиляції. Особливо це актуально у випадку обладнання в приміщенні ванної душової кабіни.

Перепланировки ванной комнатыЗамість ванни душова кабіна

Укладаючи викладене можна додати, що варіантів перепланування ванної кімнати існує безліч. Простір для втілення фантазій і уявлень про прекрасне є досить великий. В якості джерела ідей можна використовувати відповідні фото, які дозволять не тільки почерпнути свіжі ідеї, але і скласти загальне уявлення про майбутній обсяг і характер робіт.

Відео

Перепланування ванної кімнати в стандартній трикімнатній квартирі:

Фото

Перепланировки ванной комнатыЗаміна ванни душовою

Перепланировки ванной комнатыСуміщення

Перепланировки ванной комнатыПоєднання і установка кутового унітазу

Перепланировки ванной комнатыСанвузол після суміщення

Перепланировки ванной комнатыРозширення за рахунок коридору

Перепланировки ванной комнатыМалогабаритне приміщення

Перепланування ванної кімнати

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code