Цегляний мангал – це необхідний атрибут дачного будинку, на ньому можна готувати смачну здорову їжу з ароматним димком. Та що тут говорити! Навіть звичайне м’ясне, рибне та овочеве блюдо не зрівняється з тією їжею, яка готується на звичайному варильної панелі.

Розташування

Що стосується місця розташування мангалу, то його потрібно будувати так, щоб вітер відносив дим від будинку в бік пустиря.

Гармонійно виглядає мангал поруч з альтанкою – це дуже зручно. Таким чином можна без відриву від застілля спостерігати за процесом приготування їжі.

Технологія будівництва

Как сделать мангал из кирпичаКреслення цегляного мангалу

Перший етап – це створення проекту і вибір місця, а також закупівля необхідних для будівництва матеріалів.

Другий етап – будівництво мангалу. Перш ніж приступити до будівельних робіт, необхідно приготувати будівельний інвентар, допоміжне обладнання, необхідний матеріал та набратися терпіння і уважності, так як потрібно читати схему.

Отже, почнемо з комплектації будівельного матеріалу. Вам потрібно вогнетривка цегла, дерев’яні елементи для обрешітки, клей на основі цементу для декоративної термостійкої плитки, пісок, цемент, гравій, бутовий камінь. Шматки черепиці та сітка з арматури, листова фанера. Ну і, звичайно ж, ви не обійдетеся без бетономішалки, відер, совкової та штиковою лопати, молотки і будівельного рівня.

Фундамент

Как сделать мангал из кирпичаПоглиблення під фундамент

Коли будуть закінчені підготовчі роботи і зібраний весь необхідний інвентар, приступаємо до влаштування фундаменту – це основа надземної конструкції. Чим якісніше буде складний фундамент, тим довговічніше буде конструкція.

Как сделать мангал из кирпичаФундамент для цегляного мангалу

Фундамент для мангалу буде влаштовуватися на глибині 50-60 см і не глибше. Для нього потрібно вирити траншею і створити піщану подушку – це буде 1 шар фундаменту.

Поверх піщаної подушки укладається сітка з арматури до 10 мм і влаштовується опалубка. Опалубка формується з листової фанери і заливається бетонним розчином. Через 48 годин, коли бетонна опалубка схопиться, можна приступати до влаштування гідроізоляційного шару. Гідроізоляційний шар можна створити за допомогою звичайної плівки або листового руберойду.

Цоколь мангалу

Как сделать мангал из кирпичаБудівництво цоколя

Цоколь мангалу може бути будь-яким, все залежить від ваших фінансових можливостей і переваг.

Проста конструкція цоколя складається з відсіку для дров, відсіку для приготування м’яса і відсіку для різання. Якщо ви любитель шашлику, то в такому випадку конструкція мангалу більш складна і влаштовується вона стаціонарно. В даному випадку, коли у вас немає особливих навичок, можна поекспериментувати на примітивної конструкції.

  1. Висота цоколя, а точніше висота від підлоги до варильної поверхні повинна підбиратися під людину, яка буде готувати, вона повинна досягати рівня трохи вище пояса, так щоб зручно було працювати над вогнем руками.
  2. Ширина не повинна перевищувати 35 див.
  3. Довжина не повинна бути більше 1 метра.
  4. Глибина повинна дорівнювати 12 див.

Как сделать мангал из кирпичаПравильно будуємо мангал

Приготуйте цементний розчин з додаванням спеціальних жаростійких заповнювачів, рівень і цегла і приступайте до укладання першого ряду цоколя. Вирівнявши перший ряд за рівнем, приступайте до кладки другого ряду, відводячи стикові шви в бік. Кладка суцільних рядів проводитися до рівня, де буде знаходитися вогнище.

Вогнище влаштовується по технології фундаменту. Єдина відмінність в тому, що опалубка буде споруджуватися у внутрішній частині цоколя. Бічні частини цоколя заливаються з виступами, вони будуть служити пазами для решітки.

Пази повинні заливатися на різних рівнях, щоб була можливість контролювати рівень спека.

Далі зводяться вітрові стіни, і укладається труба мангалу. Труба – це важкий елемент, відповідно її необхідно встановлювати на опорні колони. Нижня частина труби повинна бути ширше, ніж верхня частина. Верхня частина труби укладається з чотирьох цеглин і закривається жароміцної сталлю.

Але, якщо немає бажання зводити трубу з цегли, то можна скористатися металевою трубою. В такому випадку можна створити цікавий дизайн мангалу, поєднуючи кілька видів матеріалу в єдиній конструкції.

Мангал з дахом

Как сделать мангал из кирпича

Щоб атмосферні опади не потрапляли в осередок і не руйнували конструкцію, необхідно зробити дах над мангалом.

Как сделать мангал из кирпичаОблицьований мангал з навісом

Так само можна побудувати навіс, який може бути різної конструкції. Його встановлюють на монолітну стіну, стійки з каменю або металеві опори. Козирок необхідно споруджувати з жароміцного заліза, а зовнішню частину вкривати гідроізоляційним шаром.

Можна приступати до декоративної обробки. Ідеальним варіантом буде клінкерна плитка, ковані елементи і чавун. Не обділяйте увагою і майданчик, вона також повинна гармоніювати з конструкцією мангалу.

Схеми і креслення

Как сделать мангал из кирпичаАльтанка з мангалом

Как сделать мангал из кирпича

Как сделать мангал из кирпичаМангал барбекю

Как сделать мангал из кирпичаМатеріали та інструмент для будівництва

Как сделать мангал из кирпичаСхема барбекю

Как сделать мангал из кирпичаПорядовка цегляного мангалу

Как сделать мангал из кирпичаПорядовка кутового мангалу

Відео: будівництво простого мангалу

Фото

Как сделать мангал из кирпичаСхема фундаменту мангалу

Как сделать мангал из кирпича

Как сделать мангал из кирпича

Как сделать мангал из кирпичаМангал з зольником

Как сделать мангал из кирпичаМангал з конфоркою

Как сделать мангал из кирпичаМангальний комплекс

Как сделать мангал из кирпича

Как сделать мангал из кирпича

Как сделать мангал из кирпичаЦегляний мангал з мийкою та столом

Як зробити мангал з цегли

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code