Хвойний будинок

який найкращий матеріал для будувництва деревянного домуФахівці дерев’яного домобудівництва в один голос стверджують, що краще зимового хвойного лісу для конструкцій дерев’яного будинку нічого немає. Однак і серед домобудівної хвої є своя специфіка. Яка саме, ми розглянемо в цій статті.

Модрина

Без сумніву, модрина — дерево саме міцне і володіє красивою текстурою, практично не піддається впливу вологи. Деревина модрини хоч і відноситься до хвойному порід, але на відміну від них не схильна до захворювань — заболонної забарвленням, зараження жучком. Тобто її не потрібно попередньо обробляти. Крім того, модринова деревина володіє високою вогнестійкістю, а про її цілющі якості знали ще здавна: смола модрини володіє антисептичними властивостями і містить антиоксиданти, які уповільнюють процес старіння.

У процесах будівництва її найчастіше застосовують для зовнішньої обробки зовнішніх дверних рам, оциліндрованої колоди. Єдиним недоліком є висока крихкість, тому цвяхи в неї не рекомендується вбивати без попереднього закручування. Однак цей матеріал досить дорогий і доступний не кожному. Тому багато вибирають деревину сосни або їли.

Ялина і сосна

При докладному розгляді якісних характеристик обох порід з’ясовується, що фізично вони близькі. Але ялина тепліше, ніж сосна, тому що має більш рихлу структуру. Але цю проблему можуть вирішити будь-які антисептичні засоби.

Якщо розглядати хімічний склад, то тут теж мало відмінностей. Так, вміст целюлози в обох породах не перевищує 45%, та вміст лігніну теж ненабагато відрізняється: в ялини — 28,9%, а в сосні — 25,5%. Але ялина більше, ніж сосна, схильна до такого захворювання, як синява, це, звичайно, ніяк не позначається на міцності дерева, але позбутися від нього все ж таки необхідно, а це додаткові сили і засоби. До негативних якостей ялинової деревини відноситься і той факт, що вона швидко запалюється з-за високої концентрації смолянистих речовин. В той же час цей матеріал легкий в обробці, м’який, добре склеюється і колеться.

Якщо говорити про деревині сосни, в свою чергу вона має відкрите клітинну будову, тобто має високу повітро — і влагопроніцаємостью. Тому в основному сосну використовують для виготовлення балок, перекриттів, стійок, паль і зліг.

Кедр

Кедрову деревину називають будівельним матеріалом нового покоління. Матеріал відмінно піддається обробці, і в той же час він міцний і добре зберігає тепло. Крім того, клітини кедра виділяють леткі антисептики, тому стерильність приміщення з кедра практично дорівнює стерильності операційної. Кольорова гама цієї деревини досить багата, але при виборі її як будівельного матеріалу необхідно бути уважним, так як кедр не виносить високих навантажень, використовувати його можна скрізь, крім широких прольотів.

Таким чином, стоячи перед вибором деревини для свого майбутнього будинку потрібно акуратно і ретельно зважити всі «за» і «проти», а також правильно розставити пріоритети. Головний з них — скільки років ви збираєтеся жити в майбутньому будинку, а також наскільки будинок з певного будматеріалу підходить до погодних умов того місця, де буде побудований будинок. І не буде занадто накладним везти, скажімо, кедр в Калінінград.

Раніше, 100-150 років тому, при будівництві будинку на перший план поставлено його довговічність. У європейській частині Росії це була ялинка. У Сибіру — модрина. Хоча і там і там росте сосна. Ну а якщо враховувати той факт, що наші предки в будівництві дерев’яного будинку були мудрішими за нас, то при належному довірі питання вибору породи знімається автоматично.

З якого дерева краще будувати дім, розглянемо варіанти

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code