Протягом багатьох років, для того щоб заощадити електроенергію, можна було тільки відключати на деякий час електричні прилади. З часом технології, які відповідають за енергозбереження, активно розвивалося і через деякий час з’явилися пристрої, які допомагають повноцінно заощадити електрику. Економія відбувається шляхом мінімального поглинання електроенергії.

На сьогоднішній день практично кожна людина використовує в своєму будинку світильники з енергозберігаючими лампочками. Більшість з них відрізняється тим, що є можливість самостійно регулювати ступінь освітленості в кімнаті. Більша частина всіх виробів має високий рівень світловіддачі, але одночасно вони споживають неймовірно мало електричної енергії.

Звичайно, енергозберігаючі лампи досить вигідні і мають величезну кількість плюсів, ніж звичайні лампи розжарювання. Але в теж час є невелика кількість мінусів, які в окремих ситуаціях можуть зіграти вирішальну роль під час покупки.

Область застосування енергозберігаючих ламп

Коли вперше були випущені енергозберігаючі лампи, то, як правило, їх використовували виключно в приміщеннях офісного типу. Пов’язано це було з тим, що перші види вироби мали специфічну форму, а для використання їх були потрібні спеціальні світильники, де при заміні викликало величезні незручності. Через деякий час подібні вироби стали досконалими, що в підсумку призвело до появи сучасних люмінесцентних енергозберігаючих лампочок освітлення компактного типу, які зараз з великим успіхом замінюють звичні нами лампи розжарювання, а також встановлюють в будь-яких освітлювальних приладах.

Сьогодні їх повсюдно використовують у приміщеннях житлового типу, офісах, торгових і виробничих територіях.

Не виключено застосування подібних енергозберігаючих ламп безпосередньо у сфері ЖКГ. Неймовірно зручно вони на сходових майданчиках житлового будинку, де постійно або псуються, або ж перегорають звичайні лампи розжарювання. Завдяки такій перевазі, як тривалий термін експлуатації дозволяє застосовувати «економки» протягом тривалого періоду часу. Правда іноді трапляється таке, що і воно може перегоріти трохи раніше покладеного терміну, але зазвичай пов’язано це наявністю певного дефекту або ж поганим якістю виробу.

Тут можна згадати про тепловіддачу економок, переважно вона нижче, ніж у звичайних ламп розжарювання. Зв’язку з чим їх можна використовувати в світильниках і люстрах з обмеженим порогом температури, при цьому, не побоюючись, що пластиковий світильник почне плавитися.

Види і характеристики енергозберігаючих ламп

Зазвичай під «економкою» багато хто розуміє тільки люмінесцентні лампи, але це не зовсім відповідає дійсності, так як енергозберігаючими лампами можна назвати будь-який пристрій, що володіє високою світловіддачею, але в теж час, яке споживає незначну кількість електроенергії. Зв’язку з чим варто відзначити наступні різновиди:

 • люмінесцентні лампи компактного типу;
 • люмінесцентні лампочки лінійного типу;
 • і деякі різновиди світлодіодних ламп.

Останній вид має відмітні переваги перед іншими. По-перше, рівень світловіддачі у них набагато вище. По-друге, вони не містять у собі складу ртуті і інших небезпечних речовин, небезпечних для людини. І, по-третє, їх механічна міцність забезпечує виробу тривалу і безперебійну роботу. Але в теж час, світлодіодні лампи на відміну люмінесцентних енергозберігаючих лампочок програють тільки в ціні.

Якщо розглядати економіку компактного типу то по влаштуванню вона складається з трьох частин, цоколя, електронного пускорегулювального апарата і колби, що в підсумку за цим компонентам вони діляться на різновиди.

В залежності від розміру цоколя компактні енергозберігаючі лампи можна поділити на кілька типів:

 1. Е14 — це лампочки, які мають різьбленням всього в 1,4 сантиметра. Подібні вироби прийнято встановлювати в побутових патронах невеликого розміру.
 2. Е27 — це лампочки з різьбленням 2,7 сантиметри і такі вироби можна без проблем встановлювати в патрони стандартного розміру.
 3. Е40 мають досить великий діаметр цоколя, і вони мають одну величезну відмінність: вбудований електронний баласт.
 4. 2D, G23, 2G7, G53 і так далі – це моделі лампочок декоративного типу зазвичай використовуються в точкових світильниках, для підсвічування.

Зазвичай перед вибором люмінесцентних енергозберігаючих ламп для дому, рекомендується звертати увагу на колірний спектр і світлову температуру лампочки. Для того щоб освітлення в кожній кімнаті було комфортним для очей, слід правильно підбирати виріб. Слід брати до уваги, що занадто тьмяне світло або занадто яскравий, може неабияк посадити зір.

За показником кольору випромінювання енергозберігаючих лампочок компактного типу, можна поділити на такі три типи:

 1. За допомогою першого типу можна отримати теплий і достатньо м’яке світло жовто-білого відтінку. Можна порекомендувати його на кухню, в спальну кімнату, але для робочої обстановки він може викликати дискомфортне відчуття. Колірна температура таких типів ламп в межах 2700К.
 2. Другий типу переважно надає теплий білий світ, вважається, що даний вид виробу найбільш наближений до звичайної лампи розжарювання. Відмінний варіант для освітлення вітальні, дитячої кімнати. Колірна температура 4200К.
 3. До третього типу можна віднести енергозберігаючі лампи, які знаходяться в білому холодному спектрі. З їх допомогою в будь-якому приміщенні можна за лічені секунди забезпечити холодне освітлення голубуватого відтінку. Добре підходить для офісних приміщень і робочих кабінетів, але от на кухні і в дитячій кімнаті він може викликати дискомфорт очей. Колірна температура 6400К.
Порівняння та огляд лампочок для дому відео

Наступний показник – це діаметр колб. Вони можуть бути 7 мм, 9 мм, 12 мм, 17 мм. Також тут можна відзначити і форми влаштування ламп, бувають вони U — образної, у вигляді спіралі, колби у вигляді груші, кулястої або у вигляді свічки. Звичайно, форми виробу ніяк не відбиваються на роботі лампочок, хіба що деякі різновиди, що мають складності у виготовленні стоять в ціні трохи дорожче.

Плюси і мінуси енергозберігаючих ламп

Перед тим як повністю поміняти освітлення в своєму будинку на енергозберігаючі лампи, фахівці рекомендують докладно розглянути преимущесва та недоліки даного пристрою. В першу чергу, розглянемо позитивні моменти виробів такого типу:

 • Споживання невеликої кількості електричної енергії відбувається завдяки тому, що в наявності є висока світлова віддача. За цим показником звичайні лампочки не настільки гарні і їх показник нижче практично наполовину. Приблизно 85% всієї споживаної звичайною лампочкою енергії йде на те, щоб можна було накопичити тепло, яке потім поступово починає переходити в дріт з вольфраму. Якщо говорити про «экономках», то в них електрична енергія відразу ж переробляється в світ, адже немає необхідності накопичувати тепло.
 • Якщо говорити й далі про те, які має плюси енергозберігаюча лампа, то не можна не сказати про неймовірно тривалому терміні експлуатації виробів такого типу. Якщо вірити статистиці, то середнім показником по часу, який може світити лампочка навіть без незначної перерви — це від шести до п’ятнадцяти годин. У пристрої енергозберігаючих пристроїв немає спеціальної нитки розжарення, яка може досить швидко перегоріти. У зв’язку з цим термін експлуатації економки набагато довше, ніж у самої простої лампи розжарювання.
 • Вироби такого типу дозволяють покупцям самостійно контролювати рівень світіння виробів, що, безсумнівно, є величезною перевагою.
 • Найякісніші лампочки-економки, навіть ті, які мають неймовірно високий рівень потужності, ні при яких умовах не перегріваються. Це відмінна новина і дозволяє використовувати економки навіть у світильниках невеликого розміру, де є деталі, які можуть деформуватися під впливом високої температури. Якщо розглядати звичайні лампи розжарювання, то вони можуть за лічені хвилини розплавити пластикові деталі світильника або навіть дроти, що може спровокувати спалах.
 • Енергозберігаючі лампи дозволяють розподілити світло по всій кімнаті. Якщо говорити про лампах розжарювання, то з допомогою вольфрамової нитки світло може випромінюватися виключно в одному напрямку. Завдяки тому, що економка світиться повністю, то світло поширюється в абсолютно всіх напрямках. Фахівці вже неодноразово доводили, що подібний ефект здатний у декілька разів знизити навантаження на очі людини і вони не так швидко стомлюються.

Звичайно, в даній ситуації не можна не обійтися і без деяких недоліків, які дуже важливо враховувати під час покупки виробів такого типу. До недоліків економок можна віднести наступне:

 • Термін експлуатації виробу буде повністю залежати від того, який буде обрано режим користувачем лампи. Не варто встановлювати подібні вироби в тих кімнатах, де світло дуже часто включається і вимикається.
 • Недоліком також в деякій мірі можна вважати і досить високу вартість економок, ціна якої може коливатися від 75 до 350 рублів.
 • Варто зазначити, що такі вигляд виробу досить повільно розігріваються, а тому моментально освітити все приміщення навряд чи вдасться. Як правило, процес підвищення яскравості може тривати до двох хвилин.
 • Іноді можна зустріти такі ситуації, коли енергозберігаючі лампи можуть мерехтіти при вимкненому світлі, що досить сильно подразнює очі людини.
 • Слід врахувати, що такий вид лампи містить у собі ртуть, і якщо вона розіб’ється потрібно вжити необхідні заходи.
 • Перед покупкою виробів дуже важливо враховувати той факт, що лампочки можуть випромінювати ультрафіолетові промені. Вони неймовірно небезпечні для життя людини та вкрай негативно впливають на стан шкіри, особливо якщо вона відноситься до чутливого типу. Якщо буде надлишок променів ультрафіолету, то це може навіть спровокувати різного роду шкірні захворювання. Фахівці довели, що ідеальній потужністю лампи для тих людей, які мають проблеми з шкірою вважається 21 Ватт або навіть трохи нижче.
Економ лампочки — все за і проти оглядове відео

Своєчасне ознайомлення з плюсами і мінусами люмінесцентних енергозберігаючих ламп грають дуже велику роль під час покупки виробів подібного типу. Потрібно пам’ятати про те, що вони потребують спеціальної утилізації, адже можуть зашкодити навколишньому середовищу. Звичайно, не дивлячись на те, що економки володіють величезною кількістю переваг, не варто забувати і про негативні моменти, яких, на жаль, також чимало.

Енергозберігаючі лампи: види, характеристики, застосування, плюси та мінуси

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code