Уход за пластиковыми окнами своими рукамиПластикові вікна відносяться до високотехнологічних профільних систем, що відрізняє надійністю, функціональністю, бездоганним зовнішнім виглядом. Однак, незважаючи на це, відповідність технічних характеристик і тривалість роботи представлених елементів багато в чому залежить від своєчасності проведення регламентних операцій, через що дуже важливо в процесі експлуатації, періодично проводити догляд за пластиковими вікнами з метою досягнення найбільш оптимальних технологічних показників.

Приймаючи до уваги конструктивні особливості пластикових модулів, здійснювати їх обслуговування та догляд своїми руками бажано в комплексі, через що доцільно розглянути методику робіт окремо для всіх складових.

Обслуговування віконного профілю

Основа віконного модуля – це його рама, що складається з металевого каркаса, облицьованого ПВХ матеріалом, який нестійкий до суттєвих механічних навантажень і кислотних впливів. Внаслідок чого, догляд за пластиковими вікнами та його технічне обслуговування, слід здійснювати з урахуванням наступних рекомендацій:

  • По мірі забруднення профілю (як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони) здійснювати його очищення, шляхом застосування миючих засобів на мильній основі і лляної дрантя;
  • Під час виконання робіт з догляду за пластиковими вікнами не допускати застосування абразивних матеріалів, і кислотовмісних речовин;
  • Не піддавати пластикову конструкцію ударних навантажень, щоб виключити вірогідність механічних пошкоджень профілю.

Причому перераховані критерії також справедливі і для склопакетів.

Уход за пластиковыми окнами своими руками

До того ж при проведенні регламентних робіт по догляду за вікнами, необхідно враховувати конструктивні особливості модулів і робити своєчасну очистку водовідвідні канали від різного роду забруднень.

Ревізія ущільнювачів пластикових вікон

Пластикові вікна відрізняються підвищеною герметичністю завдяки використанню в конструкції ущільнювачів на гумовій основі. І хоча в більшості випадків виробляють дані компоненти з якісного еластичного матеріалу, продовження ресурсу їх використання прямо пов’язане з правильністю проведення регламентних робіт.

Догляд за ущільнювачем на вікнах своїми руками відео

З цією метою як мінімум два рази в рік всі гумки ущільнювачів на пластикових вікнах повинні очищатися від бруду, сміття, жирових відкладень, а також покриватися спеціальними складами (на основі технічного вазеліну), що дозволить уповільнити процеси старіння, спрессовывания і механічного руйнування ізолятора.

Технічне обслуговування фурнітури металопластикового вікна

Безумовно, від якості роботи фурнітури залежать не тільки споживчі властивості елементів, але і правильність роботи всього модуля в цілому через чого неможливо уявити повноцінного догляду за пластиковими вікнами, без виконання таких маніпуляцій:

– Щороку здійснювати очищення основних елементів фурнітури (петлі, ножиці) від побутових забруднювачів, використовуючи м’яку кисть або дрантя;

– З метою забезпечення плавності ходу рухомих частин всі тертьові елементи фурнітури слід піддавати регулярної змащення (2 рази в рік), для чого можна використовувати машинне масло і аналогічні йому компоненти;

– Для безпечної експлуатації модульної системи пластикового вікна, періодично слід контролювати ступінь фіксації елементів фурнітури, і при необхідності здійснювати їх підтягування.

Як правильно змащувати фурнітуру пластикових вікон відео

Додатково для збільшення ресурсу фурнітури, під час експлуатації металопластикового вікна не бажано прикладати до распахивающимся стулок поперечні навантаження і залишати їх у відкритому положенні без додаткової фіксації. Також неприпустимо розклинювання конструкції за рахунок встановлення між стулкою і нерухомої рамою сторонніх предметів. До того ж бажано виключити потрапляння забруднювачів будівельного походження на внутрішні елементи віконного блоку і його фурнітуру.

Рекомендації як правильно доглядати за вікнами

Для того, щоб своїми руками догляд за пластиковими вікнами не перетворився на заміну дорогих комплектуючих, під час монтажу і використання модулів, бажано дотримуватися базових вимог заводів-виробників.

Насамперед це стосується розміщення блоку. Адже враховуючи ймовірність запотівання вікна, розташовувати зазначений будівельний елемент необхідно, таким чином, щоб забезпечувався своєчасний відвід вологого повітря з приміщення (рекомендована вологість у спорудженні не повинна перевищувати 60%) і достатню прогрівання склопакета (за рахунок радіаторів опалення).

До того ж продовження терміну служби модуля може досягатися шляхом регулювання вікна, яке слід проводити не рідше двох разів на рік (у період міжсезоння).

Поради, як доглядати за вікнами відео

Ну і головне – це дбайливо ставитися до технологічного обладнання, мінімізуючи тим самим вірогідність поломки або пошкодження вікна.

Особливості догляду за пластиковими вікнами в зимовий час

Зимовий час – це пора несподіванок пластикових вікон. Адже взимку можна очікувати рясне потіння вікон, продув холодного повітря в кімнату і різного роду неприємності. Тому до зими вікна потрібно заздалегідь підготувати, включаючи в себе такі роботи:

  • Зняти москітні сітки (В цілях догляду, рекомендується промити їх у мильному розчині);
  • Миття стекол і віконного профілю;
  • Затискачі стулки потрібно перевести в зимовий режим (Стулка повинна щільно прилягати до профілю при закритому режимі, тобто через неї не повинен проходити холодне повітря);

Для запобігання появи конденсату, запотівання та криги на пластикових вікнах взимку, необхідно регулярне провітрювання приміщення. Для запобігання запотівання можна вирішити таким способом: два рази на місяць, взимку робити протирання стекол тканиною, змоченою розчином гліцерину і спирту (1:20).

Поради, як доглядати за пластиковими вікнами своїми руками відео

Але якщо проблема задоволена часта, і не усувається вищевказаним способом – то можливо це технологічне порушення, і в даному випадку краще буде звернутися з претензією до компанії виробника та установникам.

Догляд за пластиковими вікнами своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code