Как отрегулировать пластиковые окна: инструкцияПрацездатність пластикових вікон багато в чому залежить від якості їх монтажу, правильності експлуатації, характеристик вихідного матеріалу, однак навіть при дотриманні всіх перерахованих вимог в процесі експлуатації, догляд за вікнами вважається неповноцінним без виконання регламентних робіт з регулювання фурнітури вікна модуля. Виною тому можуть стати як зовнішні фактори (у вигляді перепаду температур, зміни вологості, агресивних умов експлуатації), так і внутрішні впливи, які можуть виникати при усадці будинку.

Процес як регулювання пластикових вікон на зиму самостійно щоб не дуло, покрокова інструкція, як раз і є тією неминучою процедурою, завдяки якій можна мінімізувати прояв негативних явищ при використанні системи (не щільно закривається, затирання стулок, погіршення споживчих характеристик, проблеми з фурнітурою, продування, потіння вікон), а також істотно продовжити термін експлуатації всього модуля в цілому.

Саме з цих міркувань виробники вікон настійно рекомендують регулярно своїми руками (1-2 рази на рік взимку і влітку) проводити подібні маніпуляції. Як наочний посібник до ознайомлення додано відео інструкція.

Оснащення необхідна для регулювання вікна

Якщо ви збираєтеся самостійно відрегулювати пластикові вікна, вам можуть знадобитися наступні інструменти:

Как отрегулировать пластиковые окна: инструкция

  • Z-подібний або Р подібний шестигранник (з набору ключів) розміром 4 мм;
  • Хрестова викрутка номер 3;
  • Плоскогубці або розвідний ключ.

Тоді як в якості витратних матеріалів слід запастися машинним маслом WD–40 або спеціальним аерозолем для змащування фурнітури.

Варіанти регулювання: зима–літо

В принципі корекція по налаштуванню пластикових вікон самостійно, вирішує дві основні задачі:

– Усунення механічних дефектів під час експлуатації (неможливість закриття, не щільно закривається, затирання, заклинювання);

– Недопущення не густин, що погіршують споживчі властивості конструкції вікна в цілому (гідра, тепло і шуму ізоляція).

Як відрегулювати вікно своїми руками щоб не дуло відео інструкція

Зважаючи чого доцільно розглянути в деталях особливості реалізації регулювання вікон для кожного з перерахованих варіантів.

Самостійно усуває проблему з затираниями

Затирає вікно взимку і влітку – це досить поширене відхилення в роботі системи, причому найчастіше його причиною є розбалансування фурнітури і усадка будови. Тим не менш, усунути подібну проблему самому досить просто за рахунок зміни положення всього відкривається модуля, що виконується за результатами візуального огляду.

Так, у ситуації, коли стулка вікна затирає несучу конструкцію у нижній точці системи (з боку розташування ручки), то природним дією повинно стати модуля переміщення вгору, з одночасним поворотом верхньої частини в бік розташування кріплення. Коли ж подібне відхилення спостерігається по всій торцевій стороні, то вдаються до зміщення віконного профілю у бік, протилежний затирання.

Регулювання вікон на зима – літо: інструкція відео

Для вирішення перерахованих завдань в конструкції пластикового вікна (на нижньому навіси і в системі «ножиці» – верхня петля) передбачені регулювальні гвинти з шестигранними головками, за рахунок яких і домагаються зміщення стулки у потрібному напрямку.

Так, при необхідності зміни висоти розташування стулки, а також з метою її повороту застосовується гвинт нижнього навісу, доступ до якого стає можливим лише після видалення спеціального захисного ковпачка. Тобто, встановивши шестигранний ключ в головку регулювального гвинта (розташований вертикально) і виконуючи його обертання за годинниковою стрілкою, можна забезпечити підйом модуля вікна вгору, тоді як обертання гвинта в протилежному напрямку викличе просідання стулки вниз.

З метою зміщення нижньої частини віконної модулі в одну із сторін, в області встановлення нижнього навісу також передбачений регулювальний гвинт, який розташований паралельно до вікна. Причому для зручності регулювання вікон, зазначений механізм має дві точки для установки шестикутника (один з боку стулки, інший – від прорізу), що дозволяє виробити необхідну коригування самостійно, незважаючи на близькість до отвору вікна. Для чого достатньо відкрити стулку, і всі роботи проводити у відкритому стані пластикового вікна.

Діставшись до зазначеного елемента і виконуючи провертання регулювального гвинта за годинниковою стрілкою, можна домогтися зміщення нижньої частини стулки в праву сторону, а зміщення протилежному напрямку в ліву.

Однак для забезпечення оптимального результату не варто за один захід істотно змінювати розташування віконного модуля, а контролювати правильність роботи вікна після кожного обороту гвинта домагаючись, таким чином, повного вирішення проблеми.

Як відрегулювати вікно самостійно, якщо не щільно закривається відео інструкція

Регулювання «ножиць» відбувається за дещо іншим алгоритмом, для чого попередньо стулку вікна слід розкрити, а вже після цього проводити обертання регулювального гвинта (втопивши в тіло механізму) забезпечуючи зміщення верхньої частини вліво або вправо.

Регулювання ступеня притиску пластикових вікон на зиму

Незважаючи на знатність виробника металопластикових вікон і правильність проведення монтажних робіт, з часом герметичність притиску може бути порушена. Виною тому може стати деформація (стиснення) ущільнювальної гумки або ж теплове розширення матеріалів при перепадах температур в різні пори року. Як наслідок поява подібних протягів може викликати відклеювання шпалер, підвищення тепловтрат і дискомфорт проживають.

Причому всупереч поширеній думку, для усунення зазначеного відхилення можна обійтися і без повної заміни ущільнювача, а обмежитися лише стандартною процедурою корекції. Етапи регулювання у такому випадку передбачає зміну притискного зусилля (зазвичай проводиться в період міжсезоння) і дозволяє істотно продовжити термін експлуатації віконних модулів, як взимку, так і влітку.

Як пластикові вікна відрегулювати, щоб не дуло самостійно інструкція відео

Зміна ступеня притиску своїми руками рекомендується проводити методом прокручування цапф, які встановлені на торцевій стороні стулки. Дані цапфи являють собою циліндри зі зміщеним центром або вироби овальної форми, які в процесі робіт вводяться в прорізі зачепів (встановлені на рамі). Зважаючи чого для посилення ступеня притиску слід провернути цапфу таким чином, щоб більша її частина була спрямована в бік внутрішньої площини вікна модуля, тоді як послаблення забезпечується за рахунок зворотної дії.

Однак способи повороту ексцентриків відносно осі можуть дещо відрізнятися в залежності від виробника фурнітури, через що доцільно розглянути інструкцію щодо регулювання вікон зазначеної операції для різних варіантів:

  • При наявності прорізи, цапфа може бути повернена за допомогою шлицевой викрутки;
  • Підпружинені ексцентрики обертаються вручну, для чого вони відводяться від торцевої поверхні (відбувається виведення із зачеплення), прокручуються на необхідну величину і утапливаются в початковий стан;
  • Овальні цапфи у більшості випадків провертаються за допомогою ключа або пасатижів, для чого може знадобитися додаток невеликого зусилля.

Якщо ж виконана регулювання таким чином пластикового вікна не дала результатів, вдаються до зміни розташування відповідної частини – зачепа, який кріпиться до торцевої частини рами на двох болтах із голівкою під шестигранник. Послаблюючи кріплення, можна домогтися зміщення зачепа в будь-яку з сторін: для зменшення притиску – по направленню до приміщення, для посилення – у зворотний бік.

Зміна ступеня притиску з боку навісів здійснюють за допомогою регулювальних гвинтів, які розташовуються на нижньому навіси і в механізмі «ножиці».

Не щільно закривається вікно, як відрегулювати самостійно? відео

Таким чином, виконуючи перераховані рекомендації по інструкції, регулювання пластикових вікон своїми руками до зими не буде здаватися чимось надприродним і зможе бути здійснено без помилок.

Як відрегулювати пластикові вікна: інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code