Дерев’яні євровікна – це відмінний варіант обробки будинку, квартири або офісу. Вони відмінно зберігають тепло в приміщенні, при цьому не перешкоджають природному обміну повітря і дозволяє будинку «дихати».

Більш того, деревина є хорошим звукоізолятором, а в поєднанні з декількома камерами скла забезпечить тишу в будинку навіть на самих жвавих вулицях. І, найголовніше, вікна з натурального дерева доступні абсолютно для кожного, а установка дерев’яних євровікон своїми руками зовсім нескладна.

Кріплення вікон у будинках з різних будматеріалів розрізняються по техніці виконання. Давайте розглянемо особливості самостійного монтажу євровікон з дерева в панельних і цегляних будинках, а також у дерев’яних будівлях.

Монтаж дерев’яних євровікон своїми руками в цегляному та панельному будинку

1. Установка і кріплення. Насамперед, ви повинні перевірити, наскільки рівна основа віконного отвору за допомогою рівнів. Віконний блок не може відхилятися більше півтора міліметра по кожному погонному метру вікна. Якщо блок входить в отвір рівному, його можна закріплювати будівельними дюбелями і монтажними шурупами. Не перевищуйте відстань між кріпленнями більше, ніж на 70-80 див.

Установка евроокон своими руками

Зверніть увагу, що дерев’яні віконні блоки не фіксуються на цвяхи будівельні, різні герметики, клеї та монтажні пінки.

2. Герметизація. Утворилися при монтажі зазори зовні заповнюються герметичній компресійної стрічкою, розрахованої на скачки температури. Це також допомагає утеплення.

3. Пароізоляція. Всередині кімнати потрібно прокласти щільний пароізоляційний шар, а зовні закладають відведення вологи від опадів.

4. Піна. Залишилися щілини, зазори, дірки потрібно заповнити монтажною піною. Зверніть увагу, що при температурі повітря нижче п’ятнадцяти градусів піна не буде розширюватися, а значить, вона буде непридатна до використання і не буде герметично заповнювати порожнечі.

Залишки затверділої піни легко зрізаються ножем так, щоб вона лежала акуратно врівень з блоком. Обов’язково закрийте піну зовні і зсередини стрічкою або переведення в готівку. По-перше, відкрита монтажна піна швидко руйнується із-за сонця і вологи. По-друге, вона виглядає зовсім неакуратно.

5. Установка евроокон своими рукамиПідвіконня. Якщо ви виробляєте встановлення дерев’яних євровікон своїми руками, підберіть до них поєднується підвіконня з деревини твердої породи, наприклад, дубовий або буковий.

Ви можете вибрати ширину і довжину підвіконня на свій смак. Ширина може досягати 70 см, але врахуйте, що підвіконня повинен займати простір основи під вікном на дві третини і виступати не далі, ніж на 5 см. Якщо ви хочете зробити підвіконня великих розмірів, потрібно підготувати і встановити додаткову опору.

Практика показує, що клеєний підвіконня краще планки з масиву, так як він не буде змінювати форму від змін температури і вологи.

6. Відливи і наличники. Відливи потрібні для виведення вологи, що потрапляє на вікна, від зовнішньої стіни. Такі відливи зазвичай бувають алюмінієвими або сталевими, а зверху покриваються поліестером або лаками для захисту від вологи і закриваються пластиковими накладками. Ширина відливу може бути від 9 до 36 см див.

Наличники встановлюються із зовнішнього і внутрішнього боку вікна, після їх кріплення вікно повністю завершено.

Встановлення євровікон своїми руками в дерев’яному будинку

Будівлі, зведені з деревини, мають важливу особливість – вони всідаються і рухаються як горизонтально, так і вертикально на протязі п’яти років. Так відбувається з будинками, як із цільного, так і з клеєного бруса. Тому для установки вікон попередньо проводять монтаж проміжного каркаса. Однак цей опорний короб не повинен бути жорстко вмонтований, щоб не спровокувати деформацію вікна і обрив кріплення. Основа повинна добре і вільно входити в пази в торці отвору.

Обсада, окосячка віконних прорізів в дерев’яному будинку відео

Короб-основа повинні бути виконані з того ж матеріалу, що і віконна рама, так як вони забарвлюються одним кольором і виглядають як цілісна конструкція в готовому варіанті. Зверніть увагу, що армуючий короб ставиться не на круглі колоди, а на стесанные для формування єдиної горизонтальної опори. Даний каркас (обсадка) кріпиться до віконної рами і стіни тільки цвяхами. Монтаж на саморізи провокує появу перекосу і щілин.

Перед установкою дерев’яного євровікна своїми руками зробіть точні виміри отвору. Переконайтеся, що в ньому є зазор, а сам отвір ретельно очищений і зашкурен. Всі 4 лінії повинні бути рівними, при необхідності спиляєте зайві бугри.

Зміцнюючий каркас (обсадна коробка) може бути виготовлена в кілька способів:

  • На торці колод бічних стінок в прорізі вирізують пази до 5 см шириною і глибиною. Косяки короби залишаються з дерев’яними шпильками.
  • У стінах формують шипи, а в обсадке прорізають пази (застосовується дуже рідко).
  • Шипи і пази на стінах і каркасі чергують між собою (найнадійніший варіант, конструкцію можна замовити в будівельних фірмах).

Встановлення євровікон. Якщо ви вибираєте першу схему, пази влаштовуються строго по центральній лінії торця, або близько з зовнішнім кордоном отвору. У другому випадку може бути встановлений більш широке підвіконня. Дошки для обсадного каркаса вибирайте з перетином 15 на 5 див.

Вам потрібно три дошки для формування каркаса – одна лягає горизонтально зверху, інші дві встановлюються з боків. На дошки саморізами (не коротше 8 см) насаджуються бруски для формування шипів.

Установка евроокон своими рукамиГотовий обсадної каркас виходить менше від прорізу вікна на 7-8 см з усіх сторін. Це потрібно для установок бічних дощок, а потім в пази заводиться верхня. Дошки скріплюють саморізами, при цьому кріплення не повинен торкатися ні одного паза або шипа.

Тепер на каркас потрібно встановити віконну раму. Для полегшення роботи на верхню і нижню стіну отвору прибивають по одній дошці – на час. Це робиться для того, що обперти на них віконний короб і легко втримати його вертикально. Потім ви приберете ці допоміжні дошки. Вікно потрібно кріпити на ті матеріали, які передбачає виробник і поставляє в упаковці.

Ізоляція встановленого вікна виконується монтажною піною. Як і в першому випадку, закрийте піну лиштвою з зовнішньої сторони будинку. Після фіксації піни ставлять відливи, підвіконня, віконний палітурка і фурнітуру. Вологостійкі укоси повинні розкриватися у напрямку до приміщення, однак при наявності обсадної коробки необхідність в укосах пропадає. Завершується установка дерев’яних євровікон своїми руками кріпленням наличників, які потрібні для будинків з клеєного бруса в тому числі.

Встановлення євровікон своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code