На сьогоднішній день таке поняття, як рідкі цвяхи стало дуже поширеним і з ним зараз зустрічаються набагато частіше, ніж буквально кілька років тому. Деякі люди, звичайно, можуть навіть не знати для чого і де вони знаходять своє застосування. У свою чергу інші — щодня їх використовують у своєму житті, як вдома, так і на роботі.
zhidkie-gvozdi
Рідкі цвяхи — це не що інше, як спеціальний будівельний монтажний клей, але з дещо іншим складом, ніж у звичайного клею, який використовують професіонали. У складі рідких цвяхів знаходиться певна кількість дрібнофракційних наповнювачів, які часто використовують для склеювання різних матеріалів під час будівництва і монтажу.

Слід зазначити, що якщо матеріал з’єднати з допомогою рідких цвяхів, то він цілком здатний витримати велике навантаження. Для того щоб трохи підвищити рівень пластичності даного клею, до його складу додають невелику кількість спеціальної білої глини, яка виступає в ролі синтетичного каучуку.

Рідкі цвяхи інструкція по застосуванню і їх технічні характеристики почали вивчати досить давно. Перший раз подібний вираз стали застосовувати в 1968 році і використовувала його одна з американських компаній безпосередньо для свого виду клею для будівництва. Ця ж компанія потім стала першою, яка використовувала клей безпосередньо в картриджах. Глина, яка є у складі будь-яких рідких цвяхів, також видобувається в Америці. В ній же знаходяться найбільші світові компанії, які займаються не тільки виробництвом, але і активним продажем спеціального клею.

Область застосування рідких цвяхів

Монтажний клей можуть використовувати в будівництві для роботи з різними матеріалами, а тому його цілком можна назвати універсальним. Найчастіше його використовують для того, щоб склеїти наступні матеріали:

 • гіпсокартон;
 • деревину;
 • скло;
 • пластикові матеріали;
 • алюміній;
 • кераміку та плитку з полімерів;
 • натуральні пробки та інше.

У деяких ситуаціях цей тип клею можуть використовувати навіть в якості герметика. З його допомогою можна провести якісну герметизацію вікон, санвузлів, коробок для дверей і деяких інших елементів, які широко відомі в будівництві. Але ідеальним варіантом буде те, що ви будете використовувати безпосередньо інструкцію щодо застосування рідких цвяхів, яка додається до кожної упаковки такої речовини.

Області застосування універсального монтажного клею можуть сильно відрізнятися одна від одної, але в той час є спеціальні правила й інструкції, які необхідно в обов’язковому порядку виконувати під час роботи з клеєм такого типу. До них можна віднести наступне:

 • перед тим, як наносити клей, спочатку очистіть поверхню, а потім її обезжирьте;
 • на оброблюваній поверхні не повинно бути пилу, бруду або жиру, вона повинна бути твердою і сухою;
 • рідкі цвяхи можна нанести шляхом застосування спеціального пістолета;
 • наносьте клей смужками або ж невеликими точками, які розташовуються окремо одна від іншої;
 • після того, як клей буде нанесенний на поверхні материалів потрібно прикріпити їх дуже міцно один до одного. Якщо поверхня має великий розмір, то в такій ситуації можна скористатися гумовою або ж дерев’яною киянкою.
 • почекайте кілька хвилин, поки клей повністю склеїть поверхні;
 • після того, як робота буде закінчена, необхідно видалити залишки клею. Для цього використовуйте ацетон або розчинники.

Основні технічні характеристики рідких цвяхів необхідно дізнаватися заздалегідь, щоб потім не виникало проблем під час їх застосування.

Переваги та недоліки: рідких цвяхів

Рідкі цвяхи, як і багато інших матеріалів будівельного походження, мають свої плюси і мінуси, про які потрібно обов’язково знати до того, як ви купите і почнете використовувати клей. Якщо говорити про позитивні моменти цього універсального клею, то можна відзначити наступні моменти:

 • клей не завдає ніякої шкоди робочій поверхні, не дозволяє утворюватися в подальшому іржі;
 • відмінно переносить низьку температуру і відноситься до числа екологічно чистих матеріалів;
 • рідкі цвяхи дуже швидко застигають, і немає ніякої різниці, яке саме середовище їх оточує;
 • під час застосування такого клею не варто використовувати різного роду ударні інструменти;
 • поверхні, які були з’єднані цим клеєм, дуже міцно тримаються одна з одною;
 • рідкі цвяхи дозволяють склеїти різного роду матеріали, незалежно від того, яку поверхню вони мають гладку чи шорстку.

Не обійшлося в цій ситуації і без декількох недоліків, які дуже важливо враховувати під час роботи з рідкими цвяхами. До основних недоліків можна віднести наступне:

 • під час роботи з універсальним клеєм момент-монтаж, бажано використовувати респіратор, адже матеріал може упродовж певного часу мати вкрай неприємний запах;
 • якщо ви вперше користуєтеся рідкими цвяхами або досвід роботи з ними незначний, то використовувати їх досить складно.

Великою популярністю користується клей на водній основі. Він має дещо інші мінуси, крім запаху. Такі цвяхи не рекомендують застосовувати для того, щоб з’єднати металеві поверхні. Низька температура призводить до того, що починає руйнуватися основа водяних рідких цвяхів. Для того щоб клей швидше висох, потрібно використовувати спеціальний підігрів.

Рідкі цвяхи: технічні характеристики

Якщо говорити безпосередньо про технічні характеристики універсального клею момент-монтаж, то вони просто відмінні і цей факт підтверджують багато будівельники. До основних важливих технічних характеристик фахівці відносять наступне:

 • високий рівень міцності;
 • відмінна адгезія;
 • протистоїть корозії;
 • немає ніякого поганого впливу на поверхню, для склеювання якої використовується спеціальний клей;
 • дуже просто використовувати;
 • рідкі цвяхи стійкі до високої і низької температури;
 • більша частина клею має цілком нормальний нейтральний запах;
 • у складі рідких цвяхів немає компонентів, які могли б нашкодити організму людини, яка з ними працює;
 • клей зв’язує поверхні максимум за кілька хвилин;
 • для того щоб прикріпити деталі, які мають вагу 50 кг, потрібно використовувати лише одну краплю універсального клею;
 • він дуже економічний.

Рідкі цвяхи момент монтаж інструкція по застосуванню

В першу чергу необхідно очистити поверхню, яку ви збираєтеся склеювати і знежирити її. Потім нанесіть на дану поверхню рідкі цвяхи. Для цього використовуйте спеціальний пістолет. Наносити клей можна точками, змійкою або ж у вигляді сітки.

Дуже сильно притисніть дві поверхні, які треба склеїти між собою. Надайте їм максимально правильне розташування і тримайте так кілька хвилин. Буде цілком достатньо двох-трьох хвилин. Зачекайте десь 24 години, щоб рідкі цвяхи повністю висохли. По закінченні цього часу, можна починати проводити механічний вплив на поверхню.

Як видалити рідкі цвяхи з поверхні

Для того щоб можна було видалити монтажний клей «момент-монтаж» з різних поверхонь, в обов’язковому порядку використовуються вода, скребок, розчинник і спеціальні для цієї ситуації очищувачі. Якщо ви нанесли рідкі цвяхи відносно недавно, і вони ще не встигли повністю висохнути, то для видалення речовини буде достатньо застосувати воду або ж розчинник, який має в своїй основі мінерали. До того часу, поки герметик остаточно не висохне, його цілком успішно і швидко можна видалити шляхом використання рідини.

Якщо ж рідкі цвяхи вже встигли висохнути, то для їх видалення в обов’язковому порядку необхідне застосування спеціальних очищувачів, які можна знайти в кожному будівельному магазині. Замінити очищувач можна звичайним скребком, але його потрібно використовувати вкрай обережно, адже є ризик того, що може бути пошкоджена поверхня.

Слід зазначити, що рідкі цвяхи інструкція по застосуванню можуть витримати різні температури, але при цьому вони зовсім не переносять прямі сонячні промені. Для того щоб їх можна було видалити скребком, залиште предмет, який ви склеїли цим клеєм приблизно на добу під сонячними променями. Потім можна буде ретельно почистити поверхні.

Якщо ви зібралися використовувати речовини, в основі яких є мінерали, то захистіть свої руки спеціальними рукавичками, адже ці розчинники відносять до числа агресивних. Таким чином, можна видалити клей з самих різних поверхонь, починаючи з кахлю або пластику і закінчуючи шпалерами.

Рідкі цвяхи момент-монтаж мають просто чудові технічні характеристики і на сьогоднішній день вони незамінні під час проведення будівельних робіт. Вони допомагають отримати відмінний результат за короткий проміжок часу, і використовувати рідкі цвяхи дуже просто. Якщо ви раніше з ними не працювали, то буде достатньо кількох використань, щоб придбати необхідний досвід.

Рідкі цвяхи: технічні характеристики та інструкція по застосуванню

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code