Монтажна піна була винайдена майже сто років тому. Спочатку її використовували у вигляді досить великого розміру плит, а вже через 20 років навчилися виробляти піну в спеціальних аерозольних балонах. Перший піни балон, який був використаний під час будівництва, виготовили в Англії, а застосували в Швеції.

На сьогоднішній день монтажна піна випускається в балонах двох типів. Один призначається для професійного будівництва і розрахований на використання пістолета. Другий тип — можна застосовувати в домашніх умовах для разової роботи. Хотілося більш детально поговорити про те, як правильно користуватися монтажною піною без пістолета.
montazhna-pina-vikoristannya
Якщо до балона не передбачається пістолет, то замість нього на адаптер необхідно накрутити спеціальну трубочку. Потім можна починати використовувати його за прямим призначенням. Такий балон не завжди зручний в роботі, але для разового використання відмінно підходить. Це ідеальний варіант в тій ситуації, якщо потрібно закрити невеликі шви та інше.

Варто відзначити той важливий факт, що якщо використовувати монтажну піну без пістолета, то в такій ситуації її все необхідно застосовувати за один раз. В іншому випадку вам доведеться викинути те, що ви не використовували. Для того щоб точно дізнатися, як можна користуватися даними будівельним матеріалом без пістолета — подивіться відео на нашому сайті. Вони детально розкажуть про всі тонкощі застосування монтажної піни, що дозволить навіть новачкові в цій справі вміло використовувати матеріал такого типу.

Види монтажної піни та їх застосування

Монтажну піну можна знайти в продажу в невеликих балонах, які заповнюються або пропеллентом, або ж предполимореом. З-за досить високої вологості повітря, склад поступово стає твердим, а його структура стає досить жорсткою.

На сьогоднішній день розрізняють лише два види монтажної піни, яку можна знайти в будь-якому магазині, що спеціалізується на будівництві.

  • Піна для професійного використання. Вона продається в балонах досить великого розміру, куди можна вмістити більш ніж півтора літра. З упаковки така піна виходить під достатньо високим тиском і в окремих випадках може продаватися в комплекті з трубочками (їх використовують для ручного застосування монтажної піни). Брати піну цього виду без пістолета буде нерозумно, адже з-за великого напору ви будете витрачати надто багато піни.
  • Монтажна піна, яка використовується у побуті, продається в маленьких балонах, які мають у два рази менший обсяг — 600-800 мл, в комплекті з балоном піни в обов’язковому порядку продається ще й спеціальна трубочка. Вона має ті ж технічні характеристики, що і для професійного використання. Варто відзначити, що балоном такого розміру можна також користуватися разом з пістолетом. Піну другого виду, як правило, використовують для того, щоб заповнити якісь незначні поглиблення або шви. Вартість його значно нижче, ніж професійного, хоча при цьому обсяг у кілька разів менше.
  • Монтажну піну досить широко застосовують у будівництві з самими різними цілями. Найчастіше її використовують для того, щоб можна було знизити рівень шуму. Даний будівельний матеріал — це ідеальний варіант для звукоізоляції. Для того, щоб добитися позитивного результату, достатньо заповнити піною місця, де стикаються труби і всі отвори, які є в стінах.

Якщо, приміром, покрівлі є тріщини, то їх можна відмінно герметизувати шляхом використання монтажної піни. Те ж саме можна зробити з віконними чи дверними коробками, холодними кімнатами і пустотами, які досить часто спостерігаються безпосередньо навколо труб.

Останнім часом його стали використовувати навіть для того, щоб склеїти між собою різного роду елементи. Вона відмінно і надійно склеює найрізноманітніші матеріали і з часом вони не відклеюються, тримається досить міцно. Для того щоб виконати дані типи робіт можна використовувати як професійну піну, так і для побутового використання. Варто відзначити, що монтажна піна без застосування пістолета як правильно користуватися, необхідно знати і тренуватися, адже з пістолетом її застосовувати набагато простіше, ніж з трубочкою.

Покрокова інструкція як правильно користуватися монтажною піною без пістолета

Звичайно, в деякій мірі використання монтажної піни без застосування професійного інструменту — пістолета, нескладно. Замість пістолета використовується спеціальна трубка, а інструкція практично така. З більш детальним застосуванням можна ознайомитися у відео матеріалі.

  • Потрібно надіти рукавички для захисту рук від попадання на них піни, в іншому випадку вам доведеться попотіти, щоб видалити з шкіри.
  • Місце, куди ви будете задувати піну, потрібно максимально надійно захистити. Видаліть сміття і пил присутній там. Якщо ж зазор має великий розмір або глибину, то його, як правило, ще додатково забивають невеликими шматками пінопласту.
  • Струшуйте балон протягом хвилини, в інструкціях різних марок піни може зазначатися різний час, але в середньому — це 30-60 секунд. Завдяки струшуванню, піна стане максимально однорідною, її вихід буде в кілька разів інтенсивніше, що зробить роботу простіше, а процес буде йти в кілька разів швидше.
  • Площини, які знаходяться всередині поглиблення треба добре змочити, але стежте за тим, щоб вода не капала з них, і не було надлишку вологи.
  • З балона зніміть невеликий ковпачок, який одягається для того, щоб він не спрацював заздалегідь. На цей же виступ потрібно надіти спеціальну трубку, яка продається в комплекті з монтажною піною.
  • Піднесіть край трубки приблизно на 5 см до місця, яке ви хочете заповнити піною і потім клацніть на клапан. Важливо відзначити, що ямка заповнюється лише наполовину, адже піна буде розширюватися не тільки в той час, коли вона виходить з балона, але і ще деякий час після цього.
  • Через півгодини потрібно знову оглянути те місце, яке ви обробляли. Якщо там залишилися ще ямки або незаповнені порожнини, то додайте ще невелика кількість піни. Як показує численна практика, при ручному заповненні порожнини піна дуже часто вилазить за її межі, а тому додатково заливати піну не доводиться. Навпаки, потрібно усунути її надмірності.

Деякі люди, які рідко користуються монтажною піною, бояться того, що піна не перестане бити з трубки навіть тоді, коли вони відпустять кнопку. Не варто переживати з цього приводу, адже в кожному балоні є обмежувальний спеціальний клапан, який не дасть виходити піні відразу ж після того, як ви зробите натискання більш слабким.

Через 8 годин піна стане максимально твердої і тоді її надмірності потрібно обрізати. Для цього використовуйте звичайний, але обов’язково гострий ніж.
Недоліки використання монтажної піни без пістолета

Недоліків при використанні монтажної піни не професійного виду не так і багато. Першим недоліком фахівці називають те, що при ручному способі велика кількість піни вилізе за межі оброблюваного поглиблення. Навіть з пістолетом часто не вдається уникнути надмірностей, а в цьому випадку їх у кілька разів більше.

У той же час з пістолетом набагато простіше працювати, адже це все-таки спеціальний професійний інструмент. Трубочку, якщо ви її випадково зняли з балона вже не можна одягнути назад і почати використовувати монтажну піну далі. Вам доведеться купувати новий балон.

Монтажна піна — це справді унікальний матеріал, який дозволяє виконати велику кількість робіт. Як користуватися монтажна піна без використання пістолета вас може навчити спеціаліст або ж численні відео, які ви знайдете на нашому сайті.

Монтажна піна без пістолета: як користуватися

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code