Как утеплить старые деревянные окна на зимуНе секрет, що через не надто герметично встановлені вікна з квартири йти великий відсоток тепла. Особливо актуальним це стає взимку, під час опалювального сезону, коли велика частина створеного батареями тепла йде на вулицю.

Однак далеко не кожен власник квартири або приватного будинку може дозволити собі установку пластикових склопакетів обмін на старі дерев’яні рами. У більшості випадків така заміна буде пристойно коштувати, а якщо кімнат у квартирі не одне, то загальна переустановка склопакетів влетить у копієчку. Але вихід із ситуації є – зайнятися утепленням старих дерев’яних вікон, що дозволить не тільки не витрачатися на нові рами, але і не мучиться від втрати тепла.

Відповідно, дане питання «як утеплити дерев’яні вікна на зиму» є дуже актуальним, тим більше, що наука ця не буде занадто важкою для розуміння. Впоратися з нею може навіть новачок, який жодного разу не займався таким ремеслом. Нижче будуть приведені кілька способів по утепленню, серед яких кожен зможе вибрати собі варіант за душі і по бюджету.

Чим утеплювати вікна на зиму своїми руками

Як утеплювач для дерев’яних рам можна використовувати різні способи, а також матеріали, які на перевірку виявляються цілком доступними. Більшість власників подібних рам і зовсім займаються утепленням рам будь-якими підручними матеріалами, які знайдуться в будинку. Адже головне в цьому процесі – закрити можливі щілини в укосах, безпосередньо в склопакетах і у підвіконні.

Как утеплить старые деревянные окна на зиму

Утеплення дерев’яних вікон за допомогою ущільнювача. Цей спосіб вважається одним з найпоширеніших, причому в якості ущільнювача, зазвичай виступає простий поролон. Крім поролону потрібно також малярний скотч, застосування якого дозволить зафіксувати смужки з ущільнювача в проміжках між рамами. Варто зазначити, що такий спосіб дозволяє закласти можливі щілини тільки безпосередньо між рамами і в проміжку між укосом і рамою, а також підвіконням і рамою.

Сам підвіконня утеплити за допомогою поролону не вийде. У минулі часи, коли застосування скотча ще не практикувалося, поролон або прибивался до дерев’яних рам за допомогою цвяхів, або приклеювався за допомогою паперу на звичайний клей. Папір при цьому тримала поролон в потрібному положенні, правда, це виглядало не дуже естетично.

Как утеплить старые деревянные окна на зиму

Як утеплити дерев’яні вікна за допомогою герметика. Дана технологія також називається шведської і являє собою закладення дрібних щілин між рамами і віконним отвором за допомогою герметика. Обов’язкова умова – попереднє миття і просушування вікон. Також виконання процесу герметизації старих дерев’яних рам повинно проходити в плюсовому діапазоні температур. Відповідно, займатися утепленням вікон за допомогою герметика слід виключно влітку. Для дотримання технології слід використовувати спеціальний пістолет, за допомогою якого герметизуючий склад наноситься безпосередньо в самі важкодоступні місця.

Дідівським методом. Незважаючи на наявність розмаїття сучасних технологій, що дозволяють швидко і недорого утеплити старі дерев’яні рами на зиму, деякі власники подібних рам воліють діяти по-старому, використовуючи дідівські методи. Самий первісний метод прийшов з далекого минулого, являє собою утеплення віконних рам зі старого дерева за допомогою газет.

Також підійде і стара папір, яку слід розірвати на дрібні шматочки, а потім помістити в глибоку посуд і залити водою. В результаті рвана папір і газети перетворюються в так звану паперову пасту, за допомогою якої можна замазувати будь-які щілини на вікні. Після нанесення отримана маса затвердіє і стане при цьому відмінним ущільнювачем для віконних щілин. Використовуючи такий метод, слід залишити ті отвори, які ви плануєте відкривати взимку, в іншому випадку при механічному впливі утеплювач може випасти цілком.

Ще один варіант дідівського способу – утеплення за допомогою вати або смужок зі старої непотрібної тканини. Наклеювати вату або тканину слід за принципом кріплення поролону на скотч, як було описано вище. Якщо скотчу під рукою не виявилося, як клейової основи може послужити звичайне мило.

Як утеплити дерев’яні вікна на зиму за рахунок склопакета

Оскільки більшу площу вікна займає все-таки склопакет, непогано було б зайнятися утепленням його в першу чергу. Головне завдання в цьому випадку – домогтися того, щоб скло пропускала у приміщення достатню кількість випромінювання природної природи і при цьому утримувало всередині інфрачервоне випромінювання самого приміщення. Говорячи простою мовою, необхідно, щоб шибки пропускали світло, але не випускали тепло від опалення.

Как утеплить старые деревянные окна на зиму

Як утеплювати вікна на зиму. Виходу в цій ситуації два – заміна склопакетів на вдосконалені варіанти, тобто на більш сучасні, або утеплення скла за допомогою спеціальної плівки. Перший варіант, зрозуміло, призведе до розтрат. Другий спосіб – більш бюджетний і простий, не вимагає занадто великої кількості дій і витрат.

Перш ніж приступити до нанесення плівки безпосередньо на скло, необхідно провести ряд дій, без яких отриманого результату досягти не вдасться.

  • Вікна повинні максимально очищені. Навіть маленька порошинка може призвести до неправильного накладення плівки.
  • Далі слід зняти заміри, щоб підібрати плівку потрібного розміру.
  • За допомогою спеціальних інструментів слід розкроїти плівку.
  • За допомогою розпилювача на скло слід нанести мильний розчин, після чого акуратно розкачати виміряний рулон по поверхні вікна. Плівку бажано для початку зафіксувати за допомогою скотча.
  • Для усунення пухирців і нерівностей з-під плівки поки вона не застигла, слід використовувати пластиковий шпатель.
  • Зафіксувати панель в отворі слід за допомогою стандартного методу.

Даний метод є дуже вдалим за умови, що старі дерев’яні рами не надто розсохлися і не вимагають закладення. У тому разі, якщо наявні щілини між рамами, утеплення плівкою скла належного ефекту не дасть.

І на закінчення слід зазначити, що утеплення старих дерев’яних рам є справжнім порятунком від небажаних розтрат для тих, хто не готовий поки витрачатися на установку нових вікон. А ось спосіб як на зиму утеплити дерев’яні вікна кожен повинен вибрати для себе самостійно.

Як утеплити старі дерев’яні вікна на зиму

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code