Крім смаженого кролика з картоплею, якого цілий місяць відгодовували в сарайчику у будинку Мае подали за обідом густий суп і варену яловичину. Якраз напередодні, в суботу, була получка. Право, ще ніколи не бачали в будинку подібного бенкету. Навіть на св. Варвару, в Свято вуглекопів, коли вони три дні не працюють, не подавали за столом такої жирної і ніжної кролятини. Не дивно, що десятеро обідають, починаючи від малятка Эстеллы, у якій прорізувалися зубки, і до старого Безсмертного, у якого вже випадали зуби, працювали щелепами так старанно, що обгризли всі кісточки. Ах, яка смачна штука печеня! Але вони так рідко їли м’ясо, що погано його перетравлювали. Знищили і весь суп, залишивши тільки шматок вареної яловичини на вечерю. Для ситості можна буде додати хліба з маслом.
Першим з дому облизав Жанлен. За школою його чекав Бебер. Вони довго бродили удвох, а потім зманили Лідію, хоча бабка вирішила не спускати з неї очей і заради цього не йшла з дому. Помітивши, що дівчина все-таки втекла, Стара розкричалася, обурено розмахуючи своїми худими руками, а тим часом П’єрон, якому набридло слухати її крики, без довгих розмов відправився прогулятися, зберігаючи задоволений вигляд, цілком належний чоловікові, коли він може розважатися зі спокійною совістю, знаючи, що і дружина його не нудьгує.
Потім пішов старий Безсмертний, слідом за ним зважився піти подихати повітрям і Мае, запитавши у дружини, чи зустрінуться вони на гуляння. Ні, їй ніяк не вдасться—просто муки з цими малюками, куди від них підеш? Втім, вона ще подумає, а якщо піде попозднее, так розшукає його де-небудь в Монсу. Вийшовши на вулицю, Мае постояв в нерішучості і все ж заглянув до сусідів дізнатися, чи готовий лівак. Там він натрапив на Захарія, що чекав Філомену, і дружина Левака затіяла давню суперечку з приводу їхнього одруження, кричала, що над нею знущаються, що вона в останній раз, але як слід поговорить з дружиною Мае. Хіба це життя! Изволь-ка Цянчить онуків-безотцов-щину, а їх матуся гуляє зі своїм красунчиком. Філо-мена спокійнісінько одягла чепчик, і Захарій повів її, в сотий раз повторивши, що він би і радий одружитися, та мати не велить, нехай її умовлять. Оскільки Левак встиг втекти з дому, Мае теж запропонував дружині Левака поговорити з його дружиною і поспішив ретируватися. Бутлу, який

Книга Жерміналь стор.134

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code