Професійні будівельники в наш час пред’являють досить високі вимоги до будівельного обладнання, техніки і приладів. Тому численні магазини з будівельними приладдям намагаються, щоб їх товар відповідав високим вимогам покупців. Для того, щоб розмітити лінію на стінах, на підлозі, перед укладанням плитки або ж поклейка шпалер необов’язково використовувати рівні, лінійки, шнури і т. д.

Можна чудово обійтися лише одним приладом, який має назву лазерний нівелір. Цей прилад «прочертит» необхідну вам лінію в потрібному місці, позбавивши вас від необхідності розмітки вручну, ніж заощадить багато часу.

Але, перш ніж відправлятися в магазин для покупки цього чудового інструменту необхідно знати і вирішити для себе, які основні функції в ньому повинні бути, і для яких саме робіт він буде призначений.

Критерії вибору

Как выбрать лазерный нивелирОсобливості лазерного нівеліра

Для початку визначитеся, для яких конкретно робіт буде використовуватися прилад — для зовнішніх або внутрішніх робіт. А може бути вам необхідний універсальний прилад. Його можна використовувати для перевірки стін або підлоги. Лазерний нівелір повинен формувати лінії або ж які визначають осі.

Важливим параметром буде дальність роботи приладу.

Наприклад, у стаціонарних та позиційних нівелірів, під час використання приймача на відкритому просторі, вона буде становити 50-70 метрів, і 20-30 метрів в приміщенні. При цьому лазерний сектор буде становити 110 градусів.

Важлива величина похибки, яку прилад може допустити під час побудови площин.

Как выбрать лазерный нивелирРобота з інструментом

Нівеліри, оснащені автокомпенсатором, можуть мати точність, досягає 0,2 міліметра на 1 метр. А лазерний нівелір, обладнаний електронною системою компенсації – 0,1 мм на 1 м. Часто, висока точність в таких приладах може досягатися шляхом скорочення деяких функціональних можливостей.

Как выбрать лазерный нивелирРотаційний лазерний нівелір Вибираючи нівелір, який буде використаний для зовнішніх робіт найдоцільніше обирати ротаційні прилади. З приймачем вони безперешкодно можуть працювати на відстані до 1 км Похибка такого лазерного нівеліра не буде перевищувати 3 мм, і вона безпосередньо залежатиме від вартості обраного приладу. Ротаційний лазерний нівелір чудово впорається з визначенням перевищень посеред точок, він здатний втілити проектні позначки в реальність, допоможе з монтажем інженерних комунікацій, плануванням і розподілом земельних ділянок, послужить незамінним помічником при плануванні дорожніх або ландшафтних робіт.

При проведенні внутрішніх робіт можна застосовувати і більш прості лазерні нівеліри, здатні створити проекцію різних площин пари призм.

Вибираючи необхідну модель лазерного нівеліра, не треба відсувати на задній план такі критерії як ціну і особливості конструкції. Найбільш недорогостоящими будуть прилади в корпусі, виконаному з пластику, що може говорити про відсутність механізму доведення чи металевих упорів. Часто такі вироби не оснащені захистом кнопкових механізмів від впливу вологи і пилу, що є своєрідним недоліком. Прилади без такого захисту, використовувати на вулиці не можна, вони швидко вийдуть з ладу.

Как выбрать лазерный нивелирПринцип роботи лазерного нівеліра

У лазерного нівеліра, призначеного для роботи на відкритому просторі при застосуванні приймача, корпус повинен бути виконаний з пластику високої міцності, також прилад повинен бути обладнаний механізмом доведення, а кнопки зобов’язані мати захист від вологи і пилу. Стійки і основа повинні бути виконані з металу.

Відео

Порівняння різних моделей лазерних нівелірів:

Як вибрати лазерний нівелір

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code