Постійно змінюється температура і тиск у водопровідній системі можуть створити проблеми у апаратів, для функціонування яких необхідна стабільність. Також може бути порушена безперебійна подача води.

Мембранні баки використовуються для того, щоб мінімізувати вплив напору рідини на апарати.

Ці конструкції бувають різними не тільки за розмірами, але і за експлуатаційними властивостями, тому перед вибором мембранного бака потрібно дізнатися всі його різновиди та функції. Як вибрати мембранний бак і не помилитися, ми розповімо в цій статті.

Принцип дії

Как выбрать мембранный бакСхема мембранного бака

З допомогою діафрагми всі баки розділені навпіл. У першій частині виробу знаходиться повітря, стиснене певним тиском. У другу ж половину буде надходити теплоносій після розширення під дією температур. Повітряна подушка створює високий тиск при потраплянні рідини в виріб.

Коли ж теплоносій охолоджується, повертаючи собі початковий об’єм, з мембранного бака, під тиск повітряної подушки, повертається зайве. Таким чином, рівень теплоносія завжди залишається стабільним, не давай в системі збою.

Різновиди

Как выбрать мембранный бакМембранні баки різних розмірів

Для виготовлення мембранних баків використовують звичайну і нержавіючу сталь. Обсяги цих виробів варіюються від 25 до 50 літрів. Мембрани можуть бути змінними або несменными. Розрахувати необхідний обсяг можна, дізнавшись протяжність водопровідної магістралі.

Змінні мембрани

Как выбрать мембранный бакФланцевий бак

Змінні мембрани використовуються у фланцевих баках.

Мембранні баки бувають вертикальними або горизонтальними.

Цікаво те, що теплоносій, потрапляючи в такий виріб, розташовується в центральній частині, не стикаються зі стінками. Так як зіткнення рідини з внутрішньою частиною виробу не відбувається, відпадає необхідність в антикорозійному покритті. Мембрану ж такої техніки можна поміняти через фланець, який кріпиться всього на кілька кріплень.

Незмінні мембрани в баках

Как выбрать мембранный бакБак з мембраною

Закріплюється така мембрана по всьому периметру. З внутрішньої сторони стінки обробляються епоксидною фарбою для запобігання корозійних процесів. Коли мембрана у вихідному положенні, то вона притискається знаходяться всередині повітрям до стінок досить щільно. Явний недолік вироби – неможливість зміни мембрани, але при дбайливому відношенні вона прослужить довго.

Відкритий чи закритий?

Как выбрать мембранный бакВідкритий бак

Не так давно, відкриті баки забезпечували систему опалення в повній мірі, але вони мали багато недоліків.

  • Оскільки система відкрита, то в неї потрапляло повітря, який міг перешкодити циркуляції.
  • Голосні звуки в насосах і трубопроводі супроводжували роботу таких виробів.
  • Теплоносій міг випаровуватися.
  • Відкриту систему потрібно було встановлювати лише у верхніх точках, що допомагало позбутися від перебоїв у її роботі.

У закритих виробах подібного плану ці недоліки усунені. Багато в чому завдяки тому, що теплоносій не контактує з навколишнім середовищем.

Давайте подивимося, що необхідно враховувати при розрахунках і як вибрати мембранний бак, спираючись на свої знання.

Мембрана

Как выбрать мембранный бак

Мембрана є головним елементом, від якого залежить ефективність роботи виробу, а при його виборі спираються на призначення системи. Баки, що забезпечують якісну роботу опалення та водопостачання, зовні схожі, тому деякі продавці їх плутають, пропонуючи не те, що потрібно.

Основний критерій при виборі мембрани – стійкість до температур і тривалість експлуатації. В системі опалення приватних будинків нагрівання робочої рідини повільне, значить, велике навантаження на бак не передбачається. Іноді температура рідини може досягати 90 градусів, тому необхідно вибирати виріб з високою зносостійкістю. Важлива і еластичність матеріалу.

Робочі параметри

Как выбрать мембранный бакПараметри бака

Інформацію по обраному баку ви отримаєте з показників робочої температури і допустимого тиску. За твердженнями виробників, сучасні вироби закритого типу витримують до 110 градусів, тоді як тиск – 8-10 бар.

Коли теплоносій нагрівається на 10 градусів, його обсяг зростає на 0,3%. Тобто, при підігріві рідини до 70 градусів, її обсяг збільшиться до 103%. Необхідний вам робочий об’єм можна підрахувати, скориставшись формулою, яка повинна бути у кожного продавця.

Мембранні баки дозволяють позбутися від проблем у майбутньому. Використання таких виробів зменшує кількість поломок і допомагає уникнути частих ремонтів. Вибравши якісний бак, ви позбудетеся від недоліків системи опалення та водопостачання.

Відео

У ролику розповідається про те, як вибрати мембранний бак (гідроакумулятор).

Як вибрати мембранний бак

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code