Організація водопроводу в заміському будинку часто вирішується шляхом виготовлення свердловини. Особливо це актуально в тих випадках, коли відсутній централізований водопровід. Виготовлення свердловини непростий процес, і він вимагає особливих навичок, хоча деякі домашні умільці можуть виконувати таку роботу самостійно. Крім виготовлення самої свердловини, необхідно придбати відповідне обладнання для її облаштування.

Серцем такий водопровідної системи є насос. Моделей на ринку представлено багато. Більш того, вибір залежить від конкретного джерела води. Можливо, буде потрібно глибинний насос або достатньо буде поверхневого. У цій статті ми розповімо про те, як вибрати насосну станцію для приватного будинку. Ви дізнаєтеся про різновиди цього пристрою, на які параметри слід звертати увагу, зможете ознайомитися з характеристиками найбільш популярних моделей насосних станцій для домашніх потреб.

Принцип роботи та складові елементи пристрою

Как выбрать насосную станцию для частного домаСхема, зображує основні вузли насосної станції

Насосні станції сьогодні представлені в широкому асортименті. Якщо говорити про стандартній комплектації, то вона включає в себе:

 • електричний двигун;
 • накопичувальну ємність;
 • самовсмоктуючий насос;
 • реле тиску.

Під накопичувальною ємністю мається на увазі гідроакумулятор. Щоб процес роботи станції проходив в автоматичному режимі, на неї встановлюється реле тиску. Крім того, цей пристрій підтримує рівень тиску в гидробаке.

З цього короткого опису стає зрозуміло, що конструкція і принцип роботи насосної станції порівняно прості. За допомогою насоса вода надходить в накопичувальну ємність (гідроакумулятор). Завдяки створюваного тиску у системі водопостачання заміського будинку утворюється необхідний напір. За необхідності реле тиску включається і нагнітає необхідний тиск в систему. Тобто коли вода з накопичувального бака йде, реле спрацьовує і підкачує воду з свердловини до необхідного показника тиску. Після установки цього устаткування в процесі експлуатації необхідно буде просто відкривати кран для витрати води в умивальнику, душовою.

Відео: принцип роботи насосної станції

Вибір насосної станції – на що слід звернути увагу

Как выбрать насосную станцию для частного домаНасосна станція повинна відповідати вимогам вашої водопровідної системи

Хоча принцип роботи та будова насосної станції порівняно прості, при її виборі слід врахувати велику кількість нюансів. Тому пропонуємо вам ознайомитися з усіма подробицями цього процесу. Розберемося, на що необхідно звертати увагу при виборі. Щоб нічого не упустити, пропонуємо взяти листок паперу і ручку і відзначати всі головні пункти. Це дозволить вам відразу визначитися з усіма параметрами, яким повинна відповідати куплена вами насосна станція. Якщо ви готові, то приступаємо!

Основне, на що слід звернути увагу:

 1. Глибина забору води.
 2. Обсяг накопичувального бака (гідроакумулятор).
 3. Потужність.
 4. Продуктивність.

Крім того, додатково варто розглянути такі положення, як:

 • спосіб управління: автоматичний, ручний або дистанційний;
 • наявність захисту від сухого ходу та перегріву;
 • матеріал, з якого зроблений корпус гідроакумулятора і насоса;
 • висота від рівня води і до насоса.

Тепер ми розглянемо кожен пункт окремо і почнемо з чотирьох основних позицій.

Відео: особливості вибору насосної станції

Глибина забору води

Как выбрать насосную станцию для частного домаСхема установки насосної станції і показник рівня забору води

Тут необхідно буде зробити деякі розрахунки. Варто відзначити, що головна перевага насосної станції в порівнянні з аналогами – можливість монтажу в будь-якому місці. Є одне обмеження – обране місце повинно бути недалеко від водозабору. Це важливий параметр, так як стандартна глибина всмоктування знаходиться в районі 9 метрів.

Також варто врахувати і відстань від джерела води. Важлива особливість цього обладнання в тому, що по горизонталі вона здатна всмоктувати воду в 10 разів більше, ніж по вертикалі. Наприклад, якщо глибина забору розташовується на глибині 7 метрів (тобто станція має таку потужність), то за фактом станція по горизонталі може витягнути воду на відстань від джерела до 70 м. Завдяки цій особливості монтаж і облаштування насосної станції здійснюються всередині житлового будинку. Як правило, вона буде перебувати на серйозному видаленні від джерела води, будь то свердловина або колодязь.

Как выбрать насосную станцию для частного домаМонтаж насосної станції безпосередньо біля джерела води

Відома також формула для проведення розрахунків. Вона виглядає так:

H + 0,1 × L = max 8m

У цій формулі букви позначають:

 • H – висота до забору води;
 • L – відстань від станції джерела води.

Результат не повинен бути більше 8 метрів.

Для прикладу розглянемо таке обчислення: глибина залягання води в свердловині знаходиться на позначці 4 метрів. Насосну станцію вам вдалося поставити на відстані 15 метрів. Згідно з наведеною формулою, виробляємо такі обчислення:

4 + 0,1 × 15 = 5,5 метрів.

Це відмінний показник, так як він не перевищує позначку в 8 метрів.

Как выбрать насосную станцию для частного домаСхема розрахунку всієї системи водопроводу враховуючи всю лінію, починаючи від свердловини і закінчуючи споживачем

Як бути, якщо водозабір перевищує позначку 8 метрів? Тут є 2 способи вирішення проблеми:

 1. Монтаж глибинного заглибного насоса.
 2. Монтаж насосної станції, але вже слід розмістити її до джерела води як можна ближче, наприклад, відразу біля нього викопати приямок і впорядкувати його для насосної станції.

При цих розрахунках враховується відстань від насосної станції до водозабору. Не менш важливо провести розрахунки всій протяжності водопроводу, а саме, починаючи від рівня залягання води і до точок водозабору, розташованих в будинку (душова, умивальник тощо). Про цьому показнику можна дізнатися з технічних характеристик до насосної станції, він відзначений як висота напору. Середній показник сягає приблизно 50 метрів.

Сьогодні існують такі моделі, які з легкістю можуть піднімати воду з глибини 50 метрів. Такі пристрої обладнуються виносним ежектором. Однак ежектор швидко забивається мулом і піском. Ремонт його обходиться дуже дорого. З цієї причини відомі виробники насосних станцій випускають моделі без ежектора.

Тут важливо розрізняти між собою глибинний насос і станцію. Глибинний монтується в глибоких колодязях, звідси і походить його назва. Але в більшості випадків пріоритет краще віддавати станцій. Чому? Вся справа в тому, що при відключенні електрики глибинний насос перестає працювати і, відповідно, в будинку не буде води. Що стосується насосної станції, то наявність гідроакумулятора (накопичувальної ємності) забезпечить на якийсь період приватний будинок водою, навіть при вимкненому світлі.

Відео: з якої глибини здатна підняти воду станція

Гідроакумулятор або накопичувальна ємність – яким він повинен бути

Как выбрать насосную станцию для частного домаГідроакумулятори до насосної станції можуть мати різний обсяг місткості

Наступне, на що слід звертати увагу – гідроакумулятор. Це пристрій накопичує енергію рідини і віддає її при необхідності. Назва складається з двох слів «гідро» (рідина) і «акумулятор». Основна, але не єдина його функція, накопичувати рідина під тиском і плавно змінювати тиск в системі. Він працює разом з реле тиску. За рахунок цього досягається автоматична робота.

До додаткових функцій можна віднести наступне:

 • Запобігання гідроудару.
 • Наявність невеликого запасу води.
 • Обмеження щодо короткочасного повторного включення насоса.

Тобто ситуація виглядає наступним чином. Без гідроакумулятора реле тиску не зможе працювати коректно, так як при миттєвому зміні тиску в системі (коли відкривається/закривається кран споживачів) включалося/відключалася б реле, як наслідок, це призвело б до поломки/перегріву електродвигуна або реле. Пояснимо цей нюанс докладніше.

Как выбрать насосную станцию для частного домаГідроакумулятор в розрізі

Враховуючи той факт, що вода практично не стискається, без наявності гідроакумулятора включення насоса реле тиску призводило б до різкого збільшення тиску в системі. Як наслідок, реле відразу ж давало б сигнал на відключення насоса. Якщо при цьому відкрити будь-водозабірний кран, то тиск у системі миттєво б впало. Відповідно, реле відразу подав би сигнал на насос про включення. Враховуючи, що тиск в системі змінювалося б з великою швидкістю і частотою, спрацьовування реле насоса і було б постійним, що і викликає їх перегрів і вихід з ладу. Цікавий ще й той факт, що напір води, створюваний насосом, майже не впливає на зміну об’єму рідини, воно одно сотих часток відсотка.

Такі нехитрі обчислення дають чітко зрозуміти, що наявність гідроакумулятора з реле тиску одночасно – оптимальне рішення. На що ж звернути увагу при виборі цієї ємності? В цьому питанні відразу з’ясуєте важливу деталь – гідроакумулятор сам не качає воду і тиску не створює. Він підтримує тиск рідини, що створюється в ньому під дією роботи насоса.

Как выбрать насосную станцию для частного домаПристрій гідроакумулятора для насосної станції

З цієї причини питання про те, який обсяг накопичувальної ємності необхідно придбати, якщо у вас 2 душа тощо, некоректний. Подача води з гідроакумулятора здійснюється тільки до тих пір, поки не включається насос. Основна подача води відбувається під впливом насоса. Як тільки всі крани закриються, насос відключається і одночасно з цим в баку тиск піднімається.

Відео: як влаштований гідроакумулятор

Принцип роботи та переваги гідроакумулятора

Как выбрать насосную станцию для частного домаТут видно, як працює гідроакумулятор

Переважно корпус пристрою зроблений з нержавійки або металу. Всередині розташовується гумова груша. У неї як раз-таки і рідина надходить і зберігається там. В самому корпусі бака знаходиться повітря, який чинить сильний тиск на грушу. Чим більше всередині неї води, тим більше створюється тиск. При використанні води тиск в гумової груші скорочується. У ній також встановлений датчик реле тиску. Як вже говорилося вище, він автоматично докачує рідину і включає/відключає насос.

Використання гідроакумулятора має такі позитивні сторони:

 • Сприятливі умови роботи для насоса.
 • Скорочується кількість циклів включення/вимикання насоса (ідеальне кількість включень – близько 50 разів на годину).
 • Додатковий запас води.
 • Плавне регулювання напору.

Яке має бути тиск повітря в порожнині гідроакумулятора

Відразу варто зазначити, що тиск в повітряній порожнині, на відміну від тиску включення насоса, має бути на 10% менше. Тобто якщо мінімальний тиск становить 1,5 атм, то в гидроаккумуляторе оптимальний тиск повітря має становити 1,35 атм. Як ми отримали це значення?

1,5 атм ÷ 10% = 0,15 атм, після цього виробляємо обчислення

1,5 атм – 0,15 = 1,35 атм.

Це число (1,35 атм) визначає рівень тиску всередині повітряної порожнини гідроакумулятора. Якщо ви не здійснювали самостійної налаштування, то дізнатися мінімальний тиск в системі можна при включенні станції на манометрі.

Що буде, якщо тиск нижче цієї норми або взагалі дорівнює нулю? Це призведе до частого включення/відключення насосної станції. Це буде відбуватися після кожного включення/відключення крана. Якщо подібне явище відбувається, значить, у гидроаккумуляторе недостатній тиск повітря.

Як виміряти і збільшити тиск повітря

Как выбрать насосную станцию для частного домаЗавдяки цьому реле тиску вимірюється рівень тиску води в гидроаккумуляторе

Для вимірювання тиску використовується звичайний манометр, яким перевіряється рівень тиску в автомобільних шинах. На кожному баку є штуцер з золотником. Безпосередньо перед вимірюванням тиску повітря, слід скинути тиск води в системі на нуль. Для цього відключаєте насосну станцію від харчування і відкриваєте кран до повного зливу води.

Якщо при натисканні на золотник надходить вода, це ознака того, що груша прорвано. Її слід замінити.

Щоб груша прослужила як можна довше, не слід робити великий перепад тиску між циклом включення/вимикання насоса. Ідеальний перепад дорівнює 1-1,5 атм.

Збільшити тиск повітря можна звичайним автомобільним насосом через штуцер з золотником.

Відео: як закачати повітря в гідроакумулятор

Розрахунок необхідного обсягу гідроакумулятора

Как выбрать насосную станцию для частного домаУ продажу є гідроакумулятори різного об’єму

Як вже говорилося вище, часте включення насоса призводить до його несправності. Більш того, це збільшує витрату електроенергії. Щоб максимально знизити цю ймовірність, важливо правильно вибрати обсяг гідроакумулятора. Вибір обсягу ємності слід здійснювати виходячи з кількості проживають в приватному будинку. Для однієї людини достатньо об’єму до 24 літрів, для двох–чотирьох досить 50-80 літрів, так і по висхідній.

Але пам’ятайте, ці обчислення актуальні, якщо водопостачання приватного будинку буде відбуватися постійно, круглий рік. Якщо ви плануєте користуватися дачею тільки сезонно, то можна обійтися невеликим гідроакумулятором об’ємом до 20 літрів.

Якщо ви плануєте водою, що проходить через гідроакумулятор, поливати, то слід встановити ємність об’ємом не менше 50 л.

Але не варто вважати, що краще купити гідроакумулятор з великим запасом, щоб напевно. У цій ситуації не спрацьовує принцип-чим більше, тим краще. Вода всередині бака може застоюватися і мати неприємний запах, тому обсяг бака повинен відповідати приблизного витраті води.

Відео: розрахунок обсягу гідроакумулятора

Вибір матеріалу для накопичувальної ємності

Как выбрать насосную станцию для частного домаГідроакумулятор з нержавіючої сталі довговічний і практичний

Наступне, на що варто звернути увагу при виборі насосної станції – матеріал, який використано для виготовлення гідроакумулятора. Це важливо, адже матеріал безпосередньо впливає на рівень шуму і тривалість експлуатації. Ці ємності виготовляють з нержавіючої сталі і сталі, порівняємо їх між собою:

Сталь

Нержавіюча сталь

За якістю і ціною найпоширеніший варіант. Щоб запобігти утворенню корозії, бак покривається захисною фарбою.

Вартість такої ємності набагато вище. Однак довговічність її виправдовує. Такі станції можна монтувати навіть на вулиці, де спостерігаються нестабільна температура і висока вологість.

При цьому пам’ятайте, що матеріал гідроакумулятора ніяк не впливає на якість води. Пояснюється це тим, що всередині бака вода не стикається зі стінками металу, так як вона знаходиться в гумової груші. Тому вибір слід робити виходячи з середовища, де буде здійснюватися установка. Якщо це вулиця, то бажано, але необов’язково, придбати бак з нержавійки. Хоча велика кількість людей купують звичайні сталеві. Вони в ціні більш доступні і непогано зарекомендували себе при експлуатації.

Потужність насоса станції для приватного будинку

Как выбрать насосную станцию для частного домаПотужність насосної станції повинна бути достатньою для стабільного водопостачання в умовах використовуваного джерела води

Це наступний показник, за яким необхідно орієнтуватися при виборі насосної станції. Визначаючись з цим показником, обов’язково враховуйте такі параметри:

 1. Кількість водозабірних точок.
 2. Відстань від насоса до свердловини.
 3. Дебіт джерела, тобто реальний обсяг води, який може дати джерело.

Сьогодні переважно продаються станції потужністю від 500 до 1500 Вт. Якщо у вас невеликий будинок, то достатньо буде насоса потужністю 750 Вт – 1000 Вт. Як раз-таки в цьому випадку краще вибрати мотор з невеликим запасом. Адже завжди існує ймовірність розширення споживання води, наприклад, ви вирішите встановити кілька додаткових точок водопостачання або побажаєте здійснювати полив городу.

Відео: вибір насоса по потужності

Продуктивність станції — якою вона повинна бути

Такий показник, як продуктивність, безпосередньо залежить від потужності – параметр, який ми розглянули вище. Під продуктивністю мається на увазі обсяг води, який здатна перекачати станція за 1 годину, і він вимірюється в кубометрах або літрах. У цьому випадку підхід повинен бути не таким, як з потужністю (рекомендується брати потужніший мотор).

Підрахунок продуктивності повинен відштовхуватися від дебіту джерела, тобто того об’єму води, який джерело здатний дати за одну годину. Як правило, при виготовленні свердловини цей показник позначається в технічному паспорті. Якщо вимірювання не проводилися, то їх можна виконати самостійно. Як? Для цього включаєте насос і выкачиваете воду протягом години. В ході цієї процедури слід стежити за її рівнем. При цьому важливо знати продуктивність насоса.

Можна відштовхуватися від наступних середніх показників. При обслуговуванні дачі витрата води може досягати 1000 л/ч. Якщо мова йде про стабільному проживання в приватному будинку, і водопостачання необхідно на постійній основі, то ця цифра сягає 6 тис. л/ч.

Деякі фахівці пропонують враховувати витрату води в одному крані. У середньому вважають 14 л/хв.

Дуже часто показники продуктивності і потужності не збігаються. Це не страшно. При перекачуванні води враховується робоче колесо насоса, а не тільки мотор. Колесо розташовується на валу, що складається з декількох дисків. Між цими дисками є крильчатка. Як раз-таки під її впливом і створюється відцентрова сила, під дією якої вода притискається до стінок насоса і виштовхується.

На деяких станціях встановлюється 5 робочих коліс. Завдяки цьому висота напору на відміну від аналогів значно вище. Отже, висота напору залежить від таких показників крильчатки:

 • матеріал;
 • швидкість обертання;
 • діаметр.

Що впливає на тривалість експлуатації насоса

Как выбрать насосную станцию для частного домаНасос є основним пристроєм всій насосної станції

Щоб розібратися, як вибрати насосну станцію, яка прослужила не один рік, доведеться вивчити велику кількість інформації. Вище ми розглянули основні параметри, на що слід звертати увагу при виборі цього пристрою. Тепер відзначимо деякі важливі деталі. Відразу варто сказати, що деякі взагалі не звертають на них уваги. Вони воліють довіряти продавцям з магазину, думаючи, що вони повністю об’єктивні в цьому питанні. Однак найчастіше їх оцінки ґрунтуються на особистому погляді або потреби продати ту або іншу модель на вимогу керівництва. Враховуючи це, ми пропонуємо вам самостійно вивчити всі деталі.

Отже, важливо розуміти, що всі частини насоса повинні справлятися з високим напором води. Наприклад, крильчатка завжди працює під сильними ударами водяного струменя. Якщо вона зроблена з неякісного матеріалу, то вона швидко зламається. Далі, як по ланцюжку, виходить з ладу робоче колесо, сальник та інше.

Якщо вибирати насосну станцію, то пам’ятайте про один важливий нюанс. Дешева станція не буде служити вам довго, або, принаймні, вам доведеться постійно займатися її ремонтом. Тому краще накопичити грошей і купити хороший агрегат. Тому, вибираючи насос, обов’язково зверніть увагу на елементи, представлені в таблиці:

Елементи насосної станції

Технічні характеристики

Корпус насоса

Виготовляється він із пластику, нержавіючої сталі, сталі або чавуну. Що стосується пластику, то це бюджетний варіант і недовговічний, притому що його вартість невисока. Нержавійка, безумовно, вважається оптимальним варіантом. Єдиним недоліком можна назвати високу ціну. Також є вироби з чавуну. Такі насоси витривалі, але мають високу вартість.

Как выбрать насосную станцию для частного домаГідроакумулятор і насос виготовлені з нержавіючої сталі

Вал

Цей елемент конструкції повинен бути виконаний з нержавіючої сталі. Також допускається сталь, яка пройшла термічну обробку. Цей елемент повинен бути досить витривалим.

Робоче колесо

Цей елемент постійно перебуває під сильним впливом величезного напору води. В більшості випадків, виробники використовують технополімер. Він не піддається корозії, абразивно стійкий. За своїми технічними характеристиками він нагадує алюміній. Якщо говорити про самому надійному варіанті, то це робоче колесо з нержавіючої сталі.

Ущільнення

Не варто згадувати неякісні ущільнювачі. Краще виділити дорогі моделі насосів від відомих виробників. В якості ущільнювача там використовується плетений шнур з азбестової нитки. Всередині неї розташовується латунна або мідний дріт.

Діаметр патрубків

Цей елемент дуже важливий, адже, враховуючи гідравлічні закони, на напір води завжди впливає діаметр труби, зокрема патрубків. Для більш високого напору води в крані повинні бути патрубки з великим діаметром. Хоча не завжди це актуально. Наприклад, для організації поливальних робіт краще встановити вихідний звужений патрубок. У такому випадку швидкість і тиск потоку води будуть на високому рівні. Але все ж в ідеалі діаметр патрубка на обраній вами станції повинен бути великим.

Отже, відштовхуючись від цих важливих показників, ви зможете вибрати станцію для дачі високої якості.

Система захисту насосної станції для тривалої експлуатації

Для продуктивної і тривалої експлуатації насосної станції важливо також потурбуватися про наявність додаткової системи безпеки. Серед усього іншого, перерахуємо такі комплектуючі:

 • реле захисту сухого ходу;
 • фільтр грубої очистки;
 • зворотний клапан;
 • реле тиску.

Тепер приділимо увагу кожному елементу окремо, адже завдяки їх наявності робота вашої насосної станції буде тривалою і безпечною.

Система захисту від сухого ходу

Как выбрать насосную станцию для частного домаРеле сухого ходу

На перший погляд, тут все зрозуміло. У комплектацію насоса просто входить спеціальне реле з датчиком, який запобігає роботу насоса від так званого сухого ходу. Але тут важливо розібратися, що є цим сухим ходом і страшний він для таких насосів.

Варто зауважити, що сухий хід небезпечний тільки для побутових насосів. При цьому для насоса більше страшно не відсутність води, а висока температура, яка утворюється в ході роботи без охолоджуючої рідини, зокрема вода і виступає їй. Тому правильним визначенням було б таке: сухий хід – це робота насоса без води або з водою малого протоки, яка не забезпечує охолодження внутрішніх елементів насоса.

Принцип роботи дуже простий, як тільки вода в джерелі падає до максимально низького рівня, спрацьовує датчик, який подає сигнал на реле, реле, в свою чергу, дає сигнал на відключення насоса. В результаті робота насосної станції припиняється, так як розірваний ланцюжок електропостачання.

Датчик сухого ходу вимірює наступні показники:

 • рівень води в джерелі;
 • тиск води на вихідному патрубку насоса;
 • потік води на виході патрубка насоса.

Фільтр грубої очистки – захист від механічних домішок

Как выбрать насосную станцию для частного домаФільтр грубої очистки води

Наявність фільтра запобігає потраплянню в насос і гідроакумулятор небажаного сміття. Такий фільтр буде вловлювати мул, пісок та іншу бруд. Деякі станції в своїй комплектації вже мають такий фільтр, однак в більшості випадків слід додатково його придбати.

Можна також додатково встановити фільтрувальну станцію дрібної очищення. У такому випадку вода буде більш високої якості. Варто зауважити, що як фільтри грубої, так і дрібної очищення повинні бути знімними для можливої їх заміни або чищення.

Зворотний клапан – захист від спорожнення насоса

Как выбрать насосную станцию для частного домаЗворотний клапан для насосної станції

Наявність зворотного клапана в насосній станції є обов’язковою вимогою. Він не допускає, щоб вода пішла з насоса. Його установка здійснюється перед гідроакумулятором або на кінці всмоктуючої трубки. При відсутності такого клапана вода буде частково випливати з накопичувального бака, тим самим зменшуючи її обсяг. З-за цього насос буде частіше включатися.

Реле тиску – контроль коректної роботи насосної станції

Как выбрать насосную станцию для частного домаРеле тиску

Як вже йшлося на початку цієї статті, реле тиску є обов’язковим елементом в будь-насосної станції. Це пристрій підтримує рівень тиску на заданому рівні в гидроаккумуляторе. Цей датчик буває двох типів:

 1. Електронний.
 2. Механічний.

Відео: підключення реле тиску і сухого ходу

Відео: як відрегулювати реле тиску

Насос – серце всієї насосної станції

Отже, ми розглянули з вами основні технічні характеристики, які важливо враховувати при виборі. Розглянемо тепер різновиди насосів, які є серцем всієї водопровідної системи заміського будинку.

Тип насоса

Переваги

Недоліки

Поверхневий (вихровий)

 • Невеликі габарити.
 • Невелика споживана потужність.
 • Стійкість до сухого ходу.
 • Можливість перекачувати рідину високої температури.
 • Невелика глибина всмоктування.
 • Висока чутливість до підсосу повітря.
 • Нестійкість до наявності абразиву у воді.

Поверхневий (відцентровий)

 • Глибина всмоктування до 9 м.
 • Терпимо до невеликої кількості повітря, що всмоктується разом з водою.
 • Терпимо до наявності абразиву у воді.
 • Велика витрата електроенергії.
 • Чутливий до сухого ходу та перепадів температур.
 • Великі розміри і велику вагу насоса.

Поширені моделі насосних станцій

Тепер перейдемо від теорії до практики. Хоча існує велика різноманітність всіляких насосних станцій, ми виділили найбільш популярні на російському ринку в різному ціновому діапазоні.

NeoClima GP 600/20 N

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Ця модель насоса є продуктом спільного виробництва Росії та Китаю. Ціна на нього коливається в районі 5500 тис. рублів і вище. Цей прилад зручний в експлуатації. Переважно використовується для організації невеликого напору води на дачі. Враховуючи це, такий насос чудово підходить для організації водопостачання з колодязя.

Переваги NeoClima GP 600/20 N:

 • Робоча частина і напірна камера виконані з нержавіючої сталі (це запобігає утворенню корозії).
 • Потужність насоса 600 Вт дозволяє застосовувати станцію в дачних кооперативах, де встановлені норми по витраті електроенергії.

Недоліки:

 • В комплектації пристрою короткий шнур, так що доводиться або його нарощувати, або повністю замінювати на новий.
 • Між насосом і гідроакумулятором розташовується тонкий шланг (цим пояснюється можливість створювати невеликий натиск води).

Как выбрать насосную станцию для частного домаОсновний вузол станції

Варто окремо виділити можливість автоматичного управління, організації безперебійного водопостачання і широку сферу застосування. Насосна станція NeoClima GP 600/20 N має більшу пропускну здатність.

Також будуть цікаві її технічні характеристики:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Станція розрахована на межу до 8 метрів.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 35 м, на практиці цей показник досягає 25 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 3 м3/год. Реальна робоча точка знаходиться в районі 1,5 м3/годину.

Обсяг гідроакумулятора

Накопичувальна ємність вміщує до 20 літрів води.

Споживана потужність

600 Вт.

Клас захисту

IP44

Корпус

Виконаний з нержавіючої сталі.

Спосіб монтажу

Допускається виключно горизонтальна установка.

Вага станції

10 кг.

Qvattro Elementi Automatico 801

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Ця насосна станція проведена в Піднебесній. Коштує вона від 6 тис. рублів і вище. В комплекті відсутній зворотний клапан і фільтр. Є відмінним помічником для дачників. Може використовуватися в комбінації з колодязем або свердловиною. Після невеликої її доопрацювання, а саме встановлення зворотного клапана, фільтри та при необхідності додаткового гідроакумулятора, цей агрегат прослужить весь свій зазначений термін – п’ять років. У комплектацію входить манометр, який відстежує тиск води. Для зручності експлуатації модель має спеціальні ніжки кріплення агрегату в горизонтальному положенні.

Как выбрать насосную станцию для частного домаВузол насосної станції з реле тиску

Насосна станція Qvattro Elementi Automatico 801 відрізняється наступними технічними характеристиками:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 8 метрів, однак, якщо дзеркало води знаходиться вище, то відстань від насосної станції і споживача може бути збільшеним.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 40 м, на практиці цей показник досягає 30 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 3,2 м3/годину. Реальна робоча точка знаходиться в районі 2 м3/год.

Обсяг гідроакумулятора

Накопичувальна ємність вміщує до 20 літрів води. Якщо у вас часто відключають електроенергію, то можна встановити додатковий гідроакумулятор.

Потужність

800 Вт.

Корпус

Виготовлений з пластику.

AL-Ko HWF 1000

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Це німецька бюджетна насосна станція, на нашому ринку ціновий діапазон починається від 8 тис. рублів. Комплектація включає в себе фільтр грубого очищення і зворотний клапан. Є також захист від сухого ходу. Гідроакумулятор виконаний з поліпропілену. Добре це чи погано – на цей рахунок є безліч думок. Краще ознайомитися з ними, а після того приймати рішення про його купівлю. Виділимо наступні важливі технічні характеристики:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 9 метрів.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 40 м, на практиці цей показник досягає 30 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 3,2 м3/годину. Реальна робоча точка знаходиться в районі 2,5 м3/год.

Обсяг гідроакумулятора

Накопичувальна ємність вміщує до 20 літрів води. Завжди є ймовірність поломки пластикового бака. Це сильний недолік, на думку багатьох.

Потужність

1000 Вт.

Робочий механізм насоса

1-ступінчастий.

Вага станції

17 кг.

GARDENA 3000/4

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Ця насосна станція завозиться з Китаю. Вона має істотні відмінності від аналогів – безшумна і легка. Однак всередині насоса є пластиковий трійник, який є його слабким місцем. Особливо це проявляється, якщо залишити станцію при негативній температурі. Цей трійник просто розірве. Найгірше те, що з такої станції злити воду досить проблематично. Більше того, необхідно добре вивчити прикладену інструкцію, так як станція не передбачає використання реле сухого ходу.

Нижче наводяться технічні характеристики цього агрегату:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 8 метрів.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 40 м, на практиці цей показник досягає 25 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 2,8 м3/годину. Реальна робоча точка знаходиться в районі 2 м3/год.

Обсяг гідроакумулятора

Накопичувальна ємність вміщує до 20 літрів води.

Потужність

600 Вт.

Робоче колесо

Ежекторний.

Маса пристрою

6,5 кг.

Клас захисту

IP X4

ДЖИЛЕКС Джамбо 60/35 Ч-24

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Ця марка відцентрової насосної станції є продуктом вітчизняного виробника. При хороших характеристиках можна відзначити порівняно невисоку вартість станції від 9 тис. рублів. Один з недоліків цього пристрою – важкий пуск в роботу. Більш того, якщо неправильно її налаштувати, то вона буде працювати погано. Відзначається також і той факт, що станція схильна до гідроудару при різкому закритті крана. З іншого боку, серія насосів ДЖАМБО має прекрасну автоматику. Електродвигун має асинхронний тип, що передбачає наявність вбудованого вентилятора охолодження, а сам стартер захищений термокомплектом.

У таблиці наводяться основні технічні характеристики:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 9 метрів.

Місце встановлення

Непогружною, допускається установка тільки на поверхні.

Корпус насоса

Виготовлений з якісного чавуну.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 30 м, на практиці цей показник дорівнює 20 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 3,3 м3/годину. Реальна робоча точка знаходиться в районі 2,5 м3/год.

Обсяг гідробака

24 літри.

Матеріал гідроакумулятор

Металевий бак.

Споживана потужність

600 Вт.

Напруга в мережі

220 В.

Клас захисту

IP54.

Спосіб установки

Допускається тільки горизонтальна установка насосної станції.

Вага агрегату

15 кг.

ДЖИЛЕКС Водомет ПРОФ 55/90 Будинок

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Серія вітчизняного виробника, простий в монтажі і запуску. Насосна станція забезпечена необхідною автоматикою, серед якої сухий хід. Основний недолік – невеликий ресурс при інтенсивній експлуатації, становить близько 4 років (пояснюється це тим, що деякі деталі виконані з пластика, який швидко зношується). Також насосна станція ДЖИЛЕКС Водомет ПРОФ 55/90 Будинок комплектується пультом керування, що дозволяє програмувати роботу насоса. У комплектації також йде манометр тиску, контролюючий рівень тиску.

Технічні характеристики пристрою:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 30 метрам.

Місце встановлення

Заглибна насосна станція.

Корпус насоса

Нержавіюча сталь.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 90 м, на практиці цей показник досягає 75 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 3,3 м3/годину. Реальна робоча точка знаходиться в районі 2,5 м3/год.

Обсяг гідробака

24 літри.

Матеріал гідроакумулятор

Металевий бак.

Потужність насоса

1100 Вт.

Клас захисту

IP 68.

Вага агрегату

28,5 кг

VMtec Altera Auto 5/5

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Це німецька насосна станція, ідеально адаптована під сучасні російські реалії. Вартість пристрою в районі 20 тис. рублів і більше. На протязі всього терміну експлуатації спостерігається висока продуктивність. У комплектацію входить реле сухого ходу.

Переваги станції VMtec Altera Auto 5/5:

 • висока надійність;
 • процес роботи безшумний;
 • двигун оснащений тепловим захистом;
 • всі використовувані матеріали високої якості;
 • не вимагає особливого обслуговування;
 • в роботі економічна.

Цей агрегат експлуатується в різних умовах, наприклад:

 • для сезонного поливу;
 • для організації водопостачання заміського будинку;
 • в системі з великою кількістю фільтрів;
 • для підвищення тиску;
 • для систем зрошення;
 • для наповнення басейнів та резервуарів.

Технічні характеристики насосної станції VMtec Altera Auto 5/5:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 30 метрам.

Місце встановлення

Встановлюється на поверхні.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 58 м, на практиці цей показник досягає 42 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 8 м3/год. Реальна робоча точка знаходиться в районі 5 м3/годину.

Гідроакумулятор

Експлуатується без бака.

Потужність насоса

1500 Вт.

Wilo HMP 603 1

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Цей вид насосної станції є еталоном німецької якості. Проте станція потребує доукомплектації, а зокрема встановлення реле сухого ходу. За всіма іншими показниками, це пристрій надійне і практичне для використання в приватному будинку. Вартість агрегату в районі 25 тис. рублів і більше.

Технічні характеристики Wilo HMP 603 1:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 30 метрам.

Місце встановлення

Встановлюється на поверхні.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 32 м, на практиці цей показник досягає 25 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 8,1 м3/годину. Реальна робоча точка знаходиться в районі 6 м3/год.

Обсяг гідроакумулятора

50 л.

Потужність насоса

750 Вт.

Вага агрегату

27,2 кг

VMtec Altera Auto 9/4

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Це продукт німецького ринку. За цілком низьку вартість, яка дорівнює 19 тис. рублів і більше, ви зможете отримати цілком робочу конячку. Низька вартість пристрою пояснюється тим, що збірка станції відбувається в Китаї, однак, всі комплектуючі поставляються з Німеччини. Тому не варто лякатися низької ціни.

Технічні характеристики VMtec Altera Auto 9/4:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 30 метрам.

Місце встановлення

Встановлюється на поверхні.

Метод установки

Тільки горизонтальне положення.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 48 м, на практиці цей показник досягає 38 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 15 м3/годину. Реальна робоча точка знаходиться в районі 13 м3/годину.

Гідроакумулятор

Станція працює без накопичувальної ємності.

Потужність насоса

2000 Вт.

Вага агрегату

27,2 кг

Grundfos CMB-SP SET 3-47 (PM 1-22)

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Ця насосна станція відноситься до типу самоусмоктувальних з автоматичним управлінням. Програма включає можливість налаштування циклічності, завдяки використанню реле сухого ходу. На практиці пристрій в управлінні дуже просте. Єдиний недолік – висока вартість, яка знаходиться в районі 29 тис. рублів і більше.

Технічні характеристики Grundfos CMB-SP SET 3-47 (PM 1-22):

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 8 метрів.

Місце встановлення

Встановлюється на поверхні.

Метод установки

Тільки горизонтальне положення.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 34,9 м, на практиці цей показник досягає 30 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 3 м3/год. Реальна робоча точка знаходиться в районі 2 м3/год.

Гідроакумулятор

Станція працює без накопичувальної ємності.

Потужність насоса

500 Вт.

Вага агрегату

23 кг.

ESPA Aqvabox 350 TP 15 4 M

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Ця насосна станція створює підвищений комфорт експлуатації, адже вона забезпечує постійний високий тиск. Це стає можливим завдяки особливій конструкції насоса і наявності якісної автоматики. Цю модель станції також можна використовувати і для поливу в заміському будинку. У випадку аварійного відключення насоса через заданий час станція перезапускається. Також можна встановити тимчасові включення станції, що значно економить ресурси. Ця модель станції – дороге задоволення, ціна починається від 75 тис. рублів і вище.

Переваги насосної станції ESPA Aqvabox 350 TP 15 4 M:

 • економія енерговитрат;
 • безшумний процес роботи;
 • компактність досягається завдяки невеликому гідроакумулятора.

Технічні характеристики:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 8 метрів.

Місце встановлення

Встановлюється на поверхні.

Метод установки

Тільки вертикальне положення.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 42 м, на практиці цей показник досягає 38 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 3,6 м3/годину. Реальна робоча точка знаходиться в районі 2,3 м3/годину.

Гідроакумулятор

Станція працює без накопичувальної ємності.

Потужність насоса

800 Вт.

Вага агрегату

25 кг.

ESPA ACUAPLUS 5M N

Как выбрать насосную станцию для частного дома

Іспанський виробник ESPA радує високою якістю. Вартість цієї насосної станції починається від 50 тис. рублів і вище. Ціна на агрегат повністю виправдовує якість. Станція забезпечує споживачеві стабільний тиск і тиск води. При цьому не грає ролі кількість споживачів. Використовується для перекачування чистої води з колодязів, свердловин, а також з річки, озера та інших джерел.

Серед переваг можна виділити наступне:

 • наявність зовнішнього регулятора швидкості обертання вала гідравліки;
 • економія електроенергії до 50% досягається завдяки зміні швидкості обертання вала, реагуючи на поточний рівень водоспоживання;
 • є захист від сухого ходу роботи;
 • при аварійному відключенні через заданий час спрацьовує автоматика і станція перезапускається;
 • насосна станція ESPA ACUAPLUS 5M N має вбудований зворотний клапан, гаситель гідроудару і манометр;
 • всі гідравлічні елементи виконані з нержавіючої сталі і неокисляющихся полімерів.

Технічні характеристики пристрою:

Параметри

Характеристики

Глибина занурення

Цей показник дорівнює 20 метрам.

Місце встановлення

Занурюється безпосередньо у джерело води.

Метод установки

Тільки вертикальне положення.

Напір води (max)

Межа знаходиться в районі 40 м, на практиці цей показник досягає 35 м.

Продуктивність (max)

Максимальний показник дорівнює 3 м3/год. Реальна робоча точка знаходиться в районі 2 м3/год.

Гідроакумулятор

Станція працює без накопичувальної ємності.

Потужність насоса

950 Вт.

Ступінь захисту

IP 55.

Вага агрегату

13,8 кг

Підбиваємо підсумки щодо вибору станції

Отже, ми представили для вас вичерпну інформацію по вибору насосної станції. Сподіваємося, що це допоможе вам зробити правильний вибір. Пропонуємо вам в цій статті ознайомчі відеоматеріали, що дозволяють вникнути в інші деталі вибору. Що стосується марок насосних станцій, то їх існує багато. Головний орієнтир вибору ми позначили в цій статті, а саме – глибина забору води, обсяг накопичувальної ємності (гідроакумулятор), потужність і продуктивність. Відштовхуючись від цього, підбирайте ту модель, яка найбільш відповідає вашим умовам і фінансовим можливостям. Вдалої вам покупки!

Відео: огляди насосних станцій від різних виробників

Як вибрати насосну станцію для приватного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code