Запорукою якісного виконання будівельно-ремонтних робіт є правильний вибір інструменту. З цієї статті ви дізнаєтеся, як вибрати шпатель для малярних та фасадних робіт, для затірки швів, клеєння шпалер і інших цілей.

Якісний шпатель заощадить ваш час на виконання робіт. Щоб підійти до питання вибору грамотно, у цій статті розглянемо види шпателів і їх призначення.

Інструмент для малярних та фасадних робіт

Товщина і пружність леза – це головна відмінність між малярським і фасадним шпателями. З допомогою цих інструментів фахівці проводять шпатлювання стін і стель, а також наносять штукатурні суміші.

Как выбрать шпательФасадний

Фасадні шпателі використовуються для проведення зовнішніх робіт з нанесення штукатурних сумішей на стіни фасадів. Важкі умови експлуатації і площі великих розмірів витримають тільки шпателі, спеціально призначені для цих цілей. Якісні шпателя виготовляють з вуглецевої високоміцної сталі. Вона практично не гнеться. Ручка прогумована і надійно закріплена на сталевому полотні. Цей вид інструменту використовують не тільки для штукатурки стін зовні. Багато шпаклевщики вибирають для себе такі ж шпателя, що обумовлюється їх надійністю і довговічністю.

Как выбрать шпательМалярні

Малярні шпателі застосовуються для шпатлювання стін і стель всередині будинку. Робоча поверхня більш тонка і гнучка. При натисканні вона злегка пружинить. Однак такий шпатель недовговічний. В процесі інтенсивного використання робоча поверхня гнеться, з-за чого стає непридатною для використання.

Якщо належить виконати великий обсяг робіт, то використовуйте основний шпатель з шириною полотна 400-600 мм, ширина допоміжного може бути 60-150 мм

Якщо вам потрібен надійний шпатель, то вибирайте фасадний варіант. Він коштує дорожче, але служить довше.

Зубчастий

Как выбрать шпательЗубчасті

Щоб рівномірно наносити клейову суміш, був розроблений зубчастий шпатель. Його використовують для виключення перевитрати клейових сумішей. Наявність зубчиків дозволяє рівномірно нанести клей.

Якщо потрібно зробити облицювання стін гіпсокартоном або керамогранітом, то використовуйте шпатель, має великі зубці. Для нанесення клею на звичайну плитку слід використовувати шпатель з меншими зубцями. Дрібнозубчатий шпатель застосовується для нанесення клею на ковролін і лінолеум.

Зуби мають ширину рівну висоті. Від цих параметрів залежить товщина нанесеного на поверхню клейового розчину.

Ринок пропонує споживачам різні варіанти таких шпателів для укладання плитки і не тільки. Оптимальна товщина клею повинна становити 6 мм. В такому випадку клей витримає навантаження, а плитка згодом не відпаде. Висота зуба повинна становити не менше 6 мм. Що стосується ширини шпателя, то вона повинна відповідати розміру плитки.

Якщо вам належить укладати плитку на криві стіни, де вирівнювання передбачено за рахунок шару клею, то купіть шпателі з різною висотою зубів, у тому числі 10 або 12 мм. Це дозволить без зусиль змінити товщину клею в 2 рази.

Кутовий і гумовий

Как выбрать шпательКутовий

Щоб вирівняти зовнішні і внутрішні кути використовується шпатель кутовий. Його застосовують не так часто, адже на зовнішні кути найчастіше встановлюються перфоровані куточки. З іншого боку, щоб ви могли працювати цим шпателем з внутрішніми кутами, вони повинні бути рівними, що мають кут 90°. Вибираючи шпатель кутовий, перевірте перпендикулярність основи.

Как выбрать шпательГумові

Гумовий шпатель призначений для замащування вм’ятин і подряпин на ламінаті і для затирання швів керамічної плитки. Він зроблений з цільної гуми, може мати різні форми залежно від призначення. Такий інструмент не пошкоджує глянсову поверхню плитки і ламінату, а також згинається краще, ніж його металевий аналог. Замість рукоятки у нього є потовщення, за яке потрібно тримати інструмент в процесі роботи. М’який шпатель виготовляють з силіконізованого гуми. Перш ніж купити шпатель з гуми, перевірте його на гнучкість. Шпатель повинен мати зріз під кутом, з робочою стороною з боку фаски.

Пластиковий

Как выбрать шпатель

Головне призначення пластикового шпателя – розгладжувати шпалери з обклеюваної поверхні. Цей інструмент прискорює робочий процес в рази.

Такий шпатель повинен мати ідеальну робочу поверхню. В іншому випадку задирки будуть пошкоджувати полотно шпалер.

Якщо ви вирішили придбати найкращий пластиковий шпатель, то зверніть увагу на ці нюанси:

  1. Пластик повинен бути без надколов, задирок і тріщин.
  2. Ширина інструменту 20-25 см.
  3. Зручна рукоятка. Цей показник слід перевірити на місці.

Вибираємо шпатель-скребок

Как выбрать шпательШпатель-скребок

Для видалення фарби і старих шпалер зі стін був розроблений шпатель-скребок. Такий інструмент виготовляють з товстого металу. Спеціальний скребок відмінно справляється зі своїми завданнями.

Цей інструмент складається з гострого леза інструменту для очищення валика, обценьків. Таке універсальне пристосування дозволить вам економити час і сили. При покупці звертайте увагу на те, щоб лезо було гострим, ручка досить добре зафіксована. Полотно шпателя-скребка не повинно бути зігнутим.

Кілька порад по догляду

Как выбрать шпательДогляд

Незважаючи на призначення шпателя, він буде служити вам довше, якщо ви будете правильно за ним доглядати. Важливо відмивати його після кожного робочого дня. Використовуйте пристрій лише за призначенням. Ощадливість – це запорука довговічності будь-якого інструменту.

Без шпателя неможливо провести якісний ремонт у будинку. Вибирайте шпатель, відповідних розмірів. Будьте уважні при виборі, і тоді вам вдасться зробити ремонт швидко і якісно. Якщо у вас залишилися питання, то задавайте їх нашим фахівцям. Пишіть коментарі!

Відео

На прикладі двох зразків у відеоролику відзначені важливі характеристики шпателів і кілька корисних функцій, якими вони можуть володіти:

Як вибрати шпатель

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code