Напевно, хоч раз кожен з вас чув про газові ключі, ну, принаймні, таку назву ключів. Цікавий той факт, що часто історія назв, тобто, причина, по якій той або інший предмет називається саме так, така заплутана і навіть іноді нелогічна.

Давайте з’ясуємо все про газовий ключ, вивчимо історію появи цього інструменту, обговоримо його призначення, і з’ясуємо, якими перевагами і особливостями він володіє. Напевно, логічніше всього почати з історії, і після цього вже переходити до пункту ключі газові розміри за номерами.

Чому газовий ключ називається газовим

Як свідчить література, перші згадки про розглянутому інструменті були відзначені ще в 16 столітті нашої ери, звичайно, тоді вони мали іншу назву — гайкові. У той період, особливої популярності серед споживачів вони не мали, але, тим не менш, їх вже використовували за призначенням. Компанія під назвою Маузер прийшла до дрібного виробництва таких гайкових ключів різних розмірів, і з часом вони стали досить поширеними серед народу для того, щоб їх виробництво стало цілою галуззю.

Незважаючи на достовірність цих фактів, творця такого чудового і корисного інструменту, точно назвати ніхто не може. У модифікації даного інструменту брали участь багато відомих особистості, приміром, такі як Берд Баддинг і Петтер Йохансон. В кінцевому підсумку, півстоліття знадобилося промислового світу для того, щоб ключ розвідний став «шведським».

Настає період масового випуску розглянутих газових ключів, причому різного роду розмірів за номерами і різновидів, «скласти» це все в одну класифікаційну колонку не виходить. Такий хаос тривав до моменту, коли система розділилася на дві галузі – метрична і дюймова. Саме в цей час світ побачив абсолютно незвичайний ключ, на поверхні якого замість зубів губки. Зрештою, ми отримали:

 • Батьківщина винаходу газових ключів – Швеція, звідси і пішло їх первісну назву.
 • Зовсім недавно шведський ключ став газовим, які були причини такого перейменування інструменту – досі незрозуміло.
 • Особливою популярністю розглянутий інструмент користується у сантехніків.
 • Якщо для нас цей ключ газовий, то для всього світу – шведка.

Газовий ключ, якого б розміру не був, завжди буде пофарбований в яскравий насичений червоний колір (для оперативного їх знаходження серед інших інструментів у разі необхідності).

Види газових ключів

Трубний ключ, без сумніву, можна назвати універсальним помічником, бо як використовувати його можна в самих різних сферах, де присутні труби. Форми газових ключів бувають різними: прямі губки на ключі дозволяють фіксувати деталь в двох місцях, якщо ж на поверхні ключа розташовані S-образні губи, фіксація деталі можлива вже в трьох точках, докладніше буде розглянута класифікація — газовий ключ, розміри за номерами.

Знайдуться, без сумніву ті, хто скаже, що твердження незамінності такого ключа, це лише вигадка, але насправді це не так. Таке помилкове припущення можуть висунути тільки ті, хто не знає нічого про особливості та сфери його можливого застосування.

Важливим приміткою в даному випадку є можливість обтиснення всієї деталі газовим ключем, що робить його не тільки практичним, але й унікальним у ряду аналогових винаходів людства.

Трубні ключі без особливих граней на поверхні поділяються на:

 • Ланцюговий;
 • ключ із захопленням;
 • колонковый;
 • важільний (він же і шведська);
 • розвідний.

Популярними вважаються важільні ключі. Такий газовий ключ являє собою скріплені між собою важелі (за допомогою шарнірів), причому, один ключ регулює коло захоплення, а другий, у свою чергу, нерухомий.

Ключ газовый: размеры по номерам

Губи, на такому ключі, як згадувалося раніше, можуть бути прямими і S-образними, причому, другі – є більш надійною системою захоплення будь труби. Варто відразу відзначити, що губки на таких ключах змінні, так що його можна назвати довговічним помічником у роботі з трубами (причому, не тільки з газовими).

Розміри газових ключів за номерами

Як і будь-які інші інструменти, трубний ключ, або як ще називають газовий ключ буває різних розмірів, кожен з яких має свою назву. Саме така нумерованная розбивка користується популярністю серед інших класифікацій. Номер труби залежить від двох параметрів – довжина і діаметр труби, для якої може підходити цей ключ.

№ ключа

Довжина, мм

Діапазон можливостей

0

200

5-27

1

300

10-35

2

400

20-50

3

500

20-50

4

650

20-65

5

800

30-120

Найпоширенішими серед користувачів є ключі з номером 1,2,3.

Переваги і недоліки газового ключа

Експерти називають розглянутий інструмент універсальним, зручним, практичним. Відразу ж хотілося б відзначити, що користуватися цим пристроєм» можна як професійному майстру, так і новачкові, який жодного разу не тримав його в руках.

Газовий ключ має низку плюсів, які і є його позитивними особливостями:

 • завдяки інструменту можна без проблем здійснити одночасно фіксацію труби і затиск самої різьби (при цьому, ніяких граней додатково нарізати не доведеться)
 • використовувати розглянутий ключ можна навіть в місцях, де робота не одним аналоговим ключем неможлива
 • конструкція дуже проста інструменту
 • підлягає ремонту
 • для виготовлення ключа використовуються якісні матеріали, що сприяє його довгої експлуатації і надійності
 • використання газового ключа не потребує застосування додаткової фізичної сили (головне, правильно вибрати розмір і номер)
 • використовуючи трубний ключ, фіксація деталі є полегшеною

Ключ газовый: размеры по номерам

Крім переважних характеристик, газовий ключ, має і свої мінуси:

 • застосування грубої фізичної сили може привести до деформації і зминання труби
 • громіздкість конструкції (це не маленький ключик, який можна кинути в загальний ящик з інструментами).

Також варто відзначити і той момент, що якісний ключ буде коштувати недорого, але при цьому, і дешевої ціну явно назвати не можна, так що занадто низька вартість газового ключа може говорити про те, що інструмент виготовлений з неякісної продукції.

Якщо споживач знає, що користуватися ключем він буде нечасто, можна придбати бюджетний варіант, якщо ж для постійного користування — тоді варто заплатити більше, але при цьому, отримати якісний товар, який буде служити дуже довго.

Розібравшись з питаннями – розміри газових ключів за номерами, якісні їх характеристики, можна буде зробити певні висновки про потреби і його незамінності.

Ключ газовий: розміри за номерами

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code