Стены на кухне: чем отделать?Кухня це затишне і приємне місце у квартирі, яку нам доводиться дуже часто відвідувати. У ній кожен день збирається коло сім’ї, і відвідують гості, готуємо і приймаємо їжу. У зв’язку з цим обстановка на кухні повинна бути чистою, затишною і стильно оформленим, і до того ж повинна бути стійкою до різних впливів, особливо стіни. Так як при приготуванні їжі, може бути підвищена вологість, що сприяє утворенню на стіні цвілі і грибка, а при смаженні їжі, краплі жиру і кіптява можуть осідати на поверхню стін і неабияк псувати інтер’єр всій кухні.

У зв’язку з чим, затіваючи ремонт у квартирі, кожна домогосподарка хоче знати варіанти, чим обробити стіни на кухні, щоб обробний матеріал ідеально відповідав як естетичним, так і технологічним вимогою. На даний момент існує величезний вибір оздоблювальних матеріалів, таких як, декоративні види штукатурки, декоративний камінь, керамічна плитка, шпалери, у тому числі і рідкі, фарба і побілка, стінові панелі.

У даній статті ми хочемо провести огляд відповідних оздоблювальних матеріалів для стін кухні і їх порівняльний аналіз, а саме визначити, які з них в тій чи іншій мірі краще підходять для обробки, коментуючи матеріал фото ілюстраціями.

Оздоблення стін на кухні фарбою

Фарбування, вважається самим загальнодоступним і простим способом оформити стіни кухні. Традиційним матеріалом для фарбування стін є водоемульсійна фарба. За відсутністю в її складі розчинника й інших хімічних речовин, такий матеріал є безпечним для здоров’я людини і навколишнього середовища.

Стены на кухне: чем отделать?

За рахунок додавання компонента як колер, можливо, отримати необхідні відтінки будь-якого кольору, а якщо правильно підібрати колірну гаму, то можна візуально збільшити простір самої кухні. Але слід враховувати, залежно від складу, водоемульсійна фарба ділиться на чотири типи, в нашому випадку краще використовувати акрилові або силіконові типи фарб, так як ці типи водоемульсійних фарб без проблем миються і дозволяють нанесення як сирі, так і поверхні піддаються виникненню вологи. Переважно водоемульсійна фарба швидко сохне, не виділяє специфічні запахи і зручна в нанесенні.

Чим обробити стіни кухні: спосіб шпалерами

Шпалери є одним з найбільш популярних і звичних оздоблювальних матеріалів, для обробки стін і інтер’єрів будь-яких приміщенні. Але хочемо зазначити, для того щоб зробити оздоблення стін на кухні, підходять не всі типи шпалер, особливо паперові, так як при підвищеній вологості та забруднення, такі шпалери зношуються і швидко приходять в непридатність.

Стены на кухне: чем отделать?

Найбільш відповідним для цих цілей є вінілові шпалери. За рахунок своєї плівкової структури покриття ПВХ, вінілові шпалери найбільш захищені від проникнення вологи і вигоряння від сонячних променів, а також можуть добре приховувати дефекти, розгладжуючи стіни. Крім того, покриття таких шпалер, просякнута спеціальним складом і має мікропори, що перешкоджають утворенню цвілі і грибка. Що характерно, стіна на кухні обклеєна вініловим шпалерам, стійка до інтенсивної мийки, їх можна навіть мити щіткою, допускається використання і миючих засобів. Недоліком таких шпалер, є виділення запахів і токсичних речовин, у зв’язку з чим, кімната повинна бути провітрюваною.

Як варіант, обробити стіни на кухні можна обклеювати склошпалерами. Перевагою таких шпалер є, екологічність, безпека, негорючість, висока міцність і довгий термін служби. Сюди можна віднести, що вони не виділяють токсичних речовин, легко фарбуються і відмінно витримує механічні дії. Стеклообоям, як і вініловим, не страшна волога мийка. Недоліком є те, що при наступному ремонті, їх важко буде видалити зі стін.

Стіну на кухні можна оформити рідкими шпалерами. Переважно поверхню стіни, вийде ідеально рівною і без швів. І до того ж на поверхню, можна наносити ексклюзивний малюнок. Рідкі шпалери стійкі до різних впливів, антистатичні і пожежі безпечні. Але треба враховувати, після обробки стін рідкими шпалерами, їх слід покрити лаком, так як вони бояться підвищеної вологості.

Стены на кухне: чем отделать?

В загальних рисах, обробити стіни на кухні шпалерами відмінне і доступне рішення, але ще краще будуть виглядати, якщо їх комбінувати іншими оздоблювальними матеріалами як керамічна плитка, декоративний камінь або комбінувати один з одним.

Оздоблення стін керамічною плиткою

Керамічна плитка є самим практичним матеріалом для обробки стін кухні. Зазвичай керамічну плитку використовують в тих місцях і ділянках стін, де спостерігається часте забруднення і зволоження, особливо біля газової плити і мийки у вигляді фартуха. Всю стіну на кухні плиткою не доцільно і не естетично, краще всього їх комбінувати шпалерами або іншими декоративними оздоблювальними матеріалами.

Стены на кухне: чем отделать?

Оздоблення керамічною плиткою має масу переваг, таких як практичність, зносостійкість, вологостійкість, а також має широкий асортимент декорів і малюнків.

З недоліків можна відзначити складність в її укладанні, високу вартість матеріалу. Щоб красиво укласти плитку, потрібно ретельно підготувати стіну, а також мати певні навички.

Оздоблення стіни декоративним каменем

Оброблена стіна на кухні декоративним каменем не рідкість. Найчастіше знаходить застосування так звана імітація дикого каменю на гіпсовій основі. Практично будь-який інтер’єр, оформленої декоративним каменем, буде, виглядає дуже розкішно, оригінально і затишно.

Стены на кухне: чем отделать?

Для того, щоб красиво оформити стіну на кухні, та й не тільки, можна скористатися двома способами, це повністю виконати її оздоблення декоративним каменем або ж використовувати частково як вставки, комбінуючи з іншими видами оздоблювальних матеріалів, багато хто воліє вибирати другий варіант. А яким способом краще обробити стіни на кухні, залежить тільки від ваших смаків і перевазі.

Безумовно, декоративний камінь сам по собі дорогий матеріал, але приміщення оформлене таким обробним матеріалом, підкреслює достаток і статус господаря. З переваг такої обробки, можна відзначити її міцність, пожежі безпека, вологостійкість, не виділяють токсичні запахи і легкість у догляді.

Оздоблення стін декоративною штукатуркою

Стіни на кухні декоративною штукатуркою, є не менш популярним способом. Так як така обробка буде виглядати ефективно, розкішна і багата. На відміну від шпалер, декоративна штукатурка дозволяє більш точно і тонко коригувати світловий відтінок.

Стены на кухне: чем отделать?

Декоративна штукатурка підрозділяється на кілька видів, це фактурна, структурна, венеціанська, на акриловій основі і т. д. Для того щоб підібрати більш відповідний варіант оздоблювального матеріалу для стін на кухні, потрібно знати їх тонкощі, а для цих цілей, краще скористатися послугами фахівців.

І переваг можна відзначити їх надійність і довговічність, високу механічну міцність, стійкість до впливу вологості, унікальні можливості для створення різних фактур.

Розглянувши варіанти, в залежності від ваших перевазі і матеріальних можливостей, ви можете мати уявлення, чим краще обробити стіни на кухні, бажаємо вдалих рішенні.

Стіни на кухні: чим обробити?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code