Вирішили швидко змінити інтер’єр приміщення? Тоді ця стаття вам стане дуже корисною. За допомогою розсувних перегородок можна вдатися, якщо вам необхідно провести зонування кімнати на дві зони, не затіваючи капітального ремонту з переплануванням.

Це питання особливо гостро стоїть у великих сім’ях, які проживають в малогабаритних квартирах, де кожному члену сім’ї хочеться усамітнитися в окремій кімнаті. Як показує практика, кожному домочадцу не вдається виділити окрему житлоплощу, а виконати перепланування приміщення без втрати площі виходить рідко.

Крім того, капітальна переробка тягне за собою колосальні фінансові витрати. Якщо ви вирішите побудувати капітальну стіну в приміщенні, знадобляться дозвільні документи від управління архітектури, звернення в яке потягне за собою моральні, тимчасові і фінансові витрати.

В цьому випадку така конструкція допоможе не тільки зберегти взаєморозуміння і мир в сім’ї, але і поліпшити інтер’єр. Дана стаття допоможе відповісти на питання, як розсувними перегородками провести зонування простору в кімнаті, не залучаючи бригаду професійних майстрів?

Види розсувних перегородок

Дана конструкція являє собою одне або кілька полотен з щільного матеріалу, при відкриванні смещающегося в бік.

І поділяється на наступні види:

  • Звичайна розсувна перегородка

Ця назва буде доречно в тому випадку, якщо простір перегородки значно перевищує розмір дверного отвору.

  • Міжкімнатні двері-купе

Цей вид перегородок використовується для зонування кімнати шляхом перекриття простору, близького за розмірами до дверного отвору.

По влаштуванню їх ділять на рейкові і без порогові типи. Перший тип діє за принципом шафи-купе, а другий – за допомогою спеціального верхнього підвісу, без нижньої направляючої.

Крім того, існує вид складаний міжкімнатної перегородки, званий «гармошка», що складається таким чином, що відкрита двері в кімнаті не займає багато місця (см фото). Такий варіант оптимально підходить для малогабаритних квартир, в яких на рахунку кожен сантиметр площі.

Виготовлення та монтаж

Виготовити розсувні перегородки самостійно для зонування простору в кімнаті досить нескладно, якщо знати про властивих їм нюанси.

Наводимо поетапно кроки, слідуючи яким ви легко впораєтеся з цим видом робіт:

  • Зніміть розміри місця, на якому буде встановлюватися перегородка;
  • Виберіть матеріал для виготовлення полотна, а також направляючі необхідної довжини.

В ідеалі, матеріал для виготовлення полотен повинен бути легким, а підстава – міцним. Самим оптимальним варіантом є підстави цегляна або бетонне перекриття. Якщо ви маєте справу з гіпсокартонним стелею, то до нього ні в якому разі не можна кріпити розсувну перегородку! Це може зіпсувати як стеля, так і встановлюється конструкцію.

При купівлі направляючих зверніть увагу на те, щоб в комплекті були всі механізми, для цього без зайвої скромності задавайте питання про комплектації і системі монтажу продавцю. При виборі розсувної системи віддавайте перевагу сталевим роликам, так як ролики з гумовим покриттям при регулярному використанні швидко приходять в непридатність.

Матеріалом для виготовлення пересувних полотен може бути як ламіноване ДСП, так і МДФ панель, які можуть бути обклеєні як плівкою, що імітує дерево, так і фотошпалерами.

Розсувні перегородки з скла

Скло є ідеальним матеріалом для зонування простору в кімнаті, так як саме воно дозволяє візуально збільшити простір, роблячи кімнату візуально більше і світліше. Конструкції таких перегородок, як правило, розділені на 4 сегменти: дві центральні і дві бічні полотна.

При монтажі скляної конструкції приділіть максимум уваги підготовчій фазі, а саме – підготовку стелі і підлоги. Важливо переконатися в тому, щоб і підлога, і стеля були а) паралельні; б) ідеально рівними. Це необхідно для того, щоб рух секцій при установці відбувалося без утруднення.

Щодо практичності розсувні скляні перегородки зарекомендували себе з найкращого боку. Вони можуть кардинально змінити вигляд вашої квартири: відокремити зону приготування їжі від їдальні, розмежувати дитячу від спальні і ігрову зони і так далі. За допомогою скляної розсувної перегородки можна з однієї кімнати зробити дві, а з двох отримати трьох, а то й чотирикімнатну квартиру!

«Гармошка»

Відмінною особливістю «гармошки» є можливість при необхідності перекриття частини приміщення. Дана конструкція відмінно підходять в якості розсувних дверей в приміщеннях, де через брак вільного простору неможливе використання звичайної двері.

Крім того, така конструкція легко виготовляється своїми руками, включаючи в себе декількох панелей, сполучених між собою петлями, такі перегородки прості в обслуговуванні і в складеному стані займає дуже мало місця.

Якщо хтось скаже, що для зонування простору в кімнаті зробити розсувні перегородки нецікаво і безперспективно, знайте, що він просто ніколи не пробував цього зробити. Який би з перерахованих типів перегородок ви не вибрали, будьте впевнені в тому, що натхнення, підкріплена знаннями, отриманими в даній статті, дадуть результат перевершує всі очікування.

Як зробити розсувні перегородки для зонування простору в кімнаті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code