У будь-яких ремонтних роботах затребуваними інструментами є як пасатижі, так і плоскогубці. Для кого-то така заява може бути таким, що збиває з пантелику, бо деякі впевнені в тому, що перераховані вище інструменти є одним і не мають відмінність і різниця в тому що у нього дві назви. Ця думка, з незрозумілих причин, є досить поширеним, але міф цього потрібно розвіяти, чим ми і займемося в цій статті.

Користуються цими інструментами, як майстри своєї справи, так і звичайні домашні майстри, які дістають коробку з інструментами тільки при гострій необхідності. Механіки, електрики, сантехніки не можуть уявити свій робочий день без застосування пасатижів і плоскогубців.

За підсумком, можна зробити висновок, що розглянуті інструменти є універсальними і дуже практичними, і замінити в разі необхідності на інший інструмент — не вийде. Сьогодні нам доведеться розібратися в темі – в чому чим відрізняються пасатижі від плоскогубців.

Різниця між цими інструментами існує і досить вагоме, а плутають їх бо вони за зовнішнім виглядом дуже схожі один на одного. Не тільки користувачі можуть відчути ці відмінність, але і виробники, які займаються конвеєрним випуском таких деталей.

Головна загальна особливість плоскогубців і пасатижів полягає в тому, що вони відносяться до шарнірно-губцевому типом інструментів.

Види плоскогубців. Особливості і область застосування

Назва цього інструменту відразу дає уявлення про своєму зовнішньому вигляді: металеві губи, які на своїй поверхні мають насічки, з’єднання шарнірного типу і ручку (може бути виготовлена з різних матеріалів, включаючи пластик і дерево).

Пассатижи и плоскогубцы: в чем разница и отличие

Плоска поверхня інструменту дає можливість легко і без проблем утримувати деталі будь-якого розміру. Багатофункціональний інструмент можна використовувати для самих різних цілей: деформувати проводку, кабелі, металеві деталі. Параметри деталей з якими можна працювати плоскогубцями, повинні відповідати можливостям самого інструмента, його розмірами (зазвичай не більше 195 мм).

Крім усього іншого, його також можна використовувати і замість гайкового ключа, тому як виробляти відкручування різного роду гайок плоскогубцями дуже просто, незважаючи на те, що це не основне їх призначення.

Чим відрізняються – пасатижі і плоскогубці, різниця можуть не тільки по параметрах (ширина, довжина і т. д.), але і за своєю робочої поверхні:

  • Плоскогубці з досить вузькими і довгими губами. Таким інструментом дуже зручно користуватися там, де інші інструменти не пролізуть.
  • Інструмент з вигнутими губками використовують в електронній галузі. Саме таким інструментом можна добратись туди, де аналогові інструменти не пройдуть».
  • Плоскогубці на відміну пасатижів, схожі на пінцет, відмінно підійдуть для роботи з дрібними і дуже крихкими деталями. Правильно розроблена форма, дає можливість міцно тримати такі деталі, при цьому, не завдаючи їм деформацій.
  • Існують також інструмент зі знімними губками, для здійснення різних дій з деталями з крихкого матеріалу.

Пассатижи и плоскогубцы: в чем разница и отличие

Необхідно також пам’ятати і про те, що для роботи з струмопровідними пристроями в обов’язковому порядку потрібно використовувати плоскогубці з ізольованими ручками. Якщо на інструменті не вказана величина напруги, з якої він може працювати, користуватися ними електричної галузі, заборонено. Вибирати вид плоскогубців необхідно з урахуванням безпосередній задачі, яка пред’являється до них.

Що таке пасатижі, особливості інструменту

Цей інструмент без перебільшення можна назвати практичним і до того ж, багатофункціональним. Вони є близьким родичем плоскогубців, причому, не тільки за зовнішнім виглядом, але і за призначенням, тому потрібно з’ясувати, пасатижі і плоскогубці, в чому різниця і відмінність.

Широке поширення розглянутий інструмент отримав в електромонтажної галузі і слюсарній справі. На робочій поверхні пасатижів є виїмка з насічками, головним призначенням якої є можливість захоплення і утримання різного роду поверхонь.

Поверхня губок розглянутого пасатижі є комбінованою і саме тому спектр використання його настільки широкий. Крім виїмки, частина робочої зони пасатижів є плоскою поверхнею. На деяких видах інструменту є також і пару невеликих і неглибоких заглиблень, щоб можна було одночасно працювати з різними розмірами деталей.

Пассатижи и плоскогубцы: в чем разница и отличие

Крім усього іншого, до важливих особливостей пасатижі відноситься і можливість регулювання зусилля стискання губ (для таких цілей шарніри розташовані в спеціальних пазах). Переставляти з одного діаметра на інший дуже просто, і з такою дією впорається кожен, навіть початківець – ручки розлучаються і переставляються шарніри у вибране поглиблення).

Більшість типів пасатижів мають в своїй конструкції бокорізи, які дають можливість швидко і безпечно звільняти від жив ізоляцію і нарізати кабельні жили, можна також і дріт. На одній із сторін інструменту розташовані кромки для можливості нарізати дріт з твердого виду металу.

Розрізняється декілька видів пасатижів – для слюсарної справи і для електротехнічної галузі. Другі обов’язково повинні бути забезпечені написом про те, на яку напругу вони розраховані.

Чим відрізняються пасатижі від плоскогубців

Незважаючи на докладний опис особливостей аналізованих інструментів, які схожі між собою, не все, можливо, зрозуміли, в чому ж їх відмінність і є різниця що використовувати. Для того щоб відповісти на це питання. Наведемо кілька конкретних відмінних характеристик розглянутих інструментів:

  • В першу чергу, вони відрізняються формою поверхні робочого типу, якщо в пассатижах це виїмки, то в плоскогубцях – плоска поверхня. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день можна зустріти різні види інструментів, включаючи і комбіновані моделі, такі приклади вкрай рідкісні.
  • Пасатижі мають можливість стискати з великим зусиллям, тому і сталь, що використовується для їх виготовлення, є більш міцною.
  • Наступна особливість відноситься виключно до пассатижам – можливо регулювати сам зазор поверхні, а також ступінь стиснення деталі.
  • На поверхні плоскогубців відсутні бокорізи, на відміну від пасатижів.

Тепер знаючи, у чому відмінність пасатижі і плоскогубці, тобто різниця між ними, можна купувати саме той інструмент, яким ви будете користуватися. Не шкодуйте грошей, не економте, і найкращим варіантом буде – придбання якісної професійної продукції.

Пасатижі і плоскогубці: у чому різниця і відмінність

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code