Для того щоб поверхня деревини стала максимально гладкою і приємною на дотик, можна скористатися кількома способами. Більш трудомісткий варіант &ndash це використання абразивного матеріалу. Другий же варіант більш простий і сучасний. Він полягає у використанні спеціального електричного верстата – електрорубанка.

Рубанок електричний використовують, щоб зробити дошку ідеально гладкою і готової до декоративного оформлення. У теж час це не єдина функція інструменту.

Як вибрати електрорубанок відповідає за всіма параметрами домашнього умільця, адже на сьогодні вибір електричних рубанків настільки великий, як і самих ножів до нього. У даній статті ми розглянемо рейтинг кращих моделей, можливо ця інформація буде вам корисна.

  • Електрорубанок види та особливості
  • Пристрій і принцип роботи електричного рубанка
  • Основні технічні характеристики електрорубанки
  • Електрорубанки рейтинг за якістю

Рубанок електричний, який краще для будинку – це досить складне питання, адже асортимент даної продукції неймовірно великий. Під час покупки потрібно орієнтуватися на велику кількість нюансів.

Види і особливості електрорубанки

На сьогоднішній день існує лише два види цього інструменту: стаціонарний і ручний. Звичайно, можна ще знайти та механічний інструмент, але фахівці не відносять його до числа електричних рубанків. До того ж сучасне будівництво користується механічним видом інструменту вкрай рідко.

Рубанок электрический: какой лучше выбрать для дома

Стаціонарний рубанок являє собою досить великий верстат, який дозволяє обробляти дошки різної ширини. Даний електрорубанок включає в себе дуже великий стіл, висоту якого можна регулювати самостійно. В нього вбудовується велика фреза, у якої можна міняти ножі. Вона висувається завдяки величезному двигуну. Верстат такого типу є просто незамінною річчю тоді, коли потрібно виготовляти величезна кількість однакових виробів.

Звичайно, такий рубанок електричний має один значний недолік — якщо потрібно поміняти ножі, то тоді на перенастроювання інструменту потрібно витратити багато часу. Крім того, стаціонарний тип прийнято вважати небезпечним в роботі. Ножі, виступаючі над поверхнею столу, крутяться з шаленою швидкістю і за лічені секунди можуть зняти не тільки шар дерева, але і відрізати руки.

Огляд популярних моделей електричних рубанків – який краще вибрати відео

У свою чергу електрорубанки ручного виду більш безпечні, адже ножі розташовані в нижній частині і просто не можуть нашкодити рук. Працює рубанок за таким же принципом, але з однією відмінністю. У першому випадку потрібно переміщувати сам оброблюваний матеріал, а в другому – відбувається переміщення безпосередньо інструменту. Особливістю ручного типу є те, що його можна закріпити на столі і за кілька хвилин перетворити на звичайний стаціонарний вид.

Пристрій і принцип роботи електричного рубанка

Електрорубанок має досить складний пристрій. Точно так само, як і звичайний ручний інструмент, він має дві ручки – одна в передній частині, а друга в задній. Крім того, в наявності є спеціальний регулятор, за допомогою якого можна дуже просто регулювати різець. В той же час є система захисту, яка спрацює тільки після того, як одночасно будуть затиснуті відразу дві кнопки.

Електричний рубанок має спеціальний різець – ножовий вал, який знаходиться всередині даного інструменту і розташовується безпосередньо на опорній плиті. У більшості моделей встановлено тільки два ножа, в деяких – три. Стружка після обробки деревини на відміну від звичайного рубанка, викидається через патрубок, який призначений саме для цієї мети. Як правило, патрубок подається в праву сторону, але в сучасних моделях електрорубанки можна самостійно регулювати напрямок викиду стружки.

Робота з електрорубанком відео

Принцип роботи у рубанків електричного типу неймовірно простий. Коли він підключається до електрики, то це стає причиною того, що починає крутитися ротор електричного мотора. Завдяки зубчастому приводного ременя дане обертання стає помітним на ножовому барабані. В кінцевому результаті, інструмент починає стругати обраний вами матеріал.

Варто відзначити, що не виникає навантаження на мотор завдяки тому, що він поступово збільшує свою швидкість обертання. Якщо ж відключити живлення электрорубанкав, він зупиниться не відразу, а через деякий час – дуже акуратно і плавно.

Основні технічні характеристики рубанка

Рубанок електричний: який краще за якістю? На це питання однозначної відповіді немає, перед тим як вибрати електрорубанок, необхідно звертати увагу на деякі нюанси, а також ознайомитися з рейтингом за якістю, які будуть відігравати важливу роль.

Зверніть увагу на потужність електричного рубанка. Від неї залежатиме те, чи зможе інструмент обробляти досить тверді породи дерева. Крім того, саме по потужності можна визначити, до якого класу належить даний інструмент. Якщо вона невелика, то електрорубанок призначається для аматорів, які тільки час від часу займаються обробкою дерева. Якщо ж говорити про вибір, то краще зупинитися на моделях з більш високою потужністю, адже тоді навантаження на двигун невелика, а рубанок можна використовувати набагато довше звичайного.

Частота обертання барабана також відіграє велику роль. Чим вона вище, тим краще і швидше буде оброблятися дерево. Якщо ви хочете за кілька хвилин отримати ідеальну рівну поверхню деревини, то зупиніть свій вибір на тих моделях, які має частоту обертання барабана приблизно 15 – 18 000 обертів за хвилину. Якщо ж ви купуєте рубанок електричний для рідкої роботи в домашніх умовах, то цілком можна обмежитися і 13 тисячами обертів в хвилину.

Зверніть увагу на ширину, а також на глибину стругання. Чим більшу глибину здатний вистругувати інструмент, тим більш високий рівень продуктивності має інструмент. Ширина стругання буде залежати від довжини ножів. Тому в даному питанні дуже важливо враховувати те, яку саме ширину мають ті деталі, які ви збираєтеся обробляти. Варто зазначити, що купувати модель електрорубанки потрібно з шириною стругання трохи ширше, ніж ширина самої деталі.

Рубанок електричний, який краще? Зверніть увагу і на вагу інструменту. Він може бути різним – від двох до дев’яти кілограм. На вагу інструмента буде впливати багато: його потужність, ширина стругання і, звичайно ж, розмір підошви. Якщо у вас гарне фізичне здоров’я, то краще вибрати електрорубанок більш важкий, адже вони набагато надійніше і міцніше, а термін експлуатації у них набагато більше.

Крім того, хотілося б трохи сказати безпосередньо про комплектації рубанка, з допомогою якої можна в кілька разів збільшити та урізноманітнити можливості електрорубанком. Якщо є дві рукояті, то такий інструмент використовувати набагато зручніше і практичніше. Регулювання занурення фрези відіграє дуже важливу роль. Відмінними прийнято вважати ті електричні рубанки, які можуть повністю сховати ножі. Дуже добре працюють і показують непогані результати спіральні фрези.

Електрорубанки рейтинг за якістю який краще

Ми представляємо п’ятірку найкращих моделей, які на сьогоднішній день прийнято вважати найкращими.

На п’ятому місці знаходиться електричний рубанок Sparky P 382. Він має вагу трохи більше трьох кілограм, а його підошва при цьому досить вузька. Регулятор глибини стругання і електродвигун розташовані окремо. Модель має три гострих ножа. Єдиним мінусом даної моделі споживачі вважають недостатньо високу потужність, а ось в іншому він дуже непоганий.

Рубанок электрический: какой лучше выбрать для дома

На четвертому місці розташувався торцювальна Bosch GHO 15-82, який відноситься до числа професійних інструментів. В більшості випадків цей рубанок використовують для фінішної обробки деревини. Вага складає 2,5 кілограма, має двосторонні ножі, а глибину стругання можна регулювати самостійно. Потужність даного електричного рубанка також недостатньо висока, а ціна велика. Все інше при цьому здатне скласти гідну конкуренцію.

На третьому місці рейтингу знаходиться Фіолент Р3-82. Дана модель електрорубанки вважається довговічною і неймовірно міцною. Виробники змогли поєднати в ній високу потужність, низьку вартість і відмінна якість. Виробляють цей електричний рубанок в Італії. Для того щоб інструмент не перегрівався, його корпус був виготовлений з міцного сплаву алюмінію. Крім того, він має значну відмінність від інших моделей – V-подібний паз, який дозволяє швидко і зручно зняти фаску.

На другому місці розташувався рубанок DeWalt DW 680. Хоча потужність не надто висока, але при цьому відрізняється високими оборотами — в межах 15 000 обертів за хвилину. Єдиним недоліком цієї моделі є те, що в ній не можна регулювати швидкість обертання.

Рубанок электрический: какой лучше выбрать для дома

На першому місці вже досить давно знаходиться відома модель електрорубанки Makita КР0810СК, яка має просто неймовірну ергономіку, а вага при цьому складає всього 3,3 кілограма. Потужність складає 1050 Вт.

Рубанок електричний, який краще вибрати за якістю, слід порадитися з фахівцями і при самостійному виборі враховуйте вищеописані нюанси.

Рубанок електричний: який краще вибрати для будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code