В будь-якому будинку є лічильник електроенергії, без цього неможливе нормальне енергопостачання, але вибір такого пристрою – справа не з простих, тому що в ньому є маса деталей і нюансів, які повинні бути враховані під час придбання того чи іншого лічильника.

Крім усього іншого, після його придбання, у разі, якщо з яких-небудь причин, він не підійшов, на превеликий жаль, повернути його вже не можна буде, так що перед тим як визначитися на якомусь певному електролічильнику, потрібно кілька разів подумати і лише потім розплачуватися за нього.

Єдиний випадок, коли ви можете повернути куплений товар, це у випадку якщо виявлено брак заводського типу. Взагалі, при продажу такого пристрою в паспорті повинна бути поставлена відмітка з усіма даними електроприладу. Отже, давайте все ж таки розберемося який лічильник електроенергії краще поставити у квартирі?

Як вибрати електролічильник?

Визначитися, яку річ купити в магазині або ж продукти, можна по ходу дії, тобто безпосередньо в магазині, з купівлею лічильника такий номер не пройде. Тут можна вибрати обліковий прилад по виду або ж той, який сподобається споживача, все залежить від того, яка проводка підведена до квартирі, так що облік параметрів електричної проводки один з головних критеріїв, що впливає на вибір лічильника електроенергії.

Отже, що потрібно враховувати при покупці електроприладу:

 • число фаз;
 • яким способом кріпиться електролічильник;
 • наскільки точні показання пристрою;
 • кількість тарифів;
 • до якого класу відноситься товар за струмового силі;
 • в яких умовах може працювати лічильник;
 • коли він був випущений (незначна деталь, але дуже важлива);
 • який інтервал між повірками;
 • структура приладу.

Не врахувати хоча б один з перерахованих факторів, значить піддати себе якимись ускладненнями, які можуть бути наступними: неточні показання електролічильника (часто призводить до регулярної переплаті за електрику); необхідність частої перевірки, яка коштує недешево і т. д.

Різновиди лічильника електроенергії для квартири за типом конструкції

Розрізняють наступні типи розглянутих приладів:

Індукційні лічильники. Такого роду прилади можна віднести до надійних пристроїв, в конструкцію яких входить крутиться диск. Головними позитивними характеристиками електролічильника є його задоволена низька ціна в порівнянні з аналоговими приладами, а також тривалий термін безпроблемної експлуатації.

Але тут і мінуси, головний з яких – неточність показань. Виходить, що купуючи такий електролічильник, споживач повинен розуміти, що є ймовірність того, що електроприлад накрутить і покаже більше, ніж ви насправді спожили, а може накручувати і вигідно, тобто, менше. Такі лічильники електроенергії є однотарифными.

Електронні прилади. Головною перевагою такого електролічильника для будинку, є можливість його працювати в декількох режимах (існують багатотарифні, одне і двухтарифні). Такі прилади можна віднести до суперточным, при тому, що зовсім невеликі розміри. Але відразу ж варто відзначити, що експлуатаційний термін таких приладів не великий, а коштують вони недешево.

Якщо ж, наведена вище інформація не змогла допомогти у вирішенні питання, який електролічильник краще поставити у квартирі, тоді просто орієнтуйтеся на кількість споживаної енергії, якщо споживання невелике – тоді індукційний прилад буде доречним, якщо ж кількість споживаної енергії достатньо велика, то електричний лічильник буде ідеальним варіантом.

Типи електролічильника по силі струму

Однофазний прилад розрахований на розрахунок енергії в ланцюгах, де сила струму не перевищує 80 Ампер, у випадку з трифазними до 100 Ампер. Потрібно враховувати, що чим більше діапазон розрахунку енергії, тим вище вартість самого приладу.

Вибираючи лічильник електроенергії в квартиру по силі струму потрібно орієнтуватися на розмір (товщину) кабелю, який підходить до будинку. У таблиці, яку можна знайти в будь-якій точці продажів або в інтернеті, зазначено співвідношення товщини кабеля і максимального струму навантаження на проводку, так що варто враховувати і цей фактор варто при купівлі лічильників.

Як вибрати електролічильник по класу точності?

Можна придбати прилад точний і не дуже, і сказати однозначно, що варто брати суперточних лічильник, не можна, бо тут теж є свої нюанси. Мінімальний клас точності на сьогоднішній день повинен бути не менше 2. Даний показник вказаний на корпусі приладу, тут же вказується і похибка електролічильника.

Розглянутий показник дає зрозуміти, наскільки точно проводиться розрахунок споживаної електроенергії. Багато хто вважає, що якщо придбати неточний лічильник, то можна заощадити, але не завжди такий електроприлад накручує менше, ніж насправді споживається, так що купуючи такий прилад можна не економити, а переплачувати.

Як правильно вибрати електролічильник за кількістю фаз?

Лічильники електроенергії можуть бути розраховані на три фази, одну фазу, вибрати по типу фаз дуже просто, у разі, якщо проводка трифазна. Купуємо аналогічний лічильник, тобто, на три фази, якщо проводка однофазна, відповідно, лічильник повинен бути розрахований на одну фазу.

Зазвичай в багатоповерхових будинках, квартирах встановлюють однофазні, але трапляється і так, що господар квартири змінює проводку повністю, а нові господарі не знають, яка саме у них проводка. В даному випадку, визначити кількість фаз просто, якщо там пару проводів, то вам потрібно купувати однофазний лічильник, якщо 4, тоді краще трифазний.

Класифікація електролічильника за тарифами

Існує два типи – однотарифні і двухтарифні прилади. У першому випадку, витрата електрики розраховується шляхом множення електроенергії на ціну одного кіловата на годину. Якщо мова йде про двохтарифних пристроях, то тут розрахунок проводиться по часу доби, тобто, вдень одна вартість, вночі – інша.

Потрібно також відзначити, що ціна за кіловат електроенергії відрізняється в залежності від регіону. Вигода в даному випадку буде залежати від наступних критеріїв:

 • відмінність денного, пікового та нічного тарифу – чим менше різниця між ними, тим менше, відповідно, буде і вигода;
 • співвідношення витрат в денний і нічний час – чим менше електрики споживається вночі, тим менше буде вигода, і, навпаки.

Який електролічильник краще поставити у квартирі?

Вибирати прилад потрібно, виходячи з необхідних потреб споживача. Також варто орієнтуватися і на вартість, якісні характеристики і т. д.

Для того щоб правильно вибрати електролічильник, необхідно знати про наступні нюанси:

 • якщо клас точності приладу дорівнює двом, він буде дешевше, ніж лічильник з показниками 0.5. Для квартири достатньо буде і першого варіанта;
 • вигідним буде супер точний прилад в тому випадку, якщо споживання буде регулярним і великим;
 • краще поставити багатотарифний лічильник електроенергії, тому як для міських жителів, таке доповнення до приладу буде дійсно вигідним;
 • не варто економити на купівлі такого пристрою, тому що це може привести до необхідності частого ремонту.

У квартирах найчастіше встановлюються електронні багатотарифні електролічильники, що спрощує розрахунок енергокомпаніям і робить економічніше споживання електроенергії мешканцям.

Строки експлуатації електролічильника

Строки експлуатації приладу бувають різні, в залежності від виду і їх види. В принципі, стандартний термін дорівнює 5 років, але знову ж таки, цей термін не точний, і якщо ви придбаєте неякісний лічильник електроенергії час його експлуатації може скоротитися в кілька разів.

Також потрібно враховувати і термін перевірки, тобто, через деякий час користування, лічильник необхідно буде віддавати на перевірку (зазвичай за такий процес платить сам користувач).

Індукційні прилади проходять перевірку раз в 15 років, якщо це лічильник електронного типу, цей термін скорочується до двох або трьох років.

Якщо споживач сумнівається в показаннях електроприладу, то можна зробити повірку передчасно. Найбільш популярними є індукційні електролічильники, точність показань яких 2.

Відповідаючи на запитання: який лічильник електроенергії краще для квартири? потрібно проаналізувати всі наявні плюси і мінуси, а також оцінити якісні характеристики всіх наявних видів.

Який електролічильник краще вибрати для дому?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code