Світлодіодна стрічка — це не що інше, як досить вузька і неймовірно гнучка смужка певного матеріалу, на поверхні якого розташовані в різній кількості світлодіоди і резистори, які дозволяють легко контролювати струм. Варто зазначити, що такий виріб може мати різну довжину. У той же час при підключення світлодіодної стрічки до мережі, можна без проблем її розрізати або ж наростити при необхідності.

Як правило, придбати можна відрізки, які досягають п’яти метрів. На сьогоднішній день світлодіодна стрічка стала дуже популярною, і її часто використовують для оформлення інтер’єру або ж для того, щоб підкреслити якісь яскраві деталі.

Якщо ви хочете самостійно встановити її у своїй квартирі, то підключення світлодіодної стрічки до мережі 220в схема якої задоволена проста, що кожна людина зможе впоратися з цим завданням за лічені хвилини. Якщо ж ви все-таки не впевнені у своїх силах, то перегляньте відео інструкцію на нашому сайті, де наочно показана процедура як підключити виріб такого типу.

Особливості роботи світлодіодної стрічки від мережі 220 вольт

Абсолютно всі вироби, які виготовляють на заводах, розраховані на те, що вони будуть підключені до мережі постійного струму, який має напруга 12в. Для цього потрібно використовувати спеціальний блок живлення. Крім того, на сьогоднішній день є схема, яка дозволяє зробити її монтаж, але в теж час в такій ситуації необхідно дещо додатково доопрацювати.

Якщо ж світлодіоди, які знаходяться на стрічці, розраховані на меншу напругу, то в такій ситуації необхідно зробити наступне:

 1. Якщо стрічка має робоча напруга в межах 12в і довжину 5 метрів, то її потрібно розрізати на 20 частин;
 2. Мережа 220В необхідно випрямити шляхом використання спеціального діодного моста;
 3. Потім з’єднайте шматки світлодіодної стрічки між собою так, щоб вихід з плюсовим значенням був з’єднаний з мінусовим виходом на наступному відрізку;
 4. Якщо ви помітили в подальшому хоча б незначне мерехтіння, то його можна усунути шляхом використання спеціального конденсатора.
Підключення світлодіодної стрічки: схема

Дуже важливо перевірити величину струму, що протікає по доріжках. Якщо він вище норми, то в ланцюжок відрізків слід включити додатково резистор або ж ще кілька шматочків.

На що варто звернути увагу при підключенні світлодіодної стрічки: основні правила

Перед тим, як приступити безпосередньо до виконання роботи, необхідно врахувати кілька простих нюансів, які дозволять виконати роботу не тільки правильно, але і максимально якісно.

В першу чергу зверніть увагу на довжину виробу. Спочатку підрахуйте загальну довжину того місця, де ви збираєтеся встановити стрічку. Завдяки цьому ви зможете правильно підібрати і розрізати готовий виріб. Не забувайте і про дотримання полярності, адже світлодіодна стрічка є пристроєм типу напівпровідника. Якщо ж ви щось робите неправильно в цій ситуації, виріб не буде включатися і тоді можна буде виправити помилку.

При підключення світлодіодної стрічки до мережі 220в, її необхідно розрізати. Пам’ятайте, що зробити це можна тільки у спеціально відведених для цього місцях, адже можна підключити не всю стрічку, а лише її окремі частини. Якщо ж ви розріжете не в тому місці, де належить, то це не зашкодить в цілому стрічку, але кілька діодів, які тепер не будуть з’єднані один з одним — не будуть горіти.

Інструкція і схема підключення повинна дотримуватися в строгому порядку, адже це дозволить уникнути багато помилок в монтажі. Щоб бути впевненим у своїх силах можна додатково подивитися відео матеріали на нашому сайті, де будуть показані всі подробиці і порядок виконання дій.

Підключення світлодіодної стрічки 12 вольт через блок живлення

На ринку даної продукції можна знайти вироби, які розраховані на напругу, що не перевищує 12 або 24в. У такій ситуації необхідно в обов’язковому порядку скористатися спеціальним імпульсним блоком живлення. Він знизить напругу до потрібної і дозволить вийти на постійний струм, що призведе до правильної роботи світлодіодної стрічки.

Як і до чого підключити світлодіодну стрічку? відео

Дуже важливим моментом у цій ситуації є те, що потрібно правильно підібрати блок живлення, враховуючи потужність. Якщо цього не зробити, то стрічка буде горіти недостатньо яскраво або ж блок, через деякий час, перестане працювати через надто велике навантаження на нього. Коли потрібно розрахувати потужність, то до значення, яке було отримано потрібно додати ще приблизно 30%. це дозволить компенсувати ті втрати, які відбудуться обов’язково в спеціальних подовжують проводах. Як правило, потужність метра вироби буде повністю залежати від того, скільки світлодіодів знаходиться на ньому і який вони мають тип.

Схема підключення однієї та декількох одноколірних світлодіодних стрічок

Стрічку, яка має довжину в п’ять метрів, слід підключити до двох спеціальним відводів, які знаходяться на блоці живлення. До контактів припаяти кінці стрічки. Зробити це можна паяльником, який має малу потужність. Це дозволить акуратно виконати роботу і не змінити негативну сторону якість матеріалу виробу.

Під’єднання простий одноколірної LED стрічки до мережі відео

Підключення двох стрічок відбувається практично за таким же принципом, але тільки необхідно провести кілька додаткових проводів безпосередньо від блоку живлення.

Як підключити світлодіодні RGB стрічки до мережі 220В

Відмітною рисою характеру в монтажі багатоколірного вироби є те, що потрібно вмонтувати ще й контролер. З його допомогою можна без проблем керувати окремо кожним кольором вироби.

На поверхні смуги розташовуються 4 різних ділянки контактів, кожен з яких відповідає за той чи інший колір. У свою чергу контролер має чотири дроти, які слід акуратно припаяти до відповідної ділянки за кольором на світлодіодним смузі.

Підключення двох кольорових світлодіодних стрічок

Дуже важливо правильно розрахувати потужність для блоку живлення, а також для контролера. Важливо пам’ятати, що вироби стандартного типу розраховані виключно на окреме приєднання до проводів, які має контролер. Як показує практика, блок живлення і сам контролер має занадто великий розмір і його не можна приховати від стороннього погляду. Тому потрібно слідувати наступній схемі.

 1. Одну зі стрічок приєднати до окремого контролера, а також до блоку живлення.
 2. У свою чергу, другу кольорову стрічку приєднайте до свого особистого блоку, а потім ще й до підсилювача.

Підсилювач має спеціальне маркування, а тому при підключення, як правило, не виникає ніяких проблем. Сам підсилювач потім потрібно приєднати до другого блоку живлення. Це дозволяє отримати кожної окремої кольоровий стрічці особистий контролер.

Схема монтажу світлодіодної стрічки з використанням диммера

Якщо вмонтувати диммер, то це дозволить змінити яскравість вмонтованого вироби. Його потужність повинна підходити і бути такою ж, як у самої стрічки світлодіодів або ж загальній сумі декількох стрічок. Якщо ви підключаєте тільки одну одноколірну стрічку, то диммер варто приєднати до блоку живлення. Якщо ж кілька стрічок, то установка повинна мати паралельний тип і йти після використання диммера і підсилювача.

Як поєднати стрічку без блоку живлення

Схема підключення світлодіодної стрічки до мережі 220В без використання блоку живлення наступна (детальніше в відео на нашому сайті):

 1. Відріжте потрібну довжину вироби, як правило, виробник вказує довжину 0,5 або 1 метр.
 2. Якщо ж ви купили герметичну стрічку, то на той кінець, який був зрізаний, нанесіть невелику кількість герметика, а потім одягнути обручку-коннектор з силікону.
 3. Конектор акуратно прикріпіть на герметик.
 4. Враховуючи полярність — підключіть дроти до випрямляча.
 5. Перевірте виріб на герметичність і простежте, щоб всередину не потрапило ні краплі води.
Як включити світлодіоди, якщо немає блоку живлення? відео

Підключення світлодіодної стрічки до мережі 220в схема досить проста і експлуатувати їх можна протягом багатьох років, але тільки з однією умовою, якщо монтаж відбувається якісно і за всіма правилами. Крім того, необхідно правильно доглядати за стрічками. Таким чином, виріб буде максимально добре виконувати своє завдання, і радувати яскравим насиченим кольором на протязі довгих років.

Як підключити світлодіодну стрічку до 220в?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code