Какой перфоратор лучше купить для домаІноді в процесі ремонтно-будівельних роботах, виникає необхідність в тому, щоб дуже терміново зробити отвір різного розміру в бетоні або ж у якомусь іншому дуже твердому матеріалі. Як же це можна зробити, щоб не витрачати занадто багато часу і зусиль?

Отже, щоб зробити швидко отвір в бетоні, необхідно використовувати спеціальні перфоратори, який одночасно добре виконує функції електричної дрилі і відбійного молотка.

На сьогоднішній день інструментів такого типу велика кількість і вибирати є з чого. Одночасно з тим, занадто великий вибір часто призводить до значних ускладнень, особливо якщо людина раніше не стикався з таким електроінструментом.

  • Перфоратор: типи та їх особливості
  • Принцип роботи і пристрій перфоратора
  • Основні технічні характеристики перфораторів
  • Чим дриль ударний відрізняється від перфоратора, чи є різниця?

Який купити перфоратор для домашніх робіт, і які необхідно враховувати нюанси під час покупки можна дізнатися як самостійно, так і з допомогою фахівців, які зможуть підказати саме ті варіанти, які найкраще підійдуть вашому індивідуальному випадку.

Перфоратори: типи та їх особливості

На сьогоднішній день в залежності від функцій, які виконує інструмент, можна знайти три різних типи:

  1. з одним режимом;
  2. з двома робочими режимами;
  3. з трьома режимами.

Однорежимные інструменти відносяться до числа професійних, якими можна виконувати тільки кілька функцій. Такі моделі відрізняються неймовірно простою конструкцією, але краще брати такий перфоратор для будинку не варто. В інструменті з одним режимом встановлена спеціальна функція свердління з ударом. Ті ж моделі, де є тільки ударний режим, прийнято називати молотками відбійного типу.

Какой перфоратор лучше купить для дома

Трохи частіше можна зустріти дворежимні моделі інструменту. Крім ударного свердління, такі моделі володіють додатковим режимом, де можна встановити окремо свердління або довбання.

У трехрежимных перфораторах можна виявити всі ті функції, які були перераховані трохи вище. Режим свердління, як правило, прийнято застосовувати тоді, коли потрібно працювати з металевою чи дерев’яною поверхнею. Свердління одночасно з ударом прийнято використовувати для роботи з цеглою, бетоном. Ударний режим в свою чергу дозволяє видалити з поверхні плитку. Перед тим як купувати перфоратор, дуже важливо звертати увагу на функціональність інструменту, адже в домашніх умовах досить часто потрібно використовувати всі три можливих режими.

Крім того, перфоратори можна поділити на типи безпосередньо за механізмом їх роботи. У такому разі інструменти можуть бути електромагнітними або ж пневматичними, бензиновими, акумуляторними і так далі. За своїм зовнішнім виглядом інструмент може нагадати користувачеві пістолет, який має свердло.

Принцип роботи і пристрій перфоратора

Електроінструмент має досить складну конструкцію, до складу якої входить електронний або ж щітковий реверс, регулятор оборотів, фрикційна муфта, електронний іммобілайзер, захист проти вібрацій, спеціальні індикатори, система, яка дозволяє максимально просто і швидко змінювати патрони в перфораторі. Варто зазначити, що конструкції різних виробників в деякій мірі можуть відрізнятися один від одного, але механізм роботи у всіх інструментів – однаковий.

В основі принципу дії перфоратора був закладений спеціальний ударний механізм, який може бути пневматичним або ж електромагнітним. Електромагнітний механізм працює завдяки тому, що в ньому встановлені електромагнітні котушки. З їх допомогою виникає рух осердя, яке має зворотно-поступальний спрямування. У свою чергу сердечник передає удари безпосередньо на торець бура. Пневматичний механізм виконується шляхом пересування поршня в невеликому циліндрі. Цей перфоратор купують найчастіше, так як він більш зручний і годиться для домашніх робіт.

Тест перфораторів 26 мм бюджетної цінової категорії відео

В окремих випадках разом з інструментом можуть використовувати ще додатково свердлильну насадку кутового типу, яка використовується для ділянок, куди важко дістати. Крім того, може бути контролер кута свердління, система, яка усуває пил, бури і навіть насадка для довбання.

Основні технічні характеристики перфоратора

Головними характеристиками, на які слід звернути увагу – це потужність інструменту і сила удару. Який же перфоратор буде дійсно хорошим? Відповідь неймовірно простий. Той, який найбільш високі. Варто звернути увагу на один дуже цікавий факт. Сила удару не завжди буде відповідати потужності і пояснюється це тим, що різні інструменти мають різні конструкції.

Какой перфоратор лучше купить для дома

На сьогоднішній день можна знайти інструмент, що мають два різних типи патронів. Вони можуть бути звичайні або ж швидкозажимні. Другий варіант перфоратора прийнято вважати набагато краще і його купують не тільки для домашніх робіт, але і професійної роботи. Такий патрон надає можливість змінити бур, при цьому легко натиснувши на нього. Великою перевагою є те, що немає ніякої необхідності у використанні спеціального ключа.

Ще одна характеристика, на яку потрібно звернути увагу, вибираючи перфоратор – це вага інструменту. Можна знайти легкі (до 3 кг), середні (від 3 до 5 кг) або ж важкі агрегати (більш 5 кг). Легкі моделі мають патрон SDS-plus, що дозволяє використовувати у роботі патрон аж до 26 мм. Важкі моделі мають дещо інший патрон SDS-max, який дає можливість працювати з бурами до 60 мм. Якщо говорити про середніх моделях, то в залежності від модельного ряду на інструмент може встановлюватися як один, так і другий тип патрона.

Точно так само, як і велика частина інших електричних інструментів, перфоратори можуть працювати при живленні від мережі, так і з допомогою акумулятора. Важливим моментом є те, що моделі акумуляторного типу мають більш високу вартість, ніж стандартні агрегати.

Фахівці також рекомендують не забувати і про наявність електронного регулювання частоти обертання, що досить важливо як для професійних моделей перфоратора, так і для тих, які ви обираєте для домашніх робіт. Дана опція полегшить вам роботу і дозволить підібрати правильну швидкість обертання в залежності від розміру бура, а також від навантаження на інструмент. Варто зазначити, що регулювання швидкості дозволяє в кілька разів збільшити термін експлуатації інструменту, а всі роботи виконуються набагато краще. На сьогоднішній день настільки важлива опція вже встановлена в більшій частині всіх моделей.

Коли мова йде про те, як правильно вибрати хороший перфоратор для дому, то можна зупинитися на середньому типі моделей, функцій яких буде більш ніж достатнім. Варто відзначити, що важкі інструменти практично у всіх випадках відносяться до числа професійних.

Сучасні моделі мають не тільки стандартні функції, які є у всіх перфораторах, але і додаткові опції, які спрямовані на значне полегшення роботи з інструментом. Дуже часто можна зустріти таку опцію, як «м’який спуск», який позбавляє агрегат від сильних коливань після закінчення роботи і вимкнення. Якщо встановлена спеціальна запобіжна муфта, то вона буде захищати двигун від перегрівання або ж від раптової поломки.

У більш дорогих моделях перфоратора додатково встановлюється спеціальна система, яка не дозволяє інструменту вібрувати. В той же час можуть бути присутніми двошвидкісні редуктори і максимально ізольований корпус з цілісного шматка металу. Такі моделі спрямовані на те, щоб якісно виконувати роботу і при цьому створювати мінімальну кількість шуму.

Какой перфоратор лучше купить для дома

Коли ви маєте намір придбати перфоратор, то потрібно розуміти, що вам навряд чи стане в нагоді неймовірно потужний і дуже важкий інструмент. Досить часто для домашніх робіт купують інструменти середньої ваги. Великою популярністю останнім часом користується не дуже дорога, але при цьому якісна марка Makita. Звичайно, можна обрати й інші моделі, які володіють схожими технічними характеристиками. Більшою мірою вибір інструменту буде залежати від того, яку саме роботу ви збираєтеся надалі виконувати.

Чим дриль ударний відрізняється від перфоратора, чи є різниця?

Перфоратор – це спеціальна свердлильна машина, яка робить поздовжньо-осьові руху та обертові. Як показує численна практика, його нерідко плутають з іншим інструментом – ударним дрилем. Якщо різниця між цими двома пристроями будівельного типу?

Відмінності є, і вони знаходяться в деяких тонкощах того, як саме виконується ударна функція. У дрилі дана функція виконується в механічному режимі, а у перфоратора в свою чергу в пневматичному. Завдяки цьому, даний інструмент без проблем може зробити отвір в дуже твердому матеріалі: цеглі, бетоні, камені і так далі. Працювати з ним досить просто і швидко, не потрібно докладати багато фізичних зусиль на відміну ударного дриля.

Крім того, він має набагато більше функцій, вони досить масивні і порівняно з дрилем мають великий розмір. Відповідно рівень продуктивності і термін служби у нього набагато вище і довше, що характеризує себе як надійний інструмент.

Чим відрізняється ударний дриль від перфоратора відео

Який краще купити перфоратор для домашніх потреб – це досить складне питання, адже сьогодні є багато різних моделей. Якщо ви не можете самостійно визначитися, то скористайтеся порадами фахівців, які підкажуть, який саме інструмент найкраще підійде у вашому індивідуальному випадку.

Який перфоратор краще купити для дому

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code